دسته‌بندی نشده

آموزش استفاده از چراغ شور مزدا ۳ نیو

آموزش استفاده از چراغ شور مزدا ۳ نیو

چراغ شور مزدا ۳ نیو یکی از امکانات و تجهیزات کاربردی در این خودرو محسوب می‌شود که به راننده این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به خارج شدن از خودرو، نسبت به تمیز کردن چراغ ها اقدام کند. در این مقاله از کارشناس خودرو سانیار نحوه استفاده از این آپشن را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

چراغ شور مزدا ۳ نیو از جمله آپشن های جدید و پیشرفته این خودرو محسوب می‌شود. “چراغ شور مزدا ۳” نیو در زیر چراغ و جلوی سپر نصب شده است که اگر به این ناحیه دقت کنید، می‌توانید آن را مشاهده فرمائید که به صورت دو عدد برآمدگی در زیر هر چراغ قرار گرفته شده است.

چراغ شور مزدا ۳ نیو در مواقعی که فرد در جاده ها و یا مکان های کثیفی قرار دارد که پر از گل و لای می‌باشد بسیار کاربرد داشته و راننده به کمک این آپشن می‌تواند چراغ های خودرو را تمیز کند تا از این طریق مشکلی در نورانی شدن جاده رو به رو و دید خودش به وجود نیاید.

در این مقاله قصد داریم شما را با این بخش کاربردی مزدا ۳ نیو آشنا کنیم. بسیاری از افراد درباره چگونگی استفاده و فعال کردن چراغ شور “مزدا ۳ نیو” اطلاعات لازم و کافی را ندارند، بنابراین این مقاله می‌تواند بسیار مفید و کاربردی برای چنین افرادی باشد.

 

نحوه استفاده از چراغ شور مزدا ۳ نیو

برای “آموزش استفاده از چراغ شور مزدا ۳” و راه اندازی آن باید به تمامی مراحل گفته شده در نکات پایین توجه نموده و به دقت این مراحل را انجام دهید:

روشن کردن خودرو

برای استفاده از چراغ شور مزدا ۳ نیو (Mazda 3 new) در اولین مرحله باید اتومبیل را روشن کنید. البته نه تنها برای استفاده از این آپشن بلکه برای استفاده از اغلب تجهیزات تمامی خودرو ها، روشن کردن آن ها ضروری است، در غیر این صورت بخش مورد نظر کار نخواهد کرد.

روشن کردن چراغ های جلوی خودرو

بعد از روشن نمودن خودرو ابتدا باید چراغ های جلوی خودرو را روشن کنید. برای این کار باید اهرمی را که در قسمت پشتی فرمان و در سمت چپ آن قرار دارد بچرخانید تا چراغ ها روشن شوند.

فعال کردن چراغ شور

فعال کردن چراغ شور از طریق یک اهرم صورت می‌گیرد به گونه ای که بعد از روشن شدن چراغ های اتومبیل، باید اهرم برف پاک کن را که در بخش پشتی فرمان و در سمت راست آن نصب شده است به صورت دو مرتبه به سمت خود فشار دهید (در اصطلاح عامیانه اهرم برف پاک کن نیز نامیده می‌شود).

فعال شدن چراغ شور

پس از آنکه اهرم برف پاک کن را دو مرتبه به سمت خود فشار دادید مشاهده می‌کنید که چراغ شور مزدا ۳ نیو به طور اتوماتیک و به صورت یک مرتبه فعال شده و از طریق مایعی که بر روی چراغ ها می‌باشد، شروع به تمیز کردن چراغ های جلو می‌کند. استفاده از این آپشن به شما کمک می‌کند تا چراغ های خودرو شما تمیز مانده و نور مورد نظر را خصوصا برای رانندگی در تاریکی داشته باشید.

 

فعال شدن چراغ شور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *