کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

کولر 1

کولر خودرو

کولر خودرو مکمل و یکی از قسمت های اصلی سیستم تهویه خودرو می باشد ، اگر بخش تهویه خودرو را مطالعه نکردید حتما قبل از خواندن این صفحه به آن نگاهی بیندازید.

همانطور که می دانید کانال های سیستم تهویه خودرو طوری طراحی شده که جریان عبوری هوا در هر حالتی از پرهای اواپراتور کولر عبور می کند ، اگر دکمه A/C را فشار دهیم سیستم کولر روشن می شود و اواپراتور به شدت یخ می شود ، در نتیجه ، هوا در عبور از اواپراتور سرد می شود. در این صفحه می خواهیم ببینیم اواپراتور چگونه یخ می شود.

برای سرمایش اواپراتور از روش هایی استفاده می شود که شرح کامل آنها نیازمند شرح مباحث و قوانین ترمودینامیکی می باشد و نیاز نیست همه این قوانین را یاد بگیرند ، در اینجا عملکرد این سیستم ، با زبان ساده و توضیح داده می شود.

به طور کلی اگر گازی را تحت فشار قرار دهیم (آن را فشرده کنیم) آن گاز ، گرم می شود و اگر فشار گازی را کم کنیم برعکس این قضیه اتفاق می افتد یعنی گاز سرد می شود ، از همین قانون گازها می توان برای خنک سازی اواپراتور استفاده کرد ، قبل از هرچیز باید بدانید کمپرسورها برای افزایش فشار یا همان فشرده سازی گازها استفاده می شوند.

همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید ، کمپرسور شماره 1 ، توسط تسمه شماره 2 به حرکت در می آید (تسمه شماره 2 که به تسمه کولر معروف است ، قدرت خودر را از پولی میل لنگ می گیرد) با چرخش کمپرسور توسط تسمه شماره 2 ، کمپرسور ، گاز را از لوله شماره 3 مکش کرده و به لوله شماره 4 پمپاژ (ارسال) می کند ، در اثر ارسال گاز به لوله شماره 4 ، فشار لوله 4 بسیار زیاد شده و این لوله به شدت گرم می شود ، سپس در نقطه 5 ، شیر فشار شکنی قرار دارد (که اجازه عبور مقدار کمی از گاز را می دهد) ، فشار گاز پس از عبور از این شیر به شدت کاهش می یابد و این کاهش فشار باعث افت دمای گاز درون لوله می شود و گاز سرد می شود ، گاز سرد داخل اواپراتور شماره 7 گردش می کند و اواپراتور را یخ می کند و سپس در ادامه لوله به کمپرسور برمی گردد تا مجددا پمپاژ شود.

 کولر 2

روش کار کولر خودرو

برای بهینه سازی سیستم کولر خودرو تجهیزات دیگری اضافه می کنند ، دماهایی که گفته خواهد شد حدودی و بر اساس سانتیگراد می باشد ، به شکل زیر نگاه کنید ،گاز توسط کمپرسور 1 به لوله 2 پمپاژ می شود و گاز درون لوله پرفشار و تا دمای 80 درجه گرم می شود ، سپس گاز از کندانسور کولر شماره 3 گذشته و با دمیدن هوای بیرون که توسط فن شماره 4 ، گاز درون لوله تا دمای 50 درجه خنک می شود و از لوله شماره 5 به درایر (خشک کن) شماره 6 می رود ، خشک کن یا درایر وظیفه ذخیره گاز و رطوبت گیری آن را برعهده دارد ، پس از اینکه رطوبت گاز گرفته شد توسط لوله 7 به شیر فشار شکن 8 می رود و پس از اینکه فشار گاز توسط شیر فشار شکن کم شد ، دمای گاز منفی 10 درجه می شود و از لوله 9 به اواپراتور 10 می رود ، فن تهویه اتاق (شماره 11) هوای اتاق خودرو را از پره های اواپراتور عبور داده تا هوای اتاق خودرو را خنک کند ، گاز درون لوله مقداری گرم شده و دمای آن به 5 درجه بالای صفر می رسد و از طریق لوله 12 و سپس لوله 13 ، توسط کمپرسور شماره 1 مکش می شود.

 کولر 3

مکانیزم کولر خودرو

نکات زیر را در نظر داشته باشید.

1- گاز مورد استفاده در لوله های کولر گاز خاصی به نام تجاری R134a می باشد.

2-کندانسور کولر از آنجایی که برای خنک کردن گاز استفاده می شود را گاهی رادیاتور کولر نیز می نامند.

3- در شیر فشار شکن 6 ، لوله 7 به 9 و از سویی دیگر لوله 12 به 13 متصل است.

برای آشنایی بیشتر با این اجزا شکل واقعی آنها را در شکل زیر می بینید البته شکل آنها در هر خودرویی متفاوت است ولی تقریبا شبیه هم می باشند. (1- اواپراتور) ، (2- فن تهویه اتاق) ، (3- کمپرسور) ، (4- کندانسور) ، (5- خشک کن) ، (6- شیر فشار شکن).

کولر 4

 

اجزا و قطعات کولر خودرو

در شکل زیر موقعیت این اجزا در یک خودرو نشان داده شده ، (1- پولی کمپرسور که با تسمه کولر می چرخد).  (2- کمپرسور). (3- کندانسور). (4- درایر). (5- شیرفشارشکن). (6- اواپراتور).

 کولر 5

موقعیت اجزای کولر در موتور خودرو