کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

 خنک کاری 1

سیستم خنک کاری موتور

 

دمای موتور خودرو بر اثر احتراق ، به شدت افزایش پیدا می کند. بنابراین باید به روشی حرارت تولید شده در داخل سیلندر را به محیط خارج از سیلندر منتقل کنیم.

دمای بهینه برای کارکرد بهتر موتور خودرو ، در حدود 90 درجه می باشد. یعنی اجزای موتور خودرو ( شاتون ، پیستون و...) برای کار کردن در دمای 90 درجه طراحی شده اند و دمای بالاتر یا پایین تر از حد استاندارد ، به اجزای موتور فشار وارد می کند و گاهی اوقات باعث آسیب به این اجزا می شود.

برای خنک کاری موتور ، از ترکیب آب و ضدیخ استفاده می شود. ضدیخ مایعیست که با آب ترکیب می شود و علاوه بر جلوگیری از یخ زدگی آب در زمستان ، مانع از خوردگی (پوسیدگی) اجزای موتور مانند سیلندر ، سرسیلندر و ... می شود ، به محلولی که شامل آب و ضدیخ باشد اصطلاحا آب رادیاتور می گویند ، برای خنک کاری موتور خودرو با آب رادیاتور ، داخل بلوک سیلندر و سر سیلندر ، مسیرهایی برای عبور آب رادیاتور ایجاد می کنند.

در شکل زیر ، برشی از داخل یک سیلندر ، سرسیلندر و اجزای داخل آنها می بینید. مسیرهای عبور آب ، با رنگ سبز نشان داده شده است (شماره 2) و سایر اجزا نیز شماره گذاری شده اند.

خنک کاری 2مسیر عبور آب در موتور

 

شماره 1 ، بادامک و میل بادامک سوپاپ ورودی سیلندر ، شماره 2 ، شیارها و مسیرهای عبور جریان آب جهت خنک کاری بلوک سیلندر ، سرسیلندر و سایر اجزا داخل موتور. شماره 3 ، میل لنگ ، شماره 4 ، شاتون ، شماره 5 ، پیستون ، شماره 6 ، سوپاپ های ورودی و خروجی ، شماره 7 ، بادامک و میل بادامک سوپاپ خروج دود و شماره 8 ، شمع موتور می باشد.

در یک بلوک سیلندر و سرسیلندر واقعی نیز می توانید این مسیرها را مشاهده کنید.

در شکل زیر ، شیار عبور آب در داخل بلوک سیلندر را با هاله ای از رنگ آبی مشخص کرده ایم.

خنک کاری 3

شیار عبور آب در داخل بلوک سیلندر

در شکل پایین نیز شیارهای عبور آب در سر سیلندر خودرو را با خط های سبز مشخص کرده ایم.

خنک کاری 4

شیار های عبور آب در سر سیلندر

آبی که در این شیارها گردش می کند ، گرم می شود و نیاز به خنک شدن دارد. برای به گردش درآمدن آب در سیلندرها ، از پمپ استفاده می کنند که اصطلاحا واتر پمپ نامیده می شود ، هنگامی که آب داخل این شیارهای بلوک سیلندر و سرسیلندر ، به اندازه کافی گرم شد ، می بایست به خارج از موتور برود و خنک شود و مجددا به داخل سیلندر برگردد.

شکل زیر را ببینید.

با روشن شدن موتور ، آب موجود در اطراف سیلندر های موتور (شماره 1) کم کم گرم می شود ، واتر پمپ شماره 2 ، آب خنک کننده را در اطراف سیلندرها و همچنین به سمت لوله های خروجی به جریان می اندازد.(مسیر ورود و خروج آب به سیلندرها با فلش های آبی نمایش داده شده است). هنگامی که آب ، به اندازه کافی گرم شد ، ترموستات شماره 3 ، اجازه خروج آب به سمت رادیاتور شماره 4 را می دهد ، از آنجایی که رادیاتور در مسیر عبور هوا (معمولا جلوی خودرو) قرار می گیرد ، با مکش هوا توسط پروانه شماره 5 و عبور جریان هوا (شماره 6) ، آب داخل رادیاتور ، خنک می شود و سپس به داخل سیلندر بر می گردد.از آنجایی که آب گرم شده ، حجم بیشتری اشغال می کند ، لوله شماره 7 برای سرریز آب اضافی ، درنظر گرفته شده است.

 خنک کاری 5

عملکرد سیستم خنک کاری ماشین

سیستمی که نشان داده شد ، ساده ترین سیستم بود که در خودروهای اولیه استفاده می شده ، ولی سیستم خنک کننده ی خودروهای امروزی از جهاتی اصلاح شده اند که در ادامه خواهید دید.

بخاری

یکی از اصلاحات ، استفاده از آب گرم داخل سیلندر ، به عنوان بخاری ، برای گرم کردن داخل اتاق خودرو می باشد ، به شکل زیر نگاه کنید. آب گرم شده در اطراف سیلندر (شماره 1) ، ابتدا در لوله شماره 3 جریان یافته و پس از گرم کردن رادیاتور کوچک شماره 4 که رادیاتور بخاری خودرو نیز نامیده می شود ، از لوله شماره 7 ، به واترپمپ شماره 8 و سپس از لوله شماره 9 به محیط شماره 1 برمیگردد ، با روشن شدن فن شماره 5 ، جریان هوای سرد داخل ماشین ، از رادیاتور شماره 4 گذشته و گرم می شود ، سپس این هوای گرم ، از دریچه های شماره 6 ، به داخل اتاق خودرو رفته و باعث گرم شدن اتاق خودرو و سرنشینان می شود. قطعه شماره 2 نیز دمای آب وارد شده به سیستم بخاری را کنترل می کند.

 خنک کاری 6

روش دقیق خنک کاری خودرو به همراه اجزای آن

پس از آنکه رادیاتور بخاری گرم شد و دمای آب ، به بیش از حد مجاز رسید ، ترموستات A اجازه جاری شدن آب ، داخل لوله B  را می دهد ، لوله B ، آب را به رادیاتور C می رساند ، با چرخش فن E ، هوا از پره های رادیاتور گذشته و آب داغ را خنک تر می کند. آب خنک شده از طریق لوله D به واترپمپ شماره 8 برگشته و توسط لوله 9 ، به محیط شماره 1 برمی گردد.

در این سیستم ، به جای لوله سرریز آب ، از مخزن نگهداری جداگانه (مخزن H) جهت نگهداری آب اضافه استفاده می کنند. همچنین برای هواگیری آب رادیاتور ، از درپوش Z ، اضافه کردن آب رادیاتور از درپوش G و برای گرداندن پروانه و همچنین واترپمپ ، از سیستم پولی و تسمه متصل به میل لنگ خودرو استفاده می کنند.

واترپمپ

همانطور که اشاره شد واتر پمپ خودرو وظیفه ی گردش آب رادیاتور ، درون موتور ، رادیاتور و همچنین سیستم بخاری خودرو را برعهده دارد ، از طریق سیستم تسمه و پولی به گردش در می آید. برای اطلاعات بیشتر درباره سیستم تسمه و پولی ، مبحث تسمه و پولی را مطالعه بفرمایید. در شکل زیر چند مدل واتر پمپ را مشاهده می کنید.

 خنک کاری 7

واتر پمپ خودرو

و در شکل زیر مکان قرارگیری واترپمپ ، نشان داده شده است.

خنک کاری 8

محل نصب واتر پمپ خودرو

ترموستات

در شکل زیر نیز یک مدل ترموستات نشان داده شده.

 خنک کاری 9

ترموستات خودرو

به شکل زیر نگاه کنید. عملکرد ترموستات به این صورت است که آب توسط نیروی واترپمپ ، همواره از طریق مسیر B به سمت ترموستات ، پمپاژ می شود ، اگر دمای آب زیر 90 درجه باشد (دمای 90 درجه مطلق نیست و بستگی به نوع ترموستات دارد) ترموستات ، اجازه ورود آب به مسیر C را نمی دهد ، اما هنگامی که دمای آب به بیش از 90 درجه رسید ، اجازه ورود آب به مسیر C را داده و مسیر C آب را به سمت رادیاتور خودرو می برد.(مسیر A در بعضی خودروها کاربرد دارد و به آن نمی پردازیم)

خنک کاری 10

عملکرد ترموستات خودرو

رادیاتور

در شکل زیر یک رادیاتور را مشاهده می کنید. رادیاتورها ، معمولا در جلوی خودرو به کار می روند که میزان جریان هوا زیاد است.

 خنک کاری 11

رادیاتور خودرو

رادیاتور دارای لوله های بسیار نازک برای عبور آب می باشد و در بین این لوله ها ، پره های بسیار زیادی قرار داده شده تا با گردش هوا از بین پره های رادیاتور ، حرارت از آب به هوای عبوری منتقل شود.

فن خنک کننده رادیاتور

برای عبور بهتر هوا از رادیاتور ، از فن های خنک کننده در جلو یا عقب رادیاتور استفاده می کنند. اگر فن در عقب رادیاتور قرار داشته باشد (که معمولا اینگونه است) فن ، مکنده می باشد یعنی با مکش هوا ، باعث می شود هوا از جلوی رادیاتور به سمت عقب آن جریان پیدا کند. ولی اگر در جلوی رادیاتور باشد ، فن ، دمنده می باشد ، یعنی با دمیدن هوا به جلوی رادیاتور و خروج هوا از عقب آن ، باعث خنک شدن رادیاتور می شود. در شکل زیر یک نمونه فن مکنده را مشاهده می کنید که در عقب رادیاتور قرار دارد.

 خنک کاری 12

فن خنک کننده رادیاتور

در خودروهای امروزی ، از فنهای برقی استفاده می کنند و فن های مکانیکی که نیروی خود را از تسمه و پولی بگیرند منسوخ شده اند. در شکل زیر یک نمونه فن الکتریکی مشاهده می کنید.

 خنک کاری 13

فن برقی رادیاتور

فن برقی نصب شده در عقب رادیاتور را در شکل زیر مشاهده می کنید.

 خنک کاری 14

فن برقی نصب شده در خودرو

در بعضی خودروها برای خنک کاری بهتر رادیاتور ، از دو فن دوبل استفاده می کنند.

 خنک کاری 15

فن رادیاتور دوبل

در شکل زیر ، استفاده از فن در پشت یک رادیاتور را مشاهده می کنید.

 خنک کاری 16

فن دوبل برقی در پشت رادیاتور

مخزن انبساط

مخزن ذخیره سرریز (مخزن انبساط نیز نامیده می شود) که در خودروهای امروزی به جای لوله سرریز به کار می روند ، معمولا دارای دو لوله می باشند ، لوله بالایی (با خط آبی نمایش داده شده) ورودی مخزن می باشد که در صورت ازدیاد دمای رادیاتور ، آب به این مخزن وارد می شود. لوله ی پایینی (با نقطه های زرد نمایش داده شده) خروجی مخزن می باشد که در صورت کمبود آب رادیاتور ، آب از مخزن وارد رادیاتور می شود.

 خنک کاری 17

مخزن انبساط خودرو

همانطور که در ابتدای صفحه اشاره شد رادیاتور محلولی از آب و ضدیخ می باشد که خاصیت ضدیخ و ضدجوش و البته خورندگی دارد و باید آب را پس از مخلوط کردن با این مایع (به نسبت مشخص) در داخل رادیاتور ریخت و سطح آب رادیاتور و منبع انبساط را هر از چندگاهی یک بار کنترل کرد تا رادیاتور دچار کمبود آب نشود.

 

 خنک کاری 18

آب رادیاتور