کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 250 میلیون تومان : دویست و پنجاه هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 250 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

 88527 iStock 178467959

انژکتور خودرو یکی از قطعات خودرو است که در سیستم احتراق ماشین کار می‌کند و در کاهش مصرف سوخت و آلاینده‌ها نقش دارد. در صورتی که انژکتور خودرو به خوبی کار نکند، ماشین ریپ می‌زند و نمی‌توانید به خوبی رانندگی کنید. در این مطلب می‌خواهیم در مورد انژکتور خودرو صحبت کنیم در ادامه با کارشناس خودرو سانیار همراه باشید .

معرفی قطعه انژکتور خودرو

انژکتور خودرو را در ورودی سیلندر می‌توانید پیدا کنید. این قطعه باید سوخت را وارد سیلندر کند. سوخت به صورت پاششی وارد سیلندر می‌شود و در نهایت می‌سوزد و به انرژی تبدیل می‌شود. انرژی به دست آمده نیروی مورد نیاز برای به حرکت درآمدن خودرو را فراهم می‌کند. به‌علاوه، با توجه به اهمیت این قطعه از آن باید به درستی نگهداری کنید.

انواع انژکتور دیزل چیست؟

انژکتورهای دیزل از نظر سوخت‌رسانی به سه دسته تقسیم می‌شوند. سوخت‌رسانی مستقیم، سوخت‌رسانی تک نقطه‌ای و سوخت‌رسانی چند نقطه‌ای. در سیستم سوخت‌رسانی مستقیم، سوخت مستقیم به محفظه سیلندر تزریق می‌شود. سیستم سوخت‌رسانی تک نقطه‌ای، چند انژکتور دارد. یعنی هر سیلندر انژکتور مخصوص به خودش را دارد.

83963 iStock 855902132

عملکرد این سیستم کمی شبیه به خودروهای کاربراتوری قدیمی است. در این سیستم ECU وجود دارد و محفظه احتراق را کنترل می‌کند. سیستم پاشش چند نقطه‌ای از یک ریل خطی استفاده می‌کند.

انژکتورها روی این ریل خطی قرار می‌گیرند. در این سیستم هم هر سیلندر یک انژکتور دارد و سوخت به صورت مستقیم وارد سوپاپ‌ها می‌شود. در سیستم سوخت‌ رسانی چند نقطه‌ای، سوخت شرایط بهتری دارد و میزان تغییراتش به حداقل می‌رسد.

انواع پمپ انژکتور

پمپ انژکتور دیزل خودرو به دو دسته پمپ آسیابی و پمپ ردیفی تقسیم می‌شود. پمپ آسیابی یک واحد پمپ فشار قوی دارد و مقدار و زمان تحویل سوخت در همه سیلندرها یکسان است. در سیستم انژکتور ردیفی، یک سیستم الکترونیکی وجود دارد که مقدار و میزان سوخت را کنترل می‌کند.

چرا انژکتور خودرو اهمیت دارد؟

انژکتور به دلایل مختلفی در خودرو و موتور آن اهمیت زیادی دارد و باید در تولید و نگهداری از آن دقت زیادی لحاظ شود. اول از همه اینکه انژکتور و ECU از اطلاعات سنسورها استفاده می‌کند و می‌تواند میزان سوخت مصرفی را مشخص کند. بعد ECU مقدار پاشش و زمان پاشش سوخت را مشخص می‌کند. زاویه پاشش و موقعیت مونتاژ انژکتور هم مهم هستند و روی فرایند اختلاط سوخت و هوا تاثیر می‌گذارند.

انژکتور چه فرقی با کاربراتور دارد؟

خودروهای قدیمی انژکتور نداشتند. در این خودروها، کاربراتور عملیات سوخت‌رسانی را انجام می‌داد. تفاوت اصلی انژکتور و کاربراتور به مصرف سوخت مربوط می‌شود.

56678 10 Signs Of A Bad Fuel Injector 1200x900

انژکتور خودرو چگونه کار می‌کند؟

پشت انژکتورها یک سوخت تحت فشار وجود دارد که با ایسو کنترل می‌شود. ایسو جریان ارسالی به انژکتور را کنترل می‌کند. هر چقدر ارسال جریان الکتریکی بیشتر طول بکشد، سوخت بیشتری هم به مانلی فولاد تزریق میشود.

ایسو یا ECU کامپیوتر خودرو است که سوخت را به داخل سیلندر منتقل می‌کند. همچنین این دستگاه میزان مخلوط شدن سوخت با هوا را اندازه‌گیری می‌کند. از وقتی انژکتور در ماشین های امروزی استفاده شده است، ماشین‌ها هم بهتر کار می‌کنند و تنظیم موتور هم خیلی کم به هم می‌ریزد.

انژکتور از چه اجزایی تشکیل شده است؟

اجزای اصلی انژکتور، آورینگ، فیلتر ورودی، بدنه انژکتور، سلونوئید، سوزن انژکتور، سوراخ خروجی و درپوش محافظ هستند. سوخت از قسمت فوقانی به سمت فیلتر ورودی انژکتور می‌رود و فشار ثابتی دارد. فشار ورودی به انژکتور همان فشار ریل سوخت است که مقدار ثابتی دارد.

وقتی میدان سلونوئید فعال می‌شود، سوزن انژکتور به سمت بالا می‌رود و پاشش را انجام می‌دهد. سوزن انژکتور مهم‌ترین جزء انژکتور ماشین است. این سوزن سوخت را پودری می‌کند و داخل محفظه احتراق می‌پاشد. هرچقدر ذرات سوخت ریزتر باشند، بهتر با هوا ترکیب می‌شوند و احتراق کامل‌تر انجام می‌شود.

مشکلات انژکتور خودرو چیست؟

انژکتور قطعه حساسی است و ممکن است به دلایل مختلف نتواند کارش را به درستی انجام بدهد. همین مسئله روی بقیه بخش‌های خودرو هم تاثیر بگذارد. گاهی اوقات سوخت خودرو کیفیت مناسبی ندارد و ناخالصی دارد. در چنین حالتی ذرات ناخالصی به مرور رسوب می‌کنند و روی اجزای داخلی انژکتور تاثیر می‌گذارند.

با رسوب‌کردن مواد ناخالصی، ظاهر انژکتور و مشخصه‌های عملکردی‌ آن هم تغییر می‌کند. از جمله این تغییرات، ابعاد سوزن و سوراخ و همین‌طور دبی خروجی هستند. در نتیجه، نحوه پاشش سوخت هم دچار تغییر می‌شود و روی عملکرد درست موتور تاثیر می‌گذارد.

قطعه‌های دیگر ماشین هم تحت تاثیر نحوه پاشش قرار می‌گیرند و ممکن است خراب شوند. در صورتی که انژکتور خراب شود، توان و عملکرد موتور دچار اشکال می‌شود و ماشین نمی‌تواند به خوبی استارت بزند. افزایش آلاینده‌های خروجی، کاهش عمر و عملکرد کاتالیست خودرو، کاهش عمر و عملکرد سنسور اکسیژن خودرو و افزایش مصرف سوخت از جملات اثرات ناشی از خرابی انژکتور هستند.

علائم خرابی انژکتور چیست؟

در صورتی که موتور خودرو حین کارکردن بلرزد یا صدا بدهد، می‌توانیم حدس بزنیم که انژکتور ماشین خراب شده است. خاموش شدن موتور حین کار کردن، افزایش مصرف سوخت، افزایش میزان کربن مونو اکسید و O2 هنگام تست آلایندگی و کاهش قدرت موتور هنگام پدال‌ زدن گاز از جمله علائم خرابی انژکتور هستند.

چگونه از انژکتور خودرو مراقبت کنیم؟

عملکرد موتور به وضعیت دستگاه انژکتور وابسته است. هرچقدر بهتر از انژکتور خودرو مراقبت کنید، موتور ماشین هم عملکرد بهتری خواهد داشت. اگر به خوبی از انژکتور ماشین مراقبت کنید، لازم نیست این قطعه را تعویض کنید. عوض‌کردن انژکتور فرایند دشواری است و باید پول زیادی خرج کنید.

به‌علاوه، ممکن است انژکتورهای موجود در بازار کیفیت لازم را نداشته باشند. بعضی‌ از متخصصین و تعمیرکارها برای جلوگیری از مشکلات مربوط به انژکتور، دستگاه انژکتورشور را پیشنهاد می‌کنند. با استفاده از این دستگاه می‌توانید مشکلات انژکتور را بررسی کرده و انژکتورهای خراب را شناسایی کنید.

با استفاده از انژکتور مصرف سوخت کم می‌شود و آلاینده‌های کمتری هم تولید می‌شود. کاربراتور یک جزء مکانیکی است و نمی‌تواند مخلوط سوخت هوا را زمان‌بندی کند. در کاربراتورها، سوخت هوا به شکل نادرستی مخلوط می‌شود و شعله احتراق هم به شکل نادرستی منتشر می‌شود.

 

 

همچنین بخوانید