کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 250 میلیون تومان : دویست و پنجاه هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 250 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

 3

اگر به دنبال خودروهایی با گیربکس اتوماتیک هستید، ممکن است اصطلاح CVT را دیده باشید ، در این مقاله از کارشناس خودرو سانیار با گیربکس CVT و نحوه کار آن آشنا خواهید شد .

 

بنرچراغ دار درخواست کارشناس

 

منظور ازCVT Continuously Variable Transmission : است و نوعی گیربکس انتقال قدرت متغير استگیربکس CVT در خودروهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته است، اما معمولاً آن را برای یک خودروی کوچک می بینیداندازه جمع و جور و سادگی ساخت آن به این معنی است که استفاده از آن در یک خودروی کوچک مقرون به صرفه تر از یک گیربکس اتوماتیک معمولی استسازندگانی که در حال حاضر از CVTگیربکس در خودروهای خود استفاده می کنند عبارتند از تویوتا ، نیسان و هوندا ، در حالی که که Multitronicاز گیربکس آئودی نوعی از گیربکس CVT است استفاده می کند .

 

187956 پدال قطعات قطبی

 

گیربکس CVT از بسیاری جهات شبیه به خودروهای اتوماتیک معمولی استبرای شروع، در خودروهای مجهز به CVT پدال کلاچ وجود ندارد، بنابراین رانندگی با گیربکس اتوماتیک معمولی تفاوتی ندارد همچنین متوجه خواهید شد که اگر خودرویی با گیربکس CVT عرضه شود، از یک خودروی با همان مدل با گیربکس دستی گرانتر خواهد بوداگر آنها را پشت سر هم مقایسه کنید، مدل دستی نیز مصرف سوخت بهتری نسبت به گیربکس CVT دارد این نتیجه همان چیزی است که با یک گیربکس خودکار معمولی هم خواهید یافت.

گیربکس CVT و انواع آن ، از ابتدای پیدایش موتور خودرو وجود داشته است، اما معرفی گیربکس Variomatic توسط خودروساز هلندی DAF در دهه 1950 بود که باعث شد CVT در خودروها رایج تر شود. Variomatic DAF الگوی جعبه‌های CVT را تنظیم می‌کند، و همه نسخه‌های ارائه شده امروزی در امتداد خطوط مشابهی عمل می‌کنند.

 

بنرچراغ دار خرید سفارشی خودرو

گیربکس CVT چگونه کار می کند؟

یک گیربکس CVT دارای آرایش نسبتاً ساده ای از دو قرقره مخروطی شکل است که یک تسمه محرک V شکل آنها را به هم متصل می کندیک قرقره به موتور وصل شده است در حالی که دیگری به چرخ ها متصل می شودوقتی پدال گاز را فشار می دهید، دور موتور می چرخد ​​و مخروط بر اساس میزان قدرت مورد نیاز حرکت می کندمخروط دیگر بر این اساس تنظیم می شود تا تسمه محرک همان کشش را حفظ کند و این همان چیزی است که تعیین می کند ماشین چگونه شتاب می گیرد.

 

از آنجایی که دو مخروط به طور مستقل حرکت می کنند، این بدان معناست که هیچ نسبت دنده تنظیم شده ای که در خودروهای معمولی یا دستی می بینید وجود ندارد، بنابراین CVT در واقع یک واحد تک سرعته با نسبت دنده های نامحدود استاین همچنین توضیح می دهد که چرا خودروهای مجهز به CVT شخصیت آشنای با دور بالا دارند، زیرا دور موتور به سرعت چرخ ارتباطی ندارد.

خودروهای اولیه مجهز به CVT، مانند خودروهایی که توسط شرکت هلندی DAF ساخته شده بود، با بالا رفتن دور موتور، صدای ناله ای آشنا داشتند، اما سرعت جاده به کندی افزایش می یافتامروزه جدیدترین خودروهای مجهز به CVT دارای عایق صوتی زیادی برای اطمینان از بهبود کیفیت هستندیکی دیگر از ویژگی‌های عجیب سیستم DAF این بود که خودروهایی که روی آن‌ها نصب می‌شد دنده عقب نداشتند، در عوض جعبه CVT به سادگی در معکوس کار می‌کرد، بنابراین در تئوری این خودروها دارای حداکثر سرعتی بودند که هم به عقب و هم به جلو قابل دستیابی بود.

گیربکس cvt 2

تکنولوژی پیشرفت کرده است به طوری که امروزه گیربکس CVT هم از نظر لذت رانندگی و هم از نظر کارایی گزینه بهتری نسبت به گذشته استنیسان یک گیربکس CVT به نام Xtronic توسعه داده است که دارای «گام‌هایی» در انتقال قدرت است تا با «تعویض» از میان دنده‌ها، بیشتر شبیه یک گیربکس معمولی شوددر جای دیگر، تویوتا Hybrid Synergy Drive (HSD)، که در مدل های هیبریدی مانند پریوس و لکسوس IS 300h استفاده می شود، از نوعی گیربکس CVT به عنوان بخشی از سیستم هیبریدی استفاده می کنداین دارای تقسیم قدرت است به طوری که موتور خودرو یا چرخ ها را به حرکت در می آورد یا نیرو را به باتری می فرستد.

 

قابلیت اطمینان CVT

گیربکس CVT قطعات متحرک زیادی ندارد، بنابراین نسبتا قابل اعتماد استهمچنین عمدتاً در برنامه های کم مصرف استفاده می شود، بنابراین خودروهایی که از CVT استفاده می کنند معمولاً نسبتاً بدون استرس هستندتا زمانی که از مایعات مناسب برای روغن کاری گیربکس استفاده شود و به برنامه تعمیر و نگهداری منظم پایبند باشید، جعبه CVT نباید کمتر از یک خودروی معمولی یا دستی قابل اعتماد باشدتنها مشکل واقعی که ممکن است داشته باشید این است که تسمه محرک بین دو قرقره ممکن است فرسوده شوداین می تواند منجر به لغزش شود، که با چرخش دور موتور آشکار خواهد بود، اما خودرو نمی تواند به سرعت عادی شتاب بگیرد.

 

کارشناس خودرو سانیار همراه و پشتیبان شما