کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.

توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

 تعلیق جلوی خودرو

تعلیق جلوی خودرو

تعلیق جلوی خودرو باید به گونه ای باشد که فرمان پذیری خودرو را امکان پذیر کند ، در شکل زیر ، ساده شده ی سیستم تعلیق و فرمان خودرو را مشاهده می کنید.

 تعلیق جلوی خودرو2

فرمان پذیری چرخ های جلوی خودرو

2بنر درخواست کارشناس

برای درک بهتر فرمان پذیری چرخ ها تصویر زیر را ببینید.

 زاویه گیری چرخ های جلو3

زاویه گیری چرخ های جلو

در سیستم تعلیق جلو ، وظیفه فرمان دهندگی و کنترل زاویه چرخ ها برای پیچیدن خودرو از جعبه فرمان استفاده می کنند که در تصویر بالا به رنگ قرمز و سفید بوده و در شکل پایین ، جعبه فرمان را با رنگ نارنجی می بینید. برای آشنایی بیشتر با فرمان اتومبیل و اجزای مربوطه قسمت فرمان اتومبیل را مطالعه کنید.

 جعبه فرمان در تعلیق جلو4

جعبه فرمان در تعلیق جلو

همانطور که می دانید ، اصلی ترین قطعه از مجموعه چرخ ماشین ، نشیمنگاه چرخ می باشد که سایر قطعات بر روی آن سوار می شوند و اجزای تعلیق به آن متصل می شوند.

نکته : نشیمنگاه چرخ ، سگدست نیز نامیده می شود.

سگدست چرخ 5

سگ دست چرخ

در سیستم تعلیق جلو ماشین به طور کلی دو نوع مکانیزم استفاده می شود.

1- تعلیق جناغی (برای این سیستم تعلیق ، اسامی دیگری نیز به کار می رود مانند تعلیق دوبل ، تعلیق جناغی دوبل ، تعلیق دو طبقی و ...)

2- تعلیق مک فرسون

در شکل زیر سمت راست ، تعلیق جناغی و سمت چپ تعلیق مک فرسون را مشاهده می کنید.

 تعلیق مک فرسون و جناغی6

تعلیق مک فرسون و جناغی

تعلیق جناغی :

همانطور که می دانید سیستم جناغی از مجموعه چرخ (سگدست ، دیسک و...) ، طبق بالا (به رنگ زرد در شکل زیر) ، طبق پایین (به رنگ سبز در شکل زیر) و مجموعه دمپینگ یا همان فنر و کمک فنر بین طبق پایین و شاسی خودرو تشکیل شده است.

 

تعلیق جناغی دوبل7تعلیق جناغی دوبل 

 تعلیق مک فرسون :

سیستم مک فرسون دقیقا مثل سیستم جناغی می باشد و تنها تفاوتی که دارد اینست که در این سیستم ، طبق بالا حذف شده و کمک فنر به جای قرارگیری بین طبق پایین و شاسی ، بین چرخ و شاسی قرار می گیرد ، در شکل زیر تعلیق مک فرسون را مشاهده می کنید ، فنر و کمک فنر با شماره 1 ، نشیمنگاه چرخ با شماره 2 و طبق پایین با شماره 3 مشخص شده است ، همانطور که می بینید ، کمک فنر با دو پیچ در محل شماره 4 به نشیمنگاه چرخ متصل شده و محل اتصال کمک فنر (مجموعه دمپینگ) به بدنه (همان شاسی ماشین) با شماره 5 نشان داده شده است.

 تعلیق مک فرسون8

تعلیق مک فرسون

جهت آشنایی بهتر با تعلیق مک فرسون ، تصویر زیر را مشاهده می کنید.

 نحوه عملکرد تعلیق مک فرسون 9

نحوه عملکرد تعلیق مک فرسون

میله موج گیر یا ضد غلتش:

در سیستم های تعلیق جلو مک فرسون و جناغی ، قطعه ای به کار برده می شود که وظیفه بسیار مهمی بر عهده دارد ، در شکل زیر این قطعه را به رنگ قرمز مشاهده می کنید که مستقیما و یا چنانی که در شکل زیر مشخص است با چند واسطه به طبق پایین متصل می شود.

 میله موجگیر11

میله موجگیر یا ضد غلتش

این قطعه تا انتهای سمت دیگر خودرو امتداد پیدا می کند و در سمت دیگر خودرو به صورت کاملا قرینه به طبق پایین متصل می شود ، همچنین در دو یا چهار نقطه از بدنه (شاسی) با بوش های پلاستیکی و بست های فلزی به بدنه یا شاسی خودرو متصل می شود ، در شکل زیر این میله را به رنگ زرد مشاهده می کنید که توسط بست ، در دو محل ، به بدنه متصل شده و طبق های پایین دو سمت را به یکدیگر متصل می کند و این میله نسبت به خط وسط خودرو کاملا قرینه می باشد.

 کاربرد میله موجگیر12

کاربرد میله موجگیر یا ضد غلتش

این میله علاوه بر طبق پایین ممکن است در بعضی خودروها ، طبق های بالای دو سمت خودرو را به یکدیگر متصل کند ، در سیستم مک فرسون که طبق بالا نداریم ممکن است پایین کمک فنرها را به یکدیگر متصل کند ، فرقی نمی کند مهم اینست که چرخ های دو طرف خودرو یعنی سگدست های چرخ های دو سمت خودرو به همدیگر متصل شوند و ممکن است بین این میله و سگدست چرخ یک واسطه وجود داشته باشد ، به شکل زیر نگاه کنید همانطور که مشخص است سیستم مک فرسون می باشد و میله شماره 1 ، با واسطه میله شماره 2 ، چرخ های دو سمت را به یکدیگر متصل می کند.

تمیله موجگیر در تعلیق مک فرسون13میله موجگیر در تعلیق مک فرسون 

 

2بنر چراغ دار خرید سفارشی خودرو

اما کاربرد این میله چیست و چرا در تعلیق های جلوی جناغی و مک فرسون استفاده می شود؟

برای دانستن جواب ابتدا می بایست مفهوم تعلیق وابسته و غیر وابسته را بدانید و سپس یکی از عیوب سیستم تعلیق غیر وابسته را بشناسید و برای رفع آن اقدام کنیم .

تعلیق وابسته (تعلیق غیرمستقل) :

اگر عملکرد سیستم تعلیق به گونه ای باشد که تغییر در وضعیت یک چرخ ، موجب ایجاد تغییر در وضعیت چرخ طرف دیگر شود به این سیستم تعلیق ، تعلیق وابسته می گویند ، به شکل زیر نگاه کنید ، شماره 1 ، مدل ساده ای از تعلیق وابسته را نشان می دهد ، با تغییر ارتفاع یک چرخ در شکل شماره 2 ، زاویه چرخ دیگر تغییر می کند ، نمونه ای از سیستم تعلیق وابسته را در تصویر شماره 3 می بینید.

 تعلیق وابسته یا غیر مستقل14

تعلیق وابسته یا تعلیق غیر مستقل

تعلیق غیر وابسته (تعلیق مستقل) :

اگر عملکرد سیستم تعلیق به گونه ای باشد که تغییر در وضعیت یک چرخ ، موجب ایجاد تغییر در وضعیت چرخ طرف دیگر نشود،  به این سیستم تعلیق ، تعلیق غیر وابسته می گویند ، به شکل زیر نگاه کنید ، شماره 1 ، مدل ساده ای از تعلیق غیر وابسته را نشان می دهد ، با تغییر ارتفاع چرخ سمت راست در شکل شماره 2 ، زاویه چرخ سمت چپ تغییر نمی کند ، تعلیق خودروی نشان داده شده ، غیر وابسته می باشد.

تعلیق غیر وابسته یا مستقل15

تعلیق غیر وابسته یا تعلیق مستقل

حال باید یکی از عیوب تعلیق غیر وابسته را بشناسیم.

همانطور که می دانید ، اتاق یک خودرو در هنگام حرکت در پیچ جاده در جهت خارج از پیچ به زمین نزدیک می شود (این اتفاق در اثر واردشدن نیروی مرکز جانب می باشد که در شکل زیر این نیرو با فلش زرد نشان داده شده) و برعکس ؛ یعنی سمتی از خودرو که داخل پیچ قرار دارد از زمین فاصله می گیرد.

 اتاق خودرو هنگام حرکت در پیچ 16

اتاق خودرو هنگام حرکت در پیچ

وابسته نبودن تعلیق چرخ های دو سمت چپ و راست خودرو ، یعنی استفاده از تعلیق غیر وابسته ، باعث می شود اتاق خودرو به شدت به واژگونی متمایل شود (به شکل زیر نگاه کنید) ، باید دو سمت خودرو را ، مقداری به یکدیگر وابسته کرد تا چرخ های داخل پیچ (سمت چپ شکل زیر) خیلی از بدنه فاصله نگیرند و چرخ های خارج پیچ (سمت راست شکل زیر) بیش از اندازه به بدنه نزدیک نشوند.

 خودرو بدون میل موجگیر17

خودرو بدون میل موجگیر

برای این منظور از میله ی مذکور استفاده می شود ، این میله که به نام میل موج گیر یا میله ضدغلتش شناخته می شود ، در تعلیق های غیر وابسته مانند تعلیق مک فرسون و جناغی به کار می رود تا ارتفاع دو سمت خودرو را مقداری به یکدیگر وابسته کند و با این کار ، تمایل بدنه ماشین به واژگون شدن را کاهش می دهد و پایداری خودرو را در سطح جاده افزایش می دهد ، در شکل زیر دو خودرو هنگام قرارگیری در پیچ جاده را ملاحظه می کنید ، سمت چپ ، وضعیت بدنه خودرو بدون میل موج گیر را مشاهده ، و سمت راست ، همان خودرو را با استفاده از میل موج گیر مشاهده می کنید.

 مقایسه خودرو با میل موج گیر و بدون میل موجگیر18

مقایسه خودرو با میل موج گیر و بدون میل موج گیر

برای درک بهتر این موضوع شکل زیر را نگاه کنید ، در پیچ جاده ، سمت چپ شکل ، وضعیت خودرو بدون میل موج گیر و سمت راست شکل وضعیت خودرو به همراه میل موج گیر را مشاهده می کنید.

 شکل ماشین هنگام دور زدن و بدون میل موج گیر19

شکل ماشین هنگام دور زدن و بدون میل موج گیر