کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

 what is car handling and how to increase that

احتمالا واژه هندلینگ را در زمینه رانندگی و اتومبیل شنیده اید. اما تعریف هندلینگ چیست؟ در این مقاله در کارشناس خودرو به برسی مفهوم هندلینگ خودرو می پردازیم و روش و فاکتور های افزایش هندلینگ خودرو را به شما معرفی می کنیم.

تعریف صحیح و کامل هندلینگ می تواند پیچیده باشد. هندلینگ یکی از عوامل مهم در هدایت و رانندگی اتومبیل است که روی تجربه شما تاثیر گذار است. در ادامه به طور دقیق تر راجب این موضوع بحث خواهیم کرد و موارد مربوط به هندلینگ را بررسی خواهیم نمود.

فهرست مطالب

هندلینگ چیست ؟

وزن فرمان چیست ؟

تعلیق خودرو؟

زوایه سیستم تعلیق ؟ 

راه های افزایش هندلینگ خودرو ؟

استفاده از استرس بار برای تقویت هندلینگ خودرو

تعویض بوش های جلوبندی

استفاده از لاستیک سایز مناسب ؟

هندلینگ چیست؟

هندلینگ شاید تعریف واحدی نداشته باشد و پاسخ به سوال هندلینگ یعنی چه سخت باشد. اما می توان آن را به صورت کنترل اتومبیل، خوشدستی، هدایت مناسب و ایجاد تجربه خوب از رانندگی معرفی کرد. خود هندلینگ به صورت کلی از موارد و فاکتور هایی تشکیل می شود که مجموع آن ها یک هندلینگ و سواری مناسب را برای شما رقم می زنند.

درواقع هندلینگ واژه ای گسترده به معنی حساسیت خودرو به ورودی راننده و سادگی کنترل آن است.

در حقیقت نوعی احساس درونی از رانندگی با اتومبیل های متفاوت است که از رفتار خودرو در پیچ ها نسبت به درخواست راننده به او القا می کند.

در واقع هندلینگ بهتر به معنای پویایی بیشتر و قابلیت هدایت بهتر اتومبیل در عبور از پیچ ها و موانع بوده است.

هندلینگ خودرو قابل اندازه گیری فیزیکی و بیان با اعداد و ارقام نیست.

البته در سال های اخیر خودروسازان با راه اندازی تست های متفاوتی مانند تست گوزن (Moose) سعی دارند با اندازه گیری معیار های مختلف میزان هندلینگ و پویایی خودروها را در مقایسه با یکدیگر بیان کنند.

وزن فرمان چیست؟

1 car handling

بازخورد و احساس فرمان چیست؟

فرمان خودرو، پیوند مکانیکی بین شما و چرخ ها است. احساس و بازخورد از طریق فرمان به شما، می تواند در مورد وضعیت لاستیک ها و وضع جاده شما را آگاه کند. احساس فرمان مناسب می تواند به شما در هدایت ماشین در شرایط و سرعت های مختلف کمک کند. پس بازخورد ایده آل فرمان احساس مناسبی را فراهم می نماید.

فرمانبرداری فرمان

برای چرخش و تغییر جهت ماشین، شما فرمان را می چرخانید. این چرخش به دنده هایی اعمال می شود تا فرمان را آسانتر بچرخانید. در فرمانبرداری مناسب ماشین، شما باید بتوانید با چرخش کم و مناسب فرمان، لاستیک ها را بچرخانید.

 

2بنر چراغ دار خرید سفارشی خودرو

پاسخ به فرمانبرداری فرمان

واکنش فرمان به حرکت شما، ترکیبی از وزن و فاصله است. فرمان باید بلافاصله به تغییرات با نیروی کم شما در فاصله ای کوتاه واکنش نشان دهد تا باعث بهبود وضع خودرو شود.

تاثیر ترمز در فرمان و هندلینگ

ترمز ها نیز قسمتی مهمی از کنترل ماشین هستند. امروزه سیستم ترمز در حال پیشرفت و واکنش یکنواخت است. ترمز نیز باید واکنش پذیری مناسبی داشته باشد و مانع فرمان پذیری ماشین نگردد.

2 car handling

تعلیق خودرو

وظیفه تعلیق خودرو در کنترل آن و دفع ضربات مشهود است. اما سیستم تعلیق می تواند هم سفت باشد و هم نرم! سیستم تعلیق نرم علاوه بر بهم ریختن تعادل باعث خستگی و حتی حالت تهوع می شود در صورتی که سیستم سفت نیز سواری خشکی می دهد. سیستم تعلیق مناسب باید واکنش مناسبی و متناسبی داشته باشد.

3 car handling

زاویه سیستم تعلیق

فاکتور مهم دیگر در هندلینگ خودرو، سیستم کنترل زوایا است. وظیفه دیگر سیستم تعلیق کنترل وضعیت ماشین در سر پیچ و.. است. سیستم مناسب باید وضعیت ماشین را مناسب نگه دارد تا در شرایط دشوار ماشین دچار صانحه یا خروج از وضعیت تحت کنترل نشود.

understeer

چنگ زدن یا Grip

ماشین باید به اصطلاح به زمین بچسبد. ممکن است به طور ناگهانی مانعی در سر راه شما ظاهر شود که نیاز به تغییر مسیر شدید داشته باشید. این سیستم باید وضعیت ماشین شما را تحت کنترل نگه دارد.

مسیر پذیری خودرو

این سیستم نیز مکمل مورد قبلی می باشد. هنگامی که شما اقدام به تغییر جهت می کنید، خودرو باید بتواند مسیر جدید را وارد شود و دجار انحراف نشود.

5 car handling

جلوگیری از ایجاد حالت Oversteer

این توصیف زمانی اتفاق می افتد که عقب ماشین نسبت به جلو در مسیر متفاوتی حرکت کند و ماشین منحرف شود. ماشین های جدید در پی استفاده از سرویس های جدید برای به حداقل رساندن این موضوع هستند.

توزیع وزن

وزن ماشین معمولا توسط موتور ها در قسمت جلو سنگین می شود. اما باید این وزن به طور مناسب و مساوی تقسیم شود که برای افزایش بهره وری مفید است.

 

2بنر درخواست کارشناس

قابل پیش بینی بودن

اگر یک ماشین دچار از دست دادن کنترل شود، سیستم هدایت باید این مشکل را شناسایی کند و جهت رفع آن و بازگشت به حالت اولیه اقدام کند.

راه های افزایش هندلینگ خودرو

حال سوالی که ایجاد می شود این است که چگونه هندلینگ یک خودرو را افزایش دهیم؟ قسمت عمده هندلینگ در زمان طراحی ایجاد می شود اما می توان از طریق راه هایی مقدار آن را افزایش داد که آن ها را بررسی می کنیم.

تغییرات در سیستم تعلیق برای افزایش هندلینگ

6 car handling

یکی از تغیراتی که می توان برای افزایش هندلینگ انجام داد در سیستم تعلیق است.

 • کاهش ارتفاع: مرکز ثقل بسیار مهم است. در خودرو های مرتفع هدایت سخت تر و هندلینگ پایین تر می باشد. برای افزایش هندینگ بهتر است ارتفاع خودرو کمتر و به زمین نزدیک تر باشد.

b4 n after coilovers

 • استفاده از فنر های قابل تنظیم: برای رانندگی در شرایط مختلف، می توانید از سیستم های فنر قابل تغییر ارتفاع یا ریگلاژی استفاده کنید.
 • استفاده از کیت اسپرت تعلیق: کیت های اسپرت نیز برای این موضوع طراحی شده اند که می تواند تجربه رانندگی بهتری را برای شما ابداع کنند. پس در صورت امکان از این کیت ها استفاده کنید.

تنظیم چرخ های ماشین برای افزایش هندلینگ

چرخ های ماشین دارای زوایای مختلفی هستند که در طول زمان تغییر می کنند. بنا بر این توصیه می شود مجدد توسط افراد حرفه ای زوایای چرخ های خود را مجدد تنظیم کنید تا ضمن افزایش هندلینگ، مصرف سوخت شما نیز کمتر شده و رانندگی حس بهتری را منتقل سازد.

tmp718766349362397184

 

استفاده از استرس بار برای تقویت هندلینگ خودرو

xStrut bar explained 2.jpg.pagespeed.ic.4QUN0kO6lL

چرخ های جلوی خودرو علاوه بر اتصالات عرضی که دارند در راستای قائم نیز دارای اتصال به اتاقک کمک ها هستند.زمانی که خودرو در خط مستقیم حرکت می کند ضربات وارده به مجموعه تعلیق هر یک از چرخ ها اسیب زیادی به اتاقک کمک ها نمی رساند اما وارد امدن ضربات در زمان چرخش ها و در شرایطی که دو چرخ جلوی خودرو در حال طی نمودن مسافتی متفاوت است (چرخ داخل پیچ دایره ای با شعاع مشخص و چرخ خارج از پیچ دایره ای با شعاع مشخص به علاوه فاصله عرضی دو چرخ را طی می نماید) می تواند به مرور زمان موجب تغییر زاویه اتاقک های کمک ها شود البته حتی بدون وارد شدن ضربات و در اثر نیروهای فشاری و کششی وارده در زمان چرخش ها نیز این اتفاق رخ می دهد.اگر چه این تغییر زاویه تا حد زیادی نامحسوس است اما برروی کارایی و فرمان گیری خودرو تاثیر می گذارد و ایجاد حالتی ازگیج بودن و عدم دریافت مناسب از چرخ های جلو از طریق فرمان از نتایج ان است که هر کدام از ما ممکن است انها را تجربه کرده باشیم.

"استرس بار"(Stress Bar) یا استرات‌بار در واقع یک میله عرضی از ناحیه بالای اتاقک کمک ها بوده که می تواند بخش قابل توجهی از این مشکل را حل نماید و دلیل ان نیز واضح است.

شاسی یا اسکلت خودرو در زمان پیچیدن دارای تنش‌های بسیاری است، با محدود کردن آن‌ها سختی شاسی افزایش پیدا خواهد کرد و در نتیجه باعث افزایش خوش‌دستی خواهد شد. یکی از بیشترین تنش‌ها در خودروهایی با تعلیق مک‌فرسون، معمولا در بالای اتاقک کمک‌فنرها بوقوع می‌پیوندد که با محدود کردن آن گام بزرگی در جهت افزایش هندلینگ ایفا خواهید کرد. برای این منظور دو سمت برجک را با یک واسطه به هم متصل می‌کنند، که آن واسطه استرات‌بار (در ایران به اشتباه استرس‌بار) نامیده می‌شود. از انواع آن می‌توان به نمونه‌های تنظیم‌شونده و یا ثابت با اتصال دو نقطه‌ای یا در نمونه های بهتر با اتصال چند‌نقطه‌ای اشاره کرد. ساختار نمونه‌های افتر‌مارکت معمولا از آلومنیوم، استیل یا در مواردی آهن هستند، شایان ذکر است که بعضی از ماشین‌ها به صورت کارخانه‌ای دارای استرات‌بار هستند.

 

تعویض بوش های جلو بندی

در قطعات مختلف جلوبندی ماشین، از پلاستیک هایی به عنوان بوش استفاده می شود که در مرور زمان از بین می روند و که برای تقویت هندلینگ ماشین باید آن ها را تعویض کنید.

11 car handling 1

در بخش های مختلفی از خودرو مانند سیلندرها، سیستم تعلیق خودرو، اکسل عقبی و … از واژه بوش استفاده می شود. بوش در واقع نوعی عایق ارتعاشی است که با ایجاد مرز بین اجزای مختلف خودرو انتقال انرژی متحرک به دیگر بخش های متحرک خودرو را کاهش می دهد. کاهش انتقال انرژی به سایر نقاط و کاهش نوسانات  آسودگی راننده و سرنشینان خودرو به دنبال دارد.

بوش ها وابسته به محل قرارگیری در خودرو، کارکرد، ظاهر فنی و …دارای عناوین و اسم های مختلفی هستند. نام بوش سیستم تعلیق خودرو، بوش طبق نام دارد. گرچه عوامل مختلفی سبب کاهش ارتعاشات خودرو می شوند، اما بوش طبق می تواند تا حد قابل توجهی از نوسانات خودرو جلوگیری کند.

 

استفاده از لاستیک سایز مناسب

اندازه لاستیک ها بسیار مهم هستند. سعی کنید از لاستیک های مناسب خودرو خود استفاده و سایز غیر استاندارد استفاده نکنید زیرا رانندگی و هندلینگ را تحت تاثیر قرار می دهند.

12 car handling

مطالعه مطلب  را فراموش نکنید .

 

   همچنین مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

  انواع تیپ های نیسان جوک

  انواع تیپ های هیوندای سانتافه + آپشن ها

  انواع هیوندای آزارا موجود در ایران

  تفاوت انواع تیپ های کوپا