کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

 2826510284401616800

تمامی اجزا و قطعات کوچک و بزرگ خودرو ، در داخل و یا بر روی اتاق خودرو نصب می شوند ، اتاق خودرو بسیار گسترده و پیچیده می باشد ، به همین علت ، قسمت های مختلف آن را در بخش ها و صفحات مجزا تقسیم بندی کرده و شرح داده ایم ، در این صفحه ، مرور کلی در رابطه با اتاق خودرو خواهیم داشت در ادامه با کارشناس خودرو سانیار همراه باشید .

ابتدا از شاسی خودرو شروع می کنیم ، شاسی دقیقا مانند اسکلت خودرو می ماند ، قطعه ای یک پارچه و مستحکم که وظایف سنگینی بر عهده دارد ، در شکل زیر یک مدل شاسی خودرو را مشاهده می کنید.

Car chassis

سیستم تعلیق ، چرخ ها ، فرمان و اکسل بر روی شاسی نصب می شوند ، در شکل زیر همانطور که می بینید اجزای سیستم تعلیق با رنگ سبز ، اجزای فرمان (که روی شاسی نصب می شوند) با رنگ زرد ، اکسل با رنگ قرمز و چرخ ها بدون رنگ خاصی بر روی شاسی نصب شده اند.

Car Chassis 03

پس از نصب اجزا و سیستم های گفته شده ، بدنه خام ماشین ، سیستم انتقال قدرت ، دیفرانسیل ، موتور و سیستم اگزوز بر روی شاسی نصب می شوند. در شکل زیر (قسمت A) سیستم های موتور ، گیربکس ، دیفرانسیل و اگزوز با رنگ سبز پررنگ مشخص شده اند و در قسمت B شکل ، نصب بدنه خام بر روی شاسی را مشاهده می کنید.

Car Chassis 04

 بعد از نصب اجزای اصلی مانند سیستم تعلیق ، بدنه ، موتور و ... قطعات مختلف برقی ، مکانیکی و تزئینی مثل چراغ ها ، رودری ها ، شیشه ها ، صندلی ها و ... در محل خود نصب می شوند و تشکیل خودروی کامل را می دهند.

Car body 05

در بسیاری از خودروهای سواری جهت کاهش وزن ، مصرف سوخت و دلایل مختلف اقصادی دیگر ، خودرو را بدون شاسی تولید می کنند و اجزایی که روی شاسی نصب می شدند را به جای نصب بر روی شاسی ، بر روی بدنه خودرو نصب می کنند ، البته در چنین خودروهایی سطح زیرین بدنه را محکم و مستحکم تر از سایر قسمت های بدنه می سازند چون این قسمت بدنه می بایست وظیفه شاسی را انجام دهد باید مقاومتی به اندازه مقاومت شاسی داشته باشد ، در شکل زیر قسمت زیرین بدنه با رنگ قرمز نشان داده شده ، همانطور که می بینید شکلی شبیه شاسی دارد و دارای ضخامت و مقاومت بیشتر می باشد.

Car Chassis 06

در شکل زیر نصب سیستم تعلیق بر روی قسمتی از بدنه خودرو نشان داده شده (بدنه سفید رنگ می باشد) در نظر داشته باشید تمام قسمت های بدنه (نه فقط قسمت زیرین) که وظایف سنگین به عهده دارند ، مثلا محل نصب اجزای سیستم تعلیق ، گیربکس ، موتور و... مستحم و قطور ساخته می شوند تا تحمل وزن یا نیروی زیادی که این اجزا به آنها وارد می کنند را داشته باشند.

Car Chassis 07

برای تفهیم بهتر به شکل زیر نگاه کنید ، اجزای تعلیق که با رنگ آبی نشان داده شده بر روی بدنه خام خودرو نصب شده اند.

Car Chassis 08

تا اینجا می توانیم نتیجه گیری کنیم که اتاق خودرو را می توان به دو مدل یا دو نوع تقسیم کرد.

1- اتاق همراه با شاسی که کلا شامل بدنه ، تعلیق و شاسی می باشد.(شکل پایین سمت چپ)

2- اتاق بدون شاسی که کلا شامل بدنه و تعلیق می باشد.(شکل پایین سمت راست)

Car Chassis 009

اکثر خودروهایی که مشاهده می کنید به علل فنی و اقتصادی بدون شاسی تولید شده اند و تعداد کمی از خودروها دارای شاسی می باشند ، اما علت وجود شاسی در بعضی از خودروها چیست ؟ در ادامه ، به علت و نوع خودروهایی که همراه شاسی تولید شده اند خواهیم پرداخت.

بسیاری از خودروهای قدیمی با شاسی تولید شده اند علت تولید خودرو با شاسی در گذشته به این علت بوده که اولا در آن زمان مباحث اقتصادی و مسائل رقابتی بین خودروسازان به اندازه ای که امروز هست نبوده ، به علاوه طراحی خودروهای بدون شاسی با توجه تکنولوژی های آن زمان کمی سخت بوده ولی با گذر زمان ، تکنولوژی ، ابزار آلات و دانش طراحی خودرو پیشرفت کرده و رقابت بین خودروسازان شدت بیشتری یافته و روز به روز تمایل به تولید خودروهای سواری بدون شاسی بیشتر شده است. در شکل زیر یک خودروی قدیمی را مشاهده می کنید ، سمت چپ ، بدنه و شاسی و سمت راست تصویر شاسی خودرو را مشاهده می کنید.

Car Chassis 10

دلیل دیگر استفاده از خودروهای شاسی دار ، مقاومت بیشتر آنها در برابر وزن زیاد می باشد به همین دلیل معمولا خودروهایی که برای تحمل وزن زیاد طراحی می شوند را به همراه شاسی تولید می کنند مانند کامیون ها و اکثر وانت های سنگین. در شکل زیر ، شاسی وانت با رنگ مشکی مشخص شده.

 Chassis 11 1

در بعضی از خودروهای شاسی بلند نیز ممکن است از شاسی استفاده کنند خصوصا خودروهای شاسی بلندی که برای قابلیت های آفرودی بهتر طراحی شده باشند ، می بایست تحمل ضربات و نیروهای بیشتری را داشته باشند و در این موارد نیز تحمل خودروهای شاسی دار از خودروهای بدون شاسی بیشتر می باشد ، در شکل زیر ، شاسی خودروی شاسی بلند به رنگ مشکی نشان داده شده است.

Chassis 112

در بعضی از خودروهای خاص و غیر معمول نیز از شاسی استفاده می کنند مانند خودروهای دست ساز ، بعضی از خودروهای اسپرت و ... به دلیل طراحی راحت تر ممکن است از شاسی استفاده کنند و یا مثلا بخواهند خودرویی مسابقه ای طراحی کنند که جنس بدنه آن می بایست برای شتاب گیری بهتر فوق سبک باشد ، در این حالت شاسی فولادی یا آلومینیومی به همراه بدنه پلاستیکی یا کامپوزیتی و ... به کار می برند.

2بنر چراغ دار خرید سفارشی خودرو