دسته‌بندی نشده

تفاوت های هایما s7 و s7 پلاس

تفاوت های هایما s7 و s7 پلاس

در حال حاضر تنها خودروی شاسی بلند مونتاژی در گروه خودروسازی ایران خودرو هایما اس 7 می باشد که این خودرو هم بعد مدتی که تولید آن به دلیل تحریم ها متوقف شده بود بار دیگر با نسخه فیس لیفت جدید وارد خط تولید ایران خودرو شد و اخیرا هم نمونه های آن در بازار وارد شده است و مورد معامله قرار می گیرد.

ایران خودرو در زمان معرفی اولیه این خودرو اعلام کرده بود که این شاسی بلند چینی هم در ظاهر و قیافه دچار تغییراتی شده است و هم در داخل خودرو و داشبرد به روز تری را خواهد داشت.

نمونه های اولیه هایما اس7 توربو پلاس که به مشتری تحویل داده شد نشان می دهد که هایما اس 7 توربو پلاس از بعد ظاهری تغییری نداشته و تنها رینگ این خودرو تغییر داشته که به نظر رینگ قبلی تطابق بیشتری با بدنه این خودرو داشت و بقیه اعضای بدنه بدون هیچ تغییری بوده است که نکته عجیبی در مورد این خودرو میباشد.

در خصوص موارد ایمنی تنها تغییری که این خودرو نسبت به قبل دارد این است که مجددا ایران خودرو تعداد ایربگ های این خودرو را از 2 ایربگ راننده و سرنشین جلو به 4 عدد ایربگ افزایش داده است. هایما اس 7 در ابتدای ورود به خط تولید ایران خودرو با 4 ایربگ تولید می شد و بعد از مدتی تعداد ایربگ های این شاسی بلند به 2 عدد کاهش یافته بود.

تریم داخلی و داشبرد این خودرو بیشترین تغییرات را در نسخه فیس لیفت این خودرو در خود داشته اشت. نکته ای که در ابتدای ورود به کابین این خودرو توجه بیننده را جلب می کند وجود مانیتور بزرگ این خودرو میباشد که اندازه آن از 7 اینچ به 8 اینچ رسیده است. حذف دکمه ها و غربیلک های تنظیم سیستم تهویه مطبوع این خودرو و جایگذاری آنها  در مانیتور جدید این خورو از بارزترین تغییرات به وجود آمده در داشبرد می باشد. نکته دیگر در داشبورد این خودرو حذف محل ورود سی دی در سیستم صوتی می باشد.

اضافه شدن چند آیتم جدید در این خودرو که شامل نصب چراغ روشنایی در داشبورد ، باز و بسته شدن آینه های جانبی به صورت اتوماتیک و اضافه شدن نشانگر سرویس دوره ای از مهمترین این ایتم ها می باشد از دیگر تغییرات این خودرو نسبت به نسخه قبلی می باشد.

آیتم های جدید هایما s7 و s7 پلاس

تریم داخلی هایما اس 7 جدید هم تغییراتی را در خود دارد که مهمترین آن خذف چرم های دو رنگ در داخل کابین و جایگذاری تریم تمام مشکی از جنس پارچه و چرم با دوخت های قرمز می باشد که ظاهری اسپرت تر دارد ولی وجود پارچه در تریم جدید از کیفیت آن کاسته است.

تریم داخلی هایما اس 7 جدید

موتور و گیربکس این خودرو تغییری نداشته است ولی شرکت ایران خودرو ادعا کرده است با اصلاح و بهبود مواردی در پیشرانه هایما اس 7 توربو پلاس توانسته است مصرف سوخت این خودرو را از متوسط 9.6 لیتر در صد کیلومتر به 8.6 لیتر برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *