کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

 tire pressure monito hero

در این مقاله از کارشناس خودرو سانیار به بررسی سیستم TPMS و مزایا و معایب این سیستم اشاره می کنیم ، در ادامه با کارشناس خودرو سانیار همراه باشید . سیستم TPMS مخفف Tire Pressure Monitoring System است و وظیفه آن نشان دادن میزان باد لاستیک ها به راننده می باشد. این سیستم به صورت الکترونیکی کار می کند و به صورت زنده میزان باد لاستیک را به راننده گزارش می دهد. هدف از سیستم نظارت بر فشار باد تایر (TPMS) در وسیله نقلیه شما این است که به شما هشدار دهد که حداقل یک یا چند لاستیک به میزان قابل توجهی کم باد شده اند و احتمالاً شرایط رانندگی ناایمن را ایجاد می کند. نشانگر فشار کم لاستیک TPMS یک نماد زرد رنگ است که روی صفحه ابزار داشبورد به شکل مقطع لاستیک (که شبیه نعل اسب است) با علامت تعجب روشن می شود.

بنرچراغ دار خرید سفارشی خودرو

 

آن چراغ نشانگر در وسیله نقلیه شما سابقه دارد. این تاریخچه ریشه در سال‌ها عدم اطمینان در مورد فشار مناسب لاستیک‌ها و بسیاری از تصادفات رانندگی جدی دارد که اگر رانندگان می‌دانستند فشار باد لاستیک پایین است، ممکن است از آنها جلوگیری شود. حتی در حال حاضر، تخمین زده می شود که روزانه تعداد قابل توجهی از وسایل نقلیه با لاستیک های کم باد به جاده ها می آیند. با این حال، تعمیر و نگهداری مناسب تایر با کمک TPMS می تواند به جلوگیری از بسیاری از حوادث جدی کمک کند.

قبل از اینکه این سیستم  رایج شود، دانستن اینکه آیا فشار باد لاستیک خودرو شما به سطوح ناامن رسیده است به معنای بیرون آمدن، خم شدن و استفاده از گیج باد بود. به استثنای چند مورد، این تنها ابزار کنترل فشار مصرف کنندگان عادی بود که در اختیار داشتند.

سپس، در پاسخ به افزایش تصادفات ناشی از باد کم لاستیک ها، دولت ایالات متحده قانون افزایش یادآوری حمل و نقل، مسئولیت پذیری و اسناد (TREAD) را تصویب کرد. یکی از نتایج این قانون این است که اکثر وسایل نقلیه فروخته شده در ایالات متحده از سال 2007 دارای نوعی سیستم نظارت بر فشار باد لاستیک هستند.

هر TPMS یکسان عمل نمی کند. روشن شدن نشانگر فشار پایین تایر، مرحله نهایی فرآیند TPMS غیر مستقیم یا TPMS مستقیم را نشان می دهد.

TPMS غیر مستقیم: TPMS غیر مستقیم چیست و چگونه کار می کند؟

یک TPMS غیر مستقیم معمولاً به سنسورهای سرعت چرخ که سیستم ترمز ضد قفل استفاده می کند متکی است. این حسگرها سرعت چرخش هر چرخ را اندازه‌گیری می‌کنند و می‌توانند توسط سیستم‌های کامپیوتری روی برد برای مقایسه با یکدیگر و سایر داده‌های عملکرد خودرو مانند سرعت استفاده شوند.

بر اساس سرعت چرخش هر چرخ، رایانه می‌تواند اندازه نسبی لاستیک‌های خودروی شما را تفسیر کند. هنگامی که یک چرخ سریعتر از حد انتظار شروع به چرخیدن می کند، کامپیوتر محاسبه می کند که تایر کم باد شده است و بر این اساس به راننده هشدار می دهد.

بنابراین، یک سیستم نظارت غیرمستقیم فشار تایر در واقع فشار تایر را اندازه گیری نمی کند. این اندازه‌گیری همان اندازه‌گیری را که ممکن است با گیج لاستیک ببینید، به صورت الکترونیکی پردازش نمی‌کند. در عوض، یک مانیتور فشار غیرمستقیم تایر به سادگی سرعت چرخش لاستیک‌های شما را اندازه‌گیری می‌کند و سیگنال‌هایی را به رایانه ارسال می‌کند که وقتی چیزی در چرخش اشتباه به نظر می‌رسد، چراغ نشانگر را فعال می‌کند.

 

74277 tire air pressure system

مزایای TPMS غیر مستقیم

- نسبتاً ارزان در مقایسه با TPMS مستقیم

- نسبت به TPMS مستقیم در طول سالها به برنامه نویسی/تعمیرات کمتری نیاز دارد

معایب TPMS غیر مستقیم

- در صورت خرید لاستیک بزرگتر یا کوچکتر ممکن است نادرست شود

-- ممکن است زمانی که لاستیک ها به طور ناهموار فرسوده می شوند غیر قابل اعتماد باشد

- پس از باد کردن مناسب هر لاستیک باید ریست شود

-- باید پس از چرخش معمولی تایر ریست شود

 

بنرچراغ دار درخواست کارشناس

TPMS مستقیم: TPMS مستقیم چیست و چگونه کار می کند؟

TPMS مستقیم از سنسورهای نظارت بر فشار در هر تایر استفاده می کند که سطوح فشار خاص را کنترل می کند - نه فقط داده های چرخش چرخ از سیستم ترمز ضد قفل.

سنسورهای موجود در یک TPMS مستقیم حتی ممکن است خوانش دمای لاستیک را ارائه دهند. سیستم نظارت مستقیم فشار باد تایر تمام این داده‌ها را به یک ماژول کنترل متمرکز می‌فرستد، جایی که تجزیه و تحلیل، تفسیر می‌شود، و اگر فشار باد تایر کمتر از آنچه باید باشد، مستقیماً به داشبورد شما منتقل می‌شود، جایی که چراغ نشانگر روشن می‌شود. یک مانیتور مستقیم فشار تایر معمولاً همه این داده ها را به صورت بی سیم ارسال می کند. هر سنسور یک شماره سریال منحصر به فرد دارد. به این ترتیب است که این سیستم نه تنها بین خود و سیستم های موجود در سایر وسایل نقلیه، بلکه در بین خوانش فشار برای هر تایر جداگانه نیز تمایز قائل می شود.

بسیاری از تولیدکنندگان از فناوری انحصاری برای این سیستم‌های بسیار تخصصی استفاده می‌کنند، بنابراین تعویض TPMS به روشی که با خودروی شما سازگار و سازگار باشد به یک تکنسین با تجربه و آگاه نیاز دارد.

مزایای TPMS مستقیم

-- خوانش واقعی فشار تایر را از داخل تایر ارائه دهید

- به دلیل چرخش لاستیک یا تعویض لاستیک مستعد اشتباه نیست

- همگام سازی مجدد ساده پس از چرخش لاستیک یا تعویض تایر

-- باتری های داخل حسگرها معمولاً حدود یک دهه دوام می آورند.

-- ممکن است در لاستیک یدکی خودرو گنجانده شود

معایب TPMS مستقیم

- به طور کلی گران تر از TPMS غیر مستقیم است

- اگرچه ساده است، اما همگام سازی مجدد ممکن است به ابزارهای پرهزینه نیاز داشته باشد.

-- باتری به ندرت قابل تعمیر است. اگر باتری خالی شود، کل سنسور باید عوض شود.

- سیستم های اختصاصی نصب، سرویس و تعویض را برای مصرف کنندگان و فروشگاه های خودرو گیج کننده می کند.

- حسگرها در حین نصب و جداسازی در معرض آسیب هستند

فشار تایر و ایمنی

اگرچه روش ها ممکن است متفاوت باشد، اما هر دو سیستم به یک هدف عمل می کنند و چراغ نشانگر یکسانی را فعال می کنند. حتی اگر یک TPMS زمانی که به درستی نگهداری شود می تواند هشدارهای دقیقی ارائه دهد، اما جایگزینی برای بررسی  دستی فشار هوا نیست ، آن را فقط یکی دیگر از موارد در جعبه ابزار تعمیر و نگهداری خودرو خود در نظر بگیرید.

 

کارشناس خودرو سانیار همراه و پشتیبان شما

 

همچنین بخوانید