دسته‌بندی نشده

تفاوت میان X 22 لاکچری و اکسلنت اسپرت در چیست؟

تفاوت میان X 22 لاکچری و اکسلنت اسپرت در چیست؟

در این مقاله از کارشناس خودرو به بررسی تفاوت دو تیپ از خانواده ام وی ام ایکس 22 می پردازیم در ادامه با ما همراه باشید. ام‌وی‌ام در ساخت X22 اولویت را بر ظاهر زیبا و آپشن‌های مناسب قرار داده است و در عوض برای توانایی‌های حرکتی مناسب دچار کمبود شده است. خریداران محصولات اقتصادی باید با پذیرش این واقعیت که هیچ خودرویی در این رنج نمیتواند کامل باشد، سلیقه و نیاز شخصی خودشان را در نظر بگیرند تا به بهترین گزینه دست یابند. به زبانی دیگر میتوان گفت در این رده قیمتی ما خودرو ایده‌آل نداریم، پس باید ببینید کدام ماشین برای شخص شما مناسب‌ است و به نیازهایتان پاسخ میدهد.اما آنچه باعث سردرگمی مشتریان می شود نامگذاری این مدل هاست و تفاوت های میان آنها که کار را برای افرادی که قصد خرید دارند دشوار می کند. در این مطلب از کارشناس خودرو قصد داریم سراغ خودرو ام وی ام ایکس22 (MVM X22) شرکت مدیران خودرو برویم و تفاوت میان دو مدل فعلی این شرکت، یعنی مدل لاکچری (Luxury) و اکسلنت اسپرت (Excellent Sport) که در سال 1399 تولید می شوند را شرح دهیم.

 

پیش از این که به تفاوت های دو مدل مورد اشاره در بالا بپردازیم بهتر است بدانیم خودرو X22 مدیران خودرو را می توان بر اساس موارد زیر نیز تقسیم بندی کرد:

مدل دستی یا اتومات

خودرو MVM X22 در دو مدل دستی و اتومات تولید می شود. بنابر این مدل لاکچری هم می تواند دنده دستی باشد و هم اتومات.

مدل ساده و اسپرت

خودرو MVM X22 در دو مدل ساده و اسپرت در بازار وجود دارد. تنها تفاوت این دو مدل به دو رنگ بودن خودرو مربوط می شود. به این صورت که در مدل اسپرت سقف خودرو به رنگ مشکی است.

حال میرسیم به موضوع اصلی مطلب حاضر که تفاوت های میان دو مدل لاکچری و اکسلنت اسپرت است:

ام وی ام ایکس22 لاکچری (MVM X22 Luxury)

مدل لاکچری X22 تک رنگ است (یعنی همان مدل ساده) و دارای اپشن های ESP، HAC و TPMS می باشد. مدلی هم در سال های قبل وجود داشت که بدون این آپشن ها بود و مدل X22 ساده نامیده می شد ولی مدل حاضر که این قابلیت ها را دارد X22 لاکچری نامیده می شود.

ام وی ام ایکس22 اکسلنت اسپرت (MVM X22 Excellent Sport)

مدل اکسلنت اسپرت X22 علاوه بر آپشن های مدل لاکچری، دارای سقف مشکی، گارد و رکاب، کنسول وسط و چراغ خوشامدگویی نیز می باشد. در واقع عنوان “اسپرت” به واسطه همین سقف مشکی بودن، به نام این مدل اضافه شده است و به خاطر سایر ادواتی که اضافه شده است نیز عنوان اکسلنت اضافه شده و در نهایت مدل اکسلنت اسپرت نامیده شده است.

در تصویر زیر نیز می توانید تفاوت های این دو مدل را ببینید:

ام وی ام ایکس22 اکسلنت اسپرت (MVM X22 Excellent Sport)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *