دسته‌بندی نشده

پنج آپشن ریموت هوشمند بی ام و سری هفت

پنج آپشن ریموت هوشمند بی ام و سری هفت

ریموت های ب ام و همواره جذاب بوده اند، اما ریموت بی ام و سری هفت  با کلی کارایی همراه شده است که شامل یک صفحه نمایش کوچک لمسی هم می‌شود که خیره کننده است. این ریموت ها بسیار پیشرفته و در عین حال بسیار زیبا هستند، در این مطلب از کارشناس خودرو سانیار به پنج قابلیت ریموت هوشمند بی ام و سری هفت می پردازیم .

آلمانی ها به عنوان مبتکر سیستم استارت هوشمند و ورود بدون کلید شناخته می شوند. استارت بدون کلید به این صورت کار می کند که یک اتصال رادیویی رد سیستم امنیتی خودرو بین سوییچ و سیستم استارت برقرار می شود و راننده می تواند بدون استفاده از سوییچ تنها با زدن یک کلید خودرو را روشن کند.

حسن این سیستم ایمنی به این است که اگر فاصله سویچ از خودرو بیش از حد افزایش یابد، سیستم ایمنی به صورت خودکار سیستم ضدسرقت را فعال کرده و خودرو را خاموش می کند. کاربرد این سیستم در ابتدا ظهورش یعنی سال 1995 همین بود، اما خودروسازان به سرعت متوجه شدند که می توانند روی این سوییچ کوچک، امکانات فراوانی را قرار دهند تا به جز استفاده ایمنی، کاربردی رفاهی نیز داشته باشد. BMW سری 7 به عنوان یکی از مجلل ترین خودروهای آلمانی از یک سوییچ هوشمند استفاده می کند علاوه بر باز و بسته کردن درها می تواند کارهای متفاوتی انجام دهد تا این خودرو را از یک سدان مجلل به یک بمب تکنولوژی تبدیل کند.

BMW display key چیست؟

سیستم هوشمند نمایش اطلاعات روی سوییچ در BMW با نام ِهسDisplay Key یا کلید نمایشگر شناخته می شود و می تواند به وسیله فناوری شارژر وایرلس داخل کنسول وسط و یا از طریق کابل USB اندرویدی شارژ شود. این سیستم هوشمند به وسیله امواج WiFi به سیستم کنترلر خودرو متصل می شود. اگر از نمای چپ به این ریموت کنترل نگاه کنید، کلید Power را مشاهده می کنید که با نگه داشتن آن ریموت روشن می شود. در بالای کلید پاور هم ورودی شارژر USB قرار دارد.
از نمای رو به رو کلید هوشمند BMW دارای یک صفحه نمایشگر کوچک LED و 4 دکمه کنترلی مکانیکی است که به ترتیب از راست برای روشن و خاموش کردن آلارم خودرو، باز و بست درها (با لوگوی BMW) و باز کردن صندوق عقب استفاده می شوند. با نگه داشتن کلید پاور به مدت 3 ثانیه، کلید هوشمند با نمایان شدن لوگوی معروف BMW روی صفحه نمایشگرش روشن می شود و با حرکت دادن انگشت روی صفحه از پایین به بالا وارد منوی کنترلی می شود. روی این نمایشگر کوچک میزان شارژ باتری، ساعت و وضعیت باز و بسته بودن به صورت دائمی نمایش داده می شود و اگر  روی صفحه نمایشگرش روشن می شود و با حرکت دادن انگشت روی صفحه از پایین به بالا وارد منوی کنترلی می شود. روی این نمایشگر کوچک میزان شارژ باتری، ساعت و وضعیت باز و بسته بودن به صورت دائمی نمایش داده می شود و اگر Error خاصی در خودرو به وجود بیاید و یا سیستم آلارم فعال شود، این اخطارها از طریق نمایشگر سوییچ به راننده اطلاع داده می شود. در پایین صفحه نمایشگر هم یک گزینه Back تعبیه شده که با لمس کردن آن می توانید به منو اصلی بازگردید. امکانات دقیق این منو به شرح زیر است:

R/C Parking

نخستین گزینه در منوی این سوییچ، گزینه تنظیمات پارک خودرو است. در این قسمت، ابتدا با زدن دکمه Connect سوییچ را به خودرو وصل می کنید. سپس یک تصویر سه بعدی از خودرو روی صفحه ظاهر می شود، با لمس کردن گزینه Start Engine، پیشرانه روشن می شود و سنسورهای پارک خودرو فعال می شوند. این آپشن برای مواقعی کاربرد دارد که فضای جانبی پارک خودرو محدود است و راننده و سرنشینان بعد از پارک کردن نمی توانند از خودرو پیاده شوند.
R/C Parking
در این حالت، بعد از قرار دادن خودرو در ورودی جای پارک، از خودرو پیاده شده و با انجام تنظیمات بالا، سوییچ را برای فرمان دادن به خودرو آماده می کنید. در این حالت روی سوییچ یک تصویر از بالا خودرو ظاهر می شود که در بالا و پایین آن فلش های هدایت خودرو وجود دارد، با لمس هر یک از این فلش ها، خودرو به همان سمت حرکت می کند. نکته جالب اینجاست که اگر به هر دلیل حواستان به موانع در مسیر حرکت خودرو نباشد، سیستم هوشمند پارک به صورت خودکار خودرو را نگه می دارد و مانع از برخورد می شود و اگر شما بدون توجه همچنان به لمس کردن آن فلش ادامه دهید، سیستم به صورت خودکار یک مانع قرمز رنگ را روی سوییچ نمایان می کند تا متوجه وجود مانع در اطراف خودرو شوید. بعد از پارک کردن، دکمه Stop Engine را لمس می کنید تا خودرو خاموش شده و درها قفل شود.

Set Climate

تاثیر با تاخیر سیستم تهویه مطبوع خودرو از جمله مواردی است که چه در فصل گرما و چه سرما می تواند به شدت آزاردهنده باشد. به عنوان مثال، در فصل گرما، وقتی خودرو را پاک می کنید، گرمای محیط باعث می شود که فضای داخل اتاق بسیار گرم تر از بیرون شود. بنابراین وقتی بعد از انجام کارتان دوباره وارد خودرو می شوید، این گرما می تواند تا حد زیادی برایتان آزاردهنده باشد. سیستم تنظیم سیستم تهویه BMW این امکان را به شما می دهد تا بتوانید به سیستم تهویه خودرو خود برنامه بدهید، به این صورت که از روی سوییچ گزینه Set Climate را انتخاب کرده و زمان بندی روشن و خاموش شدن سیستم تهویه را تنظیم می کنید. این سیستم به خودرو اجازه می دهد تا قبل از ورود شما به اتاق، فضا را به دمای ایده آل برای رانندگی برساند.
Set Climate

Rang Information

گزینه سوم روی سوییچ BMW، گزینه نشانگر مصرف سوخت است. این سیستم به راننده اطلاع می دهد که دقیقا چقدر بنزین در باک مانده و با حالت رانندگی معمولی چند کیلومتر را می تواند با این خودرو بپیماید. این تکنولوژی که در خودروهای معمولی روی سیستم Trip Computer قرار دارد، باعث می شود تا راننده بتواند علاوه بر سیستم کامپیوتر سفری، از روی سوییچ هم به این اطلاعات دسترسی داشته باشد. گزینه  Vehicle هم به شما زمان دقیق انجام سرویس برای هر یک از اقلام خودرو را نمایش می دهد، از این طریق می توانید بفهمید که چه مقدار مسافت را می توانید تا انجام سرویس بعدی بپیمایید.
Rang Information

Vehicle Information

از طریق این گزینه می توانید به تنظیمات پیشرانه و چراغ ها دسترسی داشته باشید. بعد از کلیک کردن روی این گزینه، دو قسمت Engine و Lights برای شما نمایش داده می شود که با لمس گزینه Engine می توانید پیشرانه را روشن و خاموش کنید و با لمس گزینه Lights می توانید تنظیمات دقیق چراغ ها را در دست بگیرید. از طریق این منو می توانید چراغ های جلو، چپ و راست و عقب خودرو را روشن و خاموش کنید. این تکنولوژی به شما این امکان را می دهد تا بتوانید در مسیرهای تاریک چراغ خودرو را قبل از سوار شدن و بعد از پیاده شدن از خودرو روشن نگه دارید.
Vehicle Information

Security Information

این گزینه برای یافتن اطلاعات دقیق از وضعیت ایمنی خودرو است. بعد از لمس آن (در حالتی که خودرو قفل باشد)، دو مورد Secured و Closed روی نمایشگر ظاهر می شود که وضعیت دقیق بسته بودن درها (به تفکیک) را به راننده نشان داده و همچنین اختیار انتخاب گزینه On/Off آلارم را هم به راننده می دهد. در گزینه پایین آن هم وضعیت باز یا بسته بودن شیشه ها نمایش داده می شود که می توان از طریق کنترل هر یک از آنها را بسته یا باز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *