کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 250 میلیون تومان : دویست و پنجاه هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 250 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

 95709 download

سوئیچ اینرسی یکی از مهمترین اجزای خودرو به‌حساب می‌آید که به عنوان قطع کن بنزین عمل می‌کند. این قطعه معمولا در صورت وارد آمدن ضربات شدید ناشی از تصادف به سرعت از مدار خارج شده و اتومبیل سریعا خاموش می‌شود. سوئیچ اینرسی معمولا در قسمت خاصی از خودرو تعبیه شده است که کمترین ارتعاشات را داشته باشد. این قطعه به صورت دکمه طراحی شده است و معمولا در مکانی غیر از زیر درب کاپوت قرار می‌گیرد تا از لرزش موتور در امان باشد.

سوئیچ اینرسی معمولا در کنار درب راننده یا شاگرد قرار داده می‌شود تا با برداشتن درپوش، دسترسی به آن میسر شود و با فشردن درپوش لاستیکی سوئیچ، بتوان آن را به حالت اولیه بازگرداند. گاهی اوقات این قطعه حساس و مهم خودرو دچار خرابی می‌شود و مانع روشن شدن موتور اتومبیل خواهد شد.

خرابی سوئیچ اینرسی با علائم و نشانه‌هایی همراه است که به رانندگان خودرو در رفع مشکل کمک شایانی می‌کنند. حال افراد این سوال را در ذهن دارند که علائم خرابی سوئیچ اینرسی چیست؟! در اینجا سعی خواهیم کرد تا اطلاعات کامل و جامعی در اختیارتان قرار دهیم؛ پس توصیه می‌کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

سوئیچ اینرسی 2

سوئیچ اینرسی چیست؟

سوئیچ اینرسی (Switch Inertia) یا قطع کن پمپ بنزین قطعه‌ای در خودرو بوده که به شکل دکمه فشاری طراحی شده است و با وارد آمدن ضربات شدید در اثر تصادفات از مدار خارج شده و در نهایت موتور خودرو سریعا خاموش می‌شود. این قطعه با ضربات شدید فعال شده تا در هنگام تصادفات شدید، خودرو از آتش‌سوزی و انفجار در امان بماند. لازم به ذکر است که سوئیچ اینرسی در برخی از اتومبیل‌ها مستقیما به ECU و در برخی دیگر به پمپ بنزین خودرو وصل می‌شود. در خودروهایی که سوئیچ اینرسی به‌طور مستقیم به ECU متصل شده، در اثر ضربه و تصادف برق خودرو به سرعت قطع می‌شود و در اتومبیل‌هایی که سوئیچ به پمپ بنزین متصل است، برق پمپ بنزین در اثر ضربه قطع شده و در نهایت بنزین به موتور نمی‌رسد و خودرو خاموش خواهد شد.

بنرچراغ دار خرید سفارشی خودرو

عملکرد سوئیچ اینرسی

این قطعه از یک ساچمه نسبتا سنگین، فنر، پلاتین و اهرم‌بندی مخصوص ساخته شده است که در حالت عادی، فنر فشرده شده و ساچمه در جای اصلی خود قرار دارد و اهرم‌بندی به‌گونه‌ای حرکت می‌کند که پلاتین‌ها به هم بچسبند؛ بنابراین جریان مابین واحد کنترل پمپ بنزین و واحد کنترل سیستم انژکتور برقرار بوده و پمپ بنزین فعال خواهد بود اما در صورت وارد شدن ضربه با نیروی بیش از حد به خودرو، ساچمه از جای خود حرکت کرده و نیروی فنر سبب می‌شود تا اهرم‌بندی حرکت کند.

حال پلاتین‌های سوئیچ اینرسی از مدار خارج شده و قطع می‌شود تا پمپ بنزین از کار بیفتد و موتور خودرو خاموش شود. گاهی اوقات سوئیچ اینرسی این عمل را به درستی انجام نمی‌دهد و در واقع دچار مشکل می‌شود. علائم خرابی سوئیچ اینرسی به رانندگان کمک خواهند کرد تا به رفع مشکل در اسرع وقت اقدام کنند.

خرابی سوئیچ اینرسی با چه علائم و نشانه‌هایی همراه است؟

سوئیچ اینرسی خودرو با هدف جلوگیری از انفجار و آتش‌سوزی اتومبیل در زمان تصادفات شدید طراحی شده است. این قطعه در خودروهای داخلی چون پراید، پژو، سمند و ... در زیر کاپوت و در نزدیکی انژکتور تعبیه شده است و افراد می‌توانند با باز کردن درب کاپوت خودرو، آن را در سمت راست یا چپ خودرو مشاهده کنند.

سوئیچ اینرسی معمولا به دور از موتور خودرو قرار داده می‌شود تا از لرزش موتور در امان باشد. زمانی‌که سوئیچ در حالت اولیه یا بسته قرار داشته باشد، در اثر ضربه به حالت باز تغییر وضعیت می‌دهد و به خاموشی خودرو منجر خواهد شد؛ از این‌رو تا زمانی‌که سوئیچ به حالت اولیه بازگردانده نشود، موتور خودرو روشن نمی‌شود. این قطعه گاهی اوقات دچار خرابی خواهد شد که از علائم خرابی سوئیچ اینرسی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• چنانچه خودرو به یکباره و در حال حرکت علی‌الخصوص پس از ضربه شدید و عبور از دست‌اندازها خاموش شود، می‌تواند علت را در خرابی سوئیچ اینرسی جست‌و‌جو کرد.

• وجود اخطار در حافظه کامپیوتر، می‌تواند از علائم خرابی سوئیچ اینرسی باشد.

• در صورت تصادف شدید و خاموشی سریع موتور خودرو، می‌توان گفت که سوئیچ اینرسی آسیب‌دیده است و باید هر‌چه سریع‌تر نسبت به تعویض این قطعه اقدام کرد.

 

بنرچراغ دار درخواست کارشناس

رفع مشکل سوئیچ اینرسی

قطع کن پمپ بنزین از قطعات مهم خودرو است که در هنگام ضربات شدید ناشی از تصادفات به سرعت عمل می‌کند تا از آتش‌سوزی و انفجار جلوگیری کند. این قطعه در شرایط عادی در حالت بسته قرار دارد و زمانی‌که به خودرو ضربات شدیدی وارد شود یا از دست‌انداز با شدت زیاد عبور کند، ممکن است به حالت باز تغییر وضعیت دهد و به خاموشی موتور اتومبیل منجر شود. از علائم خرابی سوئیچ اینرسی خودرو، می‌توان به خاموشی یکباره اتومبیل در زمان تصادفات و وجود اخطار بر روی حافظه کامپیوتر اشاره کرد.

82580 unnamed

در چنین وضعیتی راننده خودرو باید محل قرارگیری سوئیچ اینرسی را با توجه به دفترچه راهنمای خودرو پیدا کند؛ زیرا محل قرارگیری این قطعه مهم در خودروهای مختلف با توجه مدل متفاوت است. حال پس از پیدا کردن سوئیچ باید انگشت را در قسمت بالایی قطعه که به صورت فشاری است، قرار داد تا با وارد آوردن فشار، گوی مربوطه که از جای خود خارج شده بود به محل اصلی خود برگردد و سوئیچ غیرفعال شود. چنانچه امکان بازگرداندن سوئیچ به حالت اولیه وجود نداشته باشد یا نمی‌توانید اینکار را به درستی انجام دهید، توصیه می‌کنیم از امداد خودرو یا تعمیرگاه‌های تخصصی مجاز کمک بگیرید تا نسبت به رفع مشکل اقدام کنند. لازم به ذکر است که در خودروهایی که سوئیچ به کامپیوتر متصل است، وجود اخطار در حافظه کامپیوتر می‌تواند از علائم خرابی سوئیچ اینرسی باشد که برای رفع مشکل به دیاگ زدن نیاز خواهد بود.

72565 EFI Inertia Switch

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم تا به علائم خرابی سوئیچ اینرسی در خودرو اشاره کنیم. به‌طور کلی این قطعه یکی از قطعات حیاتی خودرو به‌شمار می‌آید که سلامت سرنشینان و خودرو را در زمان تصادفات شدید تضمین می‌کند و از احتراق اتومبیل جلوگیری خواهد کرد؛ بنابراین چنانچه با خاموشی ناگهانی خودرو پس از ضربات شدید یا تصادفات مواجه شدید، خرابی سوئیچ اینرسی یا قطع کن بنزین، می‌تواند یکی از دلایل باشد و تا زمانی‌که به حالت اولیه برنگردد یا تعویض نشود، موتور خودرو روشن نخواهد شد

 

کارشناس خودرو سانیار همراه و پشتیبان شما