دسته‌بندی نشده

انواع هیوندای آزرا موجود در ایران + مشخصات فنی

انواع هیوندای آزرا موجود در ایران + مشخصات فنی

«آزرا»، در حقیقت همان «میتسوبیشی دبونر» می باشد ،خودرویی که متولد شد تا به جنگ قدرهای ژاپنی برود. رؤیایی که شاید در همان ابتدا خیلی بزرگ و دور به نظر می رسید، اما امروز آزرا واقعاً رقیبی است قلدر برای «آریون» همچنین هموطن خود «کیا کادنزا». هر چند در بعضی بازارها، همچون فرانسه، آزرا هرگز مورد استقبال واقع نشد، اما به هر حال، خودرویی بود مطمئن که فروش مناسب را از پیش تضمین شده داشت.هیوندای آزرا به‌ عنوان یکی از باسابقه‌ترین محصولات فعلی این خودروساز مطرح کره‌ای، از سال 1986 تاکنون روی خط تولید قرار دارد. این خودرو که در بسیاری از نقاط دنیا با نام هیوندای گرنجور (Grandeur) شناخته می‌شود، تاکنون در 6 نسل به بازار آمده است. در بررسی نسل‌های هیوندای آزرا باید گفت که نسل اول و دوم این خودرو، در واقع همان نسل دوم و سوم میتسوبیشی دبونر (Debonair) بودند که هیوندای آن‌ها را تحت برند خود عرضه می‌کرد؛ اما از نسل سوم به ‌بعد بود که هیوندای، هویتی مستقل به این فرزند خود بخشید .

در این مقاله نسل های حاضر هیوندای آزرا در ایران را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سه نسل اول این خودرو هرگز به ایران راه نیافتند و اما در دهه هشتاد با آزادسازی واردات و با شناختی که از بازار ایران وجود داشت، آزرا از اولین مدل های واردشده به ایران بود. گرچه در ابتدا خیلی فروش خوبی را تجربه نکرد، به خصوص در مقابل «سوناتا»، اما رفته رفته به عنوان خودرویی ارزشمند خود را در بازار تثبیت کرد. نسل چهارم در سال ۲۰۰۵ معرفی و در سال ۲۰۰۶ راهی جاده ها شد.اگر شما نیز می‌خواهید بیش‌تر با این سدان کره‌ای محبوب آشنا شوید، با کارشناس خودرو سانیارهمراه باشید.

نسل چهارم هیوندای آزرا

نسل چهارم هیوندای آزرا در سال 2005 معرفی و با مدل 2006 روانه بازارهای جهانی شد. این نسل از هیوندای آزرا که با کد TG شناخته می‌شود، با فاصله زمانی اندکی به بازار کشور ما نیز راه یافت. این خودرو در ابتدای حضور در بازار ایران، با قیمتی تقریباً برابر با یک تویوتا کمری چهارسیلندر به فروش می‌رسید. همین قیمت رقابتی، باعث شد تا هیوندای آزرا TG با استقبال بسیار خوب خریداران ایرانی مواجه شود و نام خود را به ‌عنوان یک خودرو پرطرف‌دار مطرح کند.

انواع هیوندای آزرا موجود در ایران + مشخصات فنی

انواع هیوندای آزرا موجود در ایران + مشخصات فنی

در بین نسل‌های هیوندای آزرا، نسل چهارم آزرا در واپسین سال عمر خود یعنی سال 2011، دستخوش یک فیس‌لیفت مختصر شد و المان‌هایی مثل سپرها، رینگ‌ها و گرافیک چراغ‌ها در آن به‌روز شد. مهم‌ترین تغییر فنی این نسخه فیس‌لیفت نیز بهره‌مندی از یک گیربکس 6‌سرعته اتوماتیک به جای نمونه 5سرعته قبلی بود.

مشخصات فنی نسل چهارم هیوندای آزرا

هیوندای آزرا TG در بازارهای جهانی با پیشرانه‌های متنوع بنزینی و دیزلی قابل سفارش بود؛ اما نسخه‌های راه‌یافته به بازار کشور ما، همگی از یک پیشرانه 6 سیلندر 3/3 لیتری تنفس طبیعی بهره می‌برند. جالب است بدانید که در بین نسل‌های هیوندای آزرا موجود در بازار ایران، حجیم‌ترین پیشرانه متعلق به همین نسل چهارم است.

پیشرانه مذکور که از سری پیشرانه‌های لامبدا (Lambda) هیوندای است، در هیوندای آزرا مدل 2006 تا 2010، حداکثر قدرت 232 اسب‌بخار و حداکثر گشتاور 304 نیوتن‌متر تولید و نیروی خود را از طریق یک گیربکس 5سرعته اتوماتیک روانه محور جلوی این سدان نیمه‌لوکس کره‌ای می‌کند.

همین پیشرانه در مدل 2011 هیوندای آزرا نیز به ‌کار رفته است؛ اما به‌لطف اصلاحاتی مثل بهره‌گیری از سیستم زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها، حداکثر قدرت و گشتاور آن به ‌ترتیب به 259 اسب‌بخار و 316 نیوتن‌متر ارتقا یافته است. این بهبود عملکرد پیشرانه و هماهنگ‌شدن آن با یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک، باعث شده است تا نسخه فیس‌لیفت نسل چهارم هیوندای آزرا در شتاب‌گیری و مصرف سوخت اندکی بهتر از نسخه قبلی عمل کند.

مشخصات فنی نسل چهارم هیوندای آزرا

برای مشاهده جزئیات فنی هیوندای آزرا نسل چهارم و تفاوت‌های بین نسخه قبل و بعد از فیس‌لیفت، می‌توانید جدول زیر را مطالعه کنید.

مدل خودروهیوندای آزرا نسل چهارم قبل از فیس‌لیفت (2006-2010)هیوندای آزرا نسل چهارم فیس‌لیفت (2011)
پیشرانه6 سیلندر تنفس طبیعی با آرایش خورجینی (V شکل) سیلندرها6 سیلندر تنفس طبیعی با آرایش خورجینی (V شکل) سیلندرها
حجم موتور (cc)33423342
حداکثر قدرت232 اسب‌بخار در 6000 دور259 اسب‌بخار در 6200 دور
حداکثر گشتاور304 نیوتن‌متر در 3500 دور316 نیوتن‌متر در 4800 دور
گیربکس5 سرعته اتوماتیک6 سرعته اتوماتیک
مصرف سوخت (ترکیبی)10 لیتر در هر صد کیلومتر9/8 لیتر در صد کیلومتر
شتاب صفرتاصد (ثانیه)8/27/9
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت)234240

امکانات رفاهی نسل چهارم هیوندای آزرا

مانند دیگر نسل‌های هیوندای آزرا، TG نیز از مبادی مختلفی به ایران وارد شده و دارای تیپ‌های متعددی است؛ اما اکثر نسخه‌های موجود در بازار ایران، از نوع فول‌آپشن هستند و در مقیاس یک خودرو با عمر بیش از یک دهه، امکانات رفاهی بسیار خوبی را دارند. از آپشن‌های شاخص این خودرو می‌توانیم به مواردی مثل صندلی‌های جلو با تنظیم برقی و گرم‌کن، سانروف، کروزکنترل، پرده عقب برقی، تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه و چراغ‌های جلو زنون مجهز به چراغ‌شور اشاره کنیم.

امکانات رفاهی نسل چهارم هیوندای آزرا

البته شرکت هیوندای در طول زمان نیز برخی امکانات رفاهی را به نسل چهارم هیوندای آزرا اضافه کرده است که جزئیات این موارد را در جدول زیر لیست کرده‌ایم.

تجهیزاتهیوندای آزرا نسل چهارم فول‌آپشن (2006-2011)
چراغچراغ‌های جلو زنون مجهز به چراغ‌شور، چراغ‌های عقب LED، مه‌شکن جلو و عقب، سنسور نور
سیستم‌های مولتی‌مدیاسیستم صوتی حرفه‌ای اینفینیتی مجهز به CD چنجر 6 عددی، 12 بلندگو، تنظیم هوشمندی بلندی صدا با توجه به سرعت خودرو (USB، AUX و بلوتوث در مدل‌ 2009 به بعد )
صفحه نمایش6/5 اینچی لمسی (مدل‌ 2009 به بعد)
رینگ‌ها17 اینچی آلومینیومی
آینهآینه‌های جانبی تاشو برقی مجهز به گرم‌کن، آینه میانی الکتروکرومیک، حافظه آینه، تنظیم اتوماتیک آینه هنگام دنده عقب
تهویه مطبوعاتوماتیک دوگانه، دریچه برای سرنشینان عقب
صندلیروکش چرمی صندلی‌ها، تنظیم برقی صندلی‌های جلو، گرم‌کن صندلی‌های جلو، حافظه صندلی راننده
شیشهشیشه بالابرهای اتوماتیک جلو با قابلیت ضدمانع (آنتی ترپ)، شیشه بالابرهای برقی عقب
سیستم‌های هشداردهندهسنسور پارک عقب، سنسور فشار باد لاستیک (TPMS)
سایر امکاناتسانروف، کروزکنترل، سنسور باران، پرده عقب برقی، دوربین دید عقب (مدل 2009 به بعد)، کی‌لس استارتر (مدل 2011)

ایمنی نسل چهارم هیوندای آزرا

در بین نسل‎‌های هیوندای آزرا، نسل چهارم با وجود سیستم‌های کنترل پایداری و کنترل کشش در کنار 8 عدد ایربگ، حتی با معیارهای امروزی نیز خودروی بسیار ایمنی محسوب می‌شود. شاخص‌ترین نکته در خصوص ایمنی این خودرو، وجود ایربگ‌های جانبی برای سرنشینان عقب است. این خودرو موفق به کسب 4 ستاره ایمنی از موسسه آمریکایی NHTSA شده است.

تجهیزاتهیوندای آزرا نسل چهارم فول‌آپشن (2006-2011)
تجهیزات ایمنی و حفاظتیکنترل پایداری الکترونیکی (ESP)، کنترل کشش (TCS)، پشت‌سری‌های فعال‌شونده صندلی‌های جلو
کیسه‌هواراننده و سرنشین جلو، جانبی ردیف جلو و عقب، پرده‌ای سرتاسری (مجموعا 8 عدد)
سیستم ترمزترمز ضدقفل (ABS)، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)، ترمز کمکی (BA)

ایمنی نسل چهارم هیوندای آزرا

نسل پنجم هیوندای آزرا

در ادامه نسل‌های هیوندای آزرا به بررسی نسل پنجم خواهیم پرداخت. اواخر سال 2011 بود که شرکت هیوندای، نسل پنجم هیوندای آزرا موسوم به هیوندای آزرا HG را معرفی و با مدل 2012 روانه بازار کرد. شرکت آسان موتور با توجه به تجربه خوب فروش هیوندای آزرا نسل چهارم، خیلی زود مقدمات عرضه این نسل را نیز در بازار کشور فراهم کرد و نخستین نمونه‌های این خودرو با مدل 2012 تحویل خریداران ایرانی شدند.

نسل پنجم هیوندای آزرا

در بین نسل‌های هیوندای آزرا موجود در بازار ایران، نسل پنجم تنها نسلی است که علاوه بر نام آزرا، با نام گرنجور نیز شناخته می‌شود. دلیل این موضوع این است که برخی از نسخه‌های اولیه این نسل با نام گرنجور وارد ایران شدند و پشت درب صندوق ‌بار آن‌ها به جای AZERA، نوشته GRANDEUR به چشم می‌خورد. البته هیوندای آزرا و گرنجور تفاوت خاصی با یکدیگر ندارند و این تفاوت نام، به دلیل تفاوت در کشور سفارش‌دهنده است.

نسل پنجم آزرا به دلیل پیشرفت چشم‌گیری که از جنبه طراحی و امکانات رفاهی نسبت به نسل قبلی داشت، محبوبیت بالایی در بازار کشور ما کسب کرد و روزگار خوشی داشت تا این‌که به سد قانون منع واردات خودروهایی با حجم پیشرانه بیش از 2500 سی‌سی برخورد و از اوایل سال 2014، به‌ناچار از بازار ایران خداحافظی کرد.

نسل پنجم هیوندای آزرا

این نسل از هیوندای آزرا در سال 2015 یک فیس‌لیفت خیلی مختصر را نیز تجربه کرد که قاعدتاً نسخه‌های فیس‌لیفت راهی به بازار کشور ما نداشتند!

مشخصات فنی نسل پنجم هیوندای آزرا

نسل پنجم هیوندای آزرا نیز مانند نسل چهارم، با یک پیشرانه 6 سیلندر قدم به بازار ایران گذاشت؛ البته پیشرانه این خودرو نسبت به نسل قبلی، کمی لاغرتر شده است و تنها 3 لیتر حجم دارد. پیشرانه مذکور که از نسل دوم سری پیشرانه‌های لامبدا شرکت هیوندای، موسوم به لامبدا2 (Lambda II) است، حداکثر قدرت 250 اسب‌بخار و حداکثر گشتاور 282 نیوتن‌متر تولید می‌کند و نیروی خود را از طریق یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلوی هیوندای آزرا HG منتقل می‌کند.

مشخصات فنی نسل پنجم هیوندای آزرا

هیوندای آزرا HG با این مشخصات فنی، قادر است طی زمان 8 ثانیه سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر در ساعت برساند و تا حداکثر سرعت 235 کیلومتر در ساعت به حرکت خود ادامه دهد. مصرف سوخت ترکیبی این سدان 6 سیلندر نیز 9/5 لیتر در هر صد کیلومتر است. این اعداد و ارقام بیان‌گر آن است که هیوندای آزرا نسل پنجم، علی‌رغم گشتاور کم‌تر پیشرانه خود نسبت به نسل قبلی، قادر است پابه‌پای پدر خود حرکت کند.

مدل خودروهیوندای آزرا نسل پنجم (2012-2014)
پیشرانه6 سیلندر تنفس طبیعی با آرایش خورجینی (V شکل) سیلندرها
حجم موتور (cc)2999
حداکثر قدرت250 اسب بخار در 6400 دور
حداکثر گشتاور282 نیوتن‌متر در 5000 دور
گیربکس6 سرعته اتوماتیک
مصرف سوخت (ترکیبی)9/5 لیتر در هر صد کیلومتر
شتاب صفر تا 100 (ثانیه)8
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت)

235

امکانات رفاهی نسل پنجم هیوندای آزرا

نسل پنجم هیوندای آزرا از نظر امکانات رفاهی، نسبت به دیگر نسل‌های هیوندای آزرا در جایگاه بالاتری قرار می‌گیرد. ازجمله امکانات شاخص نسخه‌های فول‌آپشن این نسل، می‌توان به کروزکنترل هوشمند، سقف پانوراما، گرم‌کن صندلی‌های جلو و عقب، سردکن صندلی‌های جلو و ماساژور صندلی راننده اشاره کرد.

امکانات رفاهی نسل پنجم هیوندای آزرا

البته تعدادی از نسخه‌های کم‌آپشن‌ این خودرو نیز به بازار کشور ما راه پیدا کرده‌اند که امکانات رفاهی خیلی کم‌تری دارند.

تجهیزاتهیوندای آزرا نسل پنجم فول‌آپشن (2012-2014)
چراغچراغ‌های جلو زنون مجهز به چراغ‌شور، چراغ‌های عقب LED، مه‌شکن جلو و عقب، سنسور نور
سیستم‌های مولتی‌مدیاسیستم صوتی حرفه‌ای اینفینیتی، CD چنجر 6 عددی، USB، AUX، IPOD، بلوتوث، 14 عدد بلندگو، تنظیم هوشمند صدا با توجه به سرعت خودرو
صفحه‌نمایش7 اینچی لمسی
رینگ‌ها18 اینچی آلومینیومی
آینهآینه‌های جانبی تاشو برقی مجهز به گرم‌کن، آینه میانی الکتروکرومیک، حافظه آینه
تهویه مطبوعاتوماتیک دوگانه، دریچه برای سرنشینان عقب
صندلیروکش چرمی صندلی‌ها، تنظیم برقی صندلی‌های جلو، حافظه صندلی راننده، گرم‌کن صندلی‌های جلو و عقب، سردکن صندلی‌های جلو، ماساژور صندلی راننده
شیشهشیشه بالابرهای اتوماتیک جلو با قابلیت ضد مانع (آنتی ترپ)، شیشه بالابرهای برقی عقب، شیشه‌های عقب دودی
سیستم‌های هشداردهندهسنسور پارک جلو و عقب، سنسور فشار باد لاستیک (TPMS)
سایر امکانات

کی‌لس استارتر، کروزکنترل هوشمند، سقف پانوراما، سنسور باران، پرده برقی شیشه عقب، پرده‌های دستی شیشه‌های جانبی عقب، ترمز پارک برقی مجهز به اتوهلد، گرم‌کن فرمان، کول باکس، دوربین دید عقب

ایمنی نسل پنجم هیوندای آزرا

هیوندای آزرا HG از امکانات ایمنی بسیار خوبی نیز بهره می‌برد. در نسخه‌های فول‌آپشن این خودرو، امکاناتی مثل سیستم کنترل ترمزها در هنگام پیچیدن (CBC) و ایربگ محافظ زانوی راننده وجود دارد که در نسل قبلی دیده نمی‌شد.

تجهیزاتهیوندای آزرا نسل پنجم فول‌آپشن (2012-2014)
تجهیزات ایمنی و حفاظتیکنترل پایداری الکترونیکی (ESP)، کنترل کشش (TCS)، کنترل شروع حرکت در سربالایی (HAC)، پشت‌سری‌های فعال‌شونده صندلی‌های جلو
کیسه‌هواراننده و سرنشین جلو، جانبی ردیف جلو و عقب، پرده‌ای سرتاسری، محافظ زانوی راننده (مجموعا 9 عدد)
سیستم ترمزترمز ضدقفل (ABS)، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)، ترمز کمکی (BA)، سیستم کنترل ترمزها هنگام پیچیدن (CBC)

وجود این امکانات ایمنی کامل، باعث شده است تا نسل پنجم هیوندای آزرا در سال 2012، درجه ایمنی Top Safety Pick را از موسسه آمریکایی IIHS کسب کند.

ایمنی نسل پنجم هیوندای آزرا

نسل ششم هیوندای آزرا

در ادامه معرفی نسل‌های هیوندا آزرا به بررسی نسل ششم آزرا خواهیم پرداخت. نسل فعلی هیوندای آزرا که در واقع نسل ششم این خودرو محسوب می‌شود، در سال 2016 با کد IG معرفی و با مدل 2017 در بازار داخلی کره جنوبی عرضه شد. حدود یک‌ سال بعد نیز عرضه این خودرو در بازارهای جهانی شروع شد. ناگفته نماند که شرکت هیوندای به دلیل استقلال برند جنسیس، ترجیح داد تا نسل ششم هیوندای آزرا را در بازار ایالات متحده آمریکا عرضه نکند.

نسل ششم هیوندای آزرا

شرکت کرمان موتور پس از اخذ نمایندگی رسمی هیوندای، نسل ششم هیوندای آزرا را نیز در کنار دیگر محصولات این شرکت به ایران وارد کرد. نکته جالب این است که هیوندای آزرا IG تنها خودرو هیوندای است که منحصراً توسط شرکت کرمان موتور وارد شده است و نسخه‌های واردات شرکت آسان موتور یا واردات شخصی ندارد.

در بین نسل‌های هیوندای آزرا، این نسل را می‌توان یکی از بدشانس‌ترین خودروهای وارداتی بازار ایران محسوب کرد؛ چرا که این خودرو جزو آخرین خودروهایی بود که قبل از ممنوعیت واردات خودرو سفارش‌گذاری شد و بسیاری از نسخه‌های آن، خیلی دیر از گمرک ترخیص شدند. ازاین‌رو، نسل ششم هیوندای آزرا نتوانست به ‌اندازه نسل‌های قبلی خود در بازار کشور ما بدرخشد و هنوز هم تعداد قابل‌توجهی از نسخه‌های واردشده، به ‌صورت صفرکیلومتر پشت شیشه نمایشگاه‌ها باقی مانده‌اند.

نسل ششم هیوندای آزرا

مشخصات فنی نسل ششم هیوندای آزرا

نسل‌های چهارم و پنجم هیوندای آزرا در محافل خودرویی ایران، به پیشرانه 6 سیلندر قدرت‌مند خود معروف بودند؛ اما قوانین دست‌وپاگیر واردات خودرو باعث شد تا نسل ششم آزرا تنها نسل در بین نسل‌های هیوندای آزرا باشد که با یک پیشرانه 4 سیلندر در بازار ایران عرضه شده است. پیشرانه 2/4 لیتری تنفس طبیعی این خودرو که از سری تتا2 (Theta II) پیشرانه‌های هیوندای است، حداکثر قدرت 188 اسب‌بخار و حداکثر گشتاور 241 نیوتن‌متر را تولید می‌کند.

پیشرانه مذکور که به سیستم تزریق مستقیم سوخت (GDI) نیز مجهز است، نیروی خود را از طریق یک گیربکس 6‌سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلوی این کره‌ای باوقار انتقال می‌دهد.

مشخصات فنی نسل ششم هیوندای آزرا

مصرف سوخت ترکیبی و شتاب صفرتاصد نسل ششم هیوندای آزرا با این مشخصات فنی، به ترتیب برابر با 8/3 لیتر در هر صد کیلومتر و 9/7 ثانیه است. این خودرو ضمنا قادر است مرز حداکثر سرعت 213 کیلومتر در ساعت را نیز فتح کند. هرچند این اعداد و ارقام در نوع خود مناسب هستند، اما باید پذیرفت که هیوندای آزرا IG، ضعیف‌ترین عملکرد فنی را بین نسل‌های هیوندای آزرا موجود در بازار ایران دارد.

مدل خودروهیوندای آزرا نسل ششم (2018-2019)
پیشرانه4 سیلندر تنفس طبیعی با آرایش خطی سیلندرها
حجم موتور (cc)2359
حداکثر قدرت188 اسب‌بخار در 6000 دور
حداکثر گشتاور241 نیوتن‌متر در 4000 دور
گیربکس6 سرعته اتوماتیک
مصرف سوخت (ترکیبی)8/3
شتاب صفرتاصد (ثانیه)9/7
حداکثر سرعت (کیلومتر بر ساعت)213

امکانات رفاهی نسل ششم هیوندای آزرا

نسل ششم هیوندای آزرا نیز همان‌طور که از آن انتظار می‌رفت، با امکانات رفاهی نسبتاً کاملی پا به بازار ایران گذاشته است. از آپشن‌های اضافه‌شده به این خودرو در مقایسه با نسل قبلی، می‌توان به درب صندوق ‌بار برقی و هوشمند، دوربین 360 درجه و قابلیت انتخاب حالت رانندگی (Drive Mode) اشاره کرد.

امکانات رفاهی نسل ششم هیوندای آزرا

ضمنا نسل ششم هیوندای آزرا تنها نسل در بین نسل های هیوندای آزرا است که فقط با یک تیپ در بازار ایران عرضه شده است و تمام نسخه‌های آن، آپشن‌های کاملا یکسانی دارند.

تجهیزاتهیوندای آزرا نسل ششم (2018-2019)
چراغچراغ‌های جلو و عقب LED، مه‌شکن جلو و عقب، سنسور نور، دی‌لایت
سیستم‌های مولتی‌مدیاسیستم صوتی حرفه‌ای اینفینیتی، DVD، USB، AUX، اپل کارپلی، اندروید اتو، بلوتوث، 14 عدد بلندگو، ساب‌ووفر، تنظیم هوشمند صدا با توجه به سرعت خودرو، پشتیانی از فرامین صوتی
صفحه‌نمایش8 اینچی لمسی
رینگ‌ها19 اینچی آلومینیومی
آینهآینه‌های جانبی تاشو برقی مجهز به گرم‌کن، آینه میانی الکتروکرومیک
تهویه مطبوعاتوماتیک دوگانه، دریچه برای سرنشینان عقب
صندلیروکش چرمی صندلی‌ها، تنظیم برقی صندلی‌های جلو، حافظه صندلی راننده، گرم‌کن صندلی‌های جلو و عقب، سردکن صندلی‌های جلو
شیشهشیشه‌های سولار (جذب‌کننده نور مضر خورشید)، شیشه‌های جلو و عقب برقی
سیستم‌های هشداردهندهسنسور پارک جلو و عقب، سنسور فشار باد لاستیک (TPMS)
سایر امکانات

کی‌لس استارتر، کروزکنترل هوشمند، سقف پانوراما، سنسور باران، پرده برقی شیشه عقب، پرده‌های دستی شیشه‌های جانبی عقب، ترمز پارک برقی مجهز به اتوهلد، گرم‌کن فرمان، دوربین 360 درجه، درب صندوق ‌بار برقی و هوشمند، حالت رانندگی (Drive Mode) چهارحالته

ایمنی نسل ششم هیوندای آزرا

در بین نسل‌های هیوندای آزرا، نسل ششم از نظر ایمنی نیز شرایط مناسبی دارد و انواع سیستم‌های کنترل پایداری در کنار 9 عدد ایربگ، فضای امنی را برای سرنشینان این خودرو به ‌وجود آورده است. بااین‌حال، با توجه به سال تولید و قیمت این خودرو، جای خالی آپشن‌هایی همچون هشداردهنده نقاط کور، هشداردهنده خروج از خط و ترمز اضطراری احساس می‌شود.

تجهیزاتهیوندای آزرا نسل ششم (2018-2019)
تجهیزات ایمنی و حفاظتیکنترل پایداری الکترونیکی (ESP)، کنترل کشش (TCS)، کنترل شروع حرکت در سربالایی (HAC)، مدیریت پایداری خودرو (VSM)، پشت‌سری‌های فعال‌شونده صندلی‌های جلو
کیسه‌هواراننده و سرنشین جلو، جانبی ردیف جلو و عقب، پرده‌ای سرتاسری، محافظ زانوی راننده (مجموعا 9 عدد)
سیستم ترمزترمز ضدقفل (ABS)، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)، ترمز کمکی (BA)

این خودرو موفق شده است تا در سال 2017، نمره 92/5 از 100 را در تست ایمنی موسسه Kncap کره جنوبی کسب کند.

ایمنی نسل ششم هیوندای آزرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *