کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 250 میلیون تومان : دویست و پنجاه هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 250 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

سرویس و نگهداری خودرو

خودروهای قدیمی طول عمر بیشتری نسبت به اتومبیل های جدید دارند اما به موازات کاهش عمر ، خودروهای جدید از نظر ایمنی و رفاهی بهبود یافته اند . در صورت رعایت برخی موارد و دقت نظر در نحوه بکارگیری خودرو می توان، عمر مفید خودرو را با افزایش هر چه بیشتری همراه کرد.برخی از راهکارهای تاثیرگذار برای افزایش عمر خودروهای جدید را در ادامه این مطلب از کارشناس خودرو سانیار ارائه کرده ایم.

چگونه طول عمر مفید خودرو را افزایش دهیم؟

دقت نظر در تعویض به موقع تسمه تایم خودرو

ارتباط میان میل لنگ و سایر اجزای موتور به واسطه تسمه تایم انجام می شود در خودروهای قدیمی ، ارتباط میان میل لنگ و سایر اجزای موتورتوسط زنجیری خاص برقرار می شد که بعدها این جنس به علت صدای بالای موتور فلزی به پلاستیکی تغییر کرد.

بی توجهی به تعویض به موقع تسمه تایم، خسارات زیادی را به همراه دارد زیرا اگر تسمه تایم در سرعت بالا پاره شود، تعمیر و آماده سازی مجدد اتومبیل،بسیار هزینه بر است .

عمر متوسط تسمه تایم بر حسب میزان کارکرد کیلومتر خودرو است و زمان تعویض تسمه تایم معمولا پس از 60 تا 80 هزار کیلومتر کارکرد، می باشد.

پس از 80 هزار کیلومتر، تسمه تایم پاره نخواهد شد، اما بهتر است پس از طی این مسافت به علت هزینه های سنگینی که پارگی تسمه تایم به همراه دارد ، آن را تعویض نمود ، حداقل کارکرد برای تعویض تسمه تایم 60 هزار کیلومتر است.

Timing belt5 auto clinic

زمان تعویض به موقع تسمه تایم خودرو

نقش روغن با کیفیت در طول عمر موتور خودرو

روغن موتور در ارتقای عمر مفید موتورِ خودرو تاثیرگذار است . کم توجهی و سهل انگاری در انتخاب روغن استاندارد و با کیفیت و غفلت ازتعویض به موقع آن، سبب کاهش عمر موتور خودرو می شود.برای تعویض به موقع روغن موتور دو مولفه اساسی زمان و میزان کارکرد اهمیت دارد . میزان کارکرد مشخص و واحدی برای روغن موتور ها وجود ندارد و هر روغنی بنابر کیفیت و نوع ساخت آن، از شرایط متفاوتی برخوردار است.

میزان کارکرد مفید روغن بر روی قوطی هر روغن موتور درج شده که باید آن را مبنای زمان تعویض روغن دانست اما برخی از افراد آگاه در این زمینه معتقدند بهتر است روغن موتور را بعد از 6 هزار کیلومتر کارکرد تعویض کرد حتی اگر روغن موتوری از قابلیت کارکردی به میزان 8،10 یا حتی 12 هزار کیلومتر نیز برخوردار باشد.با تعویض به موقع روغن موتورمی توانید عمر موتور را افزایش دهید.

برخی روغن موتور ها قابلیت 4 تا 5 هزار کیلومتر کارکرد را دارند و نباید مبنا را در این روغن ها بر 6 هزار کیلومتر قرار داد.برخی از افراد اشتباه می پندارند با پر کردن سقف تعریف شده از حیث کارکرد خودرو (بر مبنای کیلومتر)، نباید نسبت به تعویض روغن اقدام نمود.

درباره بازه زمانی برای تعویض روغن موتور نظرات متفاوتی وجود دارد ، برخی سه ماه و برخی 6 و گاهی 8 تا 10 ماه را زمان مناسب برای تعویض روغن موتور می دانند . این مقاطع، بازه هایی است که در صورت عدم به حد نصاب رسیدنِ کارکرد، باید با سر رسیدن زمان مذکور، اقدام به تعویض روغن کرد.

منطقی ترین زمان برای تعویض روغن 6 ماه، است و تعویض روغن موتور در این زمان سبب افزایش عمر موتورِ خودرو (بخصوص رینگ، پیستون و ...) می شود.

روغن موتور

تعویض روغن موتور برای افزایش عمر خودرو

 

کنترل قطعات مصرفی خودرو

کنترل و دقت نظر در بازدید قطعات مصرفی از دیگر مولفه های تاثیرگذار در بالا بردن عمر خودرو است. برخی به اشتباه تصور می کنند قطعات خودرو های فعلی نیز مانند اتومبیل های قدیمی عمر طولانی و کارکرد خوبی دارند اما باید بدانید در صورت نو بودن این قطعات نیز باید آنها را کنترل نمود و نباید چنین ذهنیتی داشت.

از مواردی که باید در بازه های زمانی میان مدت کنترل شوند :سیستم ترمز، باتری، تصفیه بنزین، شیلنگ ها، تسمه دینام، وایر، شمع ها و... هستند که باید در صورت مشاهده نشانه های خرابی به تعویض آن ها اقدام کرد، زیرا خرابی برخی از آنها خسارات سنگینی به همراه دارد.

 

lavazem masrafi khodro

عوض کردن قطعات مصرفی خودرو

 

نشت آب یا روغن از شیلنگ ها

نَشتی هایی است که در قالب روغن، آب یا ضد یخ از خودرو خارج می شوند از دیگر نشانه های خرابی خودرو هستند . اگر در خودرو نشت آب یا روغن از شیلنگ ها یا کاسه نمد وجود داشته باشد باید به آن اهمیت داد، زیرا با شدت گرفتن نشتی، مقدار آب یا روغن ترمز، موتور و... کاهش می یابد و خساراتی را به دنبال دارد، پس هیچ گاه از کنار این آلارم ها و نشانه های ساده، بی تفاوت عبور کرد.

توجه به لاستیک و عمر مفید آن

بروز ایراد و یا انقضای عمر مفید لاستیک، خسارات مالی و جانی فراوانی مانند ترکیدگی ناگهانی لاستیک درتصادفات نابهنگام ، فشار به جلوبندی خودرو به همراه دارد بنابراین با مشاهده تجارب تلخی از ترکیدگی لاستیک خودرو و تمام شدن لنت ، باید با حساسیت بسیار به عمر مفید و میزان آج لاستیک توجه کرد.

14632204 480

رعایت نکات ایمنی برای لاستیک خودرو

 

بررسی عملکرد سیستم خنک کننده خودرو

عامل موثر دیگر در ارتقای عمر مفید اتومبیل کنترل و بازبینی سیستم خنک کننده خودرو است. در صورت روشن بودن موتور خودرو ، اجزای مختلف آن با نظم خاصی با هم درگیر هستند که همه این فعالیت ها سبب بالا رفتن دمای موتور می شود.

برای جلوگیری از این افزایش دما، کارکرد استاندارد و صحیح سیستم کنترل دما یا خنک کننده نقش ویژه ای دارد بنابراین نباید از کنترل فنی خودرو و مسیر و مجاری عبور مایع خنک کننده غافل شد.

به روز رسانی نرم افزار های خودرو در اتومبیل های پیشرفته

به روز رسانی نرم افزارها در کارکرد صحیح خودرو های پیشرفته کنونی نقش پر اهمیتی دارد. سیستم الکترونیکی و نرم افزار های فعال در خودرو های جدید بسیار مهم است . هنگامی که نرم افزارها را بروزرسانی می کنیم ،برخی نارسایی های خودرو نیز بهبود می یابد؛ توجه و دقت نظر در این خصوص عمر مفید خودرو را بالا می برد.بازدید دوره ای خودرو (حداقل سالی یکبار) توسط مکانیک یا کارشناس فنی خِبره می تواند از بروز نارسایی هایِ پنهانی و احتمالی جلوگیری کند.

FU5A2347

افزایش عمر خودرو با به روز رسانی نرم افزار های خودروهای جدید

 

مراعات با پا به سن گذاشته ها

اگر خودرو شما کار کرده و قدیمی است وبیشتر در پارکینگ می ماند تا از آن به صورت روزانه و همیشگی استفاده کنید ، توصیه می کنیم قطعات در ارتباط با مایعات مثل روغن، ضدیخ، روغن ترمز و... را مورد بررسی قرار دهید زیرا شیلنگ ها و اجزایی مانند واشرها نیز به مرور زمان دچار خشکی شده و کار خوب خود را از دست می دهند. به همین دلیل باید از فشار آوردن بیش از حد به خودروهای قدیمی پرهیز کنید.

 

فیلتر هوای خودرو را بازرسی کنید

کثیفی یا مسدود شدن فیلتر هوا، باعث افزایش مصرف سوخت خودروی شما می شود . تعویض فیلتر هوا نیز بستگی به شرایط آب و هوایی دارد اما به طور معمول باید فیلتر هوا در هر 5000 کیلومتر تعویض شود.

 

باطری های خودرو را بررسی کنید

باطری را هر پاییز و در یک زمان بندی سه ساله بررسی کنید. سرما تاثیر منفی در باطری خودرو دارد، ممکن است باطری در دمای 20 درجه ی سانتی گراد بدون مشکل باشد اما زمانیکه دما کم و سرما روشن نشود .

best car battery

افزایش طول عمر باطری خودرو

بنزینِ خوب بزنید

رخی از پمپ های بنزین، بنزین خوبی ندارند پس باید دقت کنید که دیگر به این پمپ های بنزین مراجعه نکنید. هر چند وقت یکبار بنزین خالص و سوپر بزنید وصافی بنزین خودرو را هر 5000 کیلومتر تعویض کنید. جایگاه های سوخت از فیلترینگ مناسبی برخوردار نیستند بنابر این تعویض صافی بنزین ضرورت دارد .

 

قبل از حرکت خودرو را گرم کنید

پیش از حرکت در زمستان اجازه دهید کمی موتور گرم شود. این کار موجب می شود روغن در موتور و ترمزها به دمای لازم برسد.