کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

 فرمان

سیستم فرمان یکی از مهم‎ترین بخش‌های هدایت خودرو است و با این مکانیزم، تغییر جهت حرکت خودرو ممکن می‌شود. مشکل مثل سفت شدن فرمان هیدرولیک بسیار خطرناک بوده و احتمال تصادف در هر جاده‌ای را بالا می‌برد.

 معمولا تمام خودروهای جدید از نوعی سیستم قدرتی برای فرمان (هیدرولیک یا برقی) استفاده می‌کنند و زمانی که مشکلی در فرمان‌دهی نرم ایجاد شود، برای هر راننده‌ای محسوس است. 

دلایل سفت شدن فرمان هیدرولیک با توجه به شرایط رانندگی فرق می‌کند و راه‌ حل هر کدام هم متفاوت است.نگهداری نادرست و سرویس نامنظم همراه با فرسودگی برخی از قطعات از دلایل سفت شدن فرمان خودرو می باشد. دانستن درباره آنها بسیار مهم است زیرا این امر به شما کمک میکند علایم سفت شدن فرمان خودرو را به سرعت تشخیص دهید و قبل از اینکه شرایط وخیم شود خودرو خود را سرویس کنید. در این مقاله از کارشناس خودرو سانیار دلایل سفت شدن فرمان هیدرولیک را بررسی می‌کنیم؛ به‌ یاد داشته باشید که سفت شدن فرمان هیدرولیک با نوع برقی مشابه نیست.

بنرچراغ دار درخواست کارشناس

 

اصلی ترین دلایل سفت شدن فرمان خودرو

1- تاثیر باد لاستیک ها در سفت شدن فرما

اگر احساس میکنید فرمان خودروی شما سفت شده یا به سختی می چرخد، اولین اقدام بررسی باد لاستیک ها است. فشار باد تمام لاستیک های خودرو باید طبق توصیه کارخانه سازنده که در دفترچه راهنما ذکر شده است تنظیم گردد.

2- سایز رینگ و لاستیک

استفاده از رینگ و لاستیک پهن و نیز تا حدی باعث سفت شدن فرمان خودرو می شود.

استفاده از آج درشت به دلیل ایجاد اصطکاک بیشتر، موجب سفت شدن فرمان می گردد.

3- تسمه هیدرولیک

تسمه هیدرولیک وظیفه انتقال نیرو از موتور به پمپ هیدرولیک را بر عهده دارد در صورتی که تسمه هیدرولیک شل باشد، دچار فرسودگی گردد و پاره شود فرمان خودرو شما به سختی خواهد چرخید.

در صورت مشاهده هرگونه ترک، پارگی و ساییدگی حتما اقدام به تعویض نمایید.

4- کیفیت روغن هیدرولیک

روغن هیدرولیک از طریق شلنگ ها و لوله های رفت و برگشت وظیفه روانکاری فرمان هیدرولیک و انتقال قدرت به سایر بخش های هیدرولیکی خودرو را به عهده دارد.

متناسب بودن استاندارد روغن هیدرولیک با خودروی شما بسیار مهم است.

روغن هیدرولیک نیز مانند سایر روغن های خودرو با گذشت زمان نیاز به تعویض دارد و پیشنهاد می شود هر دو سال اقدام به تعویض آن نمایید.

در بسیاری از خودروها به دلیل هم جنس بودن روغن گیربکس اتوماتیک با روغن هیدرولیک می توان از روغن های اتوماتیک برای سیستم هیدرولیک استفاده نمود.

 

5- کاهش سطح روغن هیدرولیک باعث سفت شدن فرمان می شود

کاهش سطح روغن هیدرولیک موجب کاهش فشار در سیستم، سخت چرخیدن فرمان و نیز صدمه به قطعات سیستم هیدرولیک می گردد .

عمده ترین نشانه کاهش سطح روغن شنیدن صدایی شبیه به صدای جیغ هنگام چرخش فرمان است.

کاهش سطح روغن هیدرولیک می تواند به علت نشتی روغن از شلنگ های فشار قوی، شلنگ های فشار ضعیف و جعبه دنده و … باشد.

هشدار: در بعضی از خودروها نشتی روغن هیدرولیک و ریختن آن بر روی اگزوز خودرو موجب آتش گرفتن خودرو می گردد.

 6- خرابی پمپ هیدرولیک

در کنار روغن هیدرولیک ، پمپ نیز در ایجاد فشار مناسب در سیستم فرمان نقش مهمی  دارد. یکی از علت هایی که سبب سفتی فرمان و سخت چرخیدن آن می شود کاهش توان پمپ هیدرولیک می باشد که یکی از دلایل عمده آن فرسایش فیزیکی این قطعه می باشد که معمولا در خودروهای با کارکرد بالا رخ می دهد.

از نشانه های خرابی پمپ هیدرولیک میتوان به شنیدن صدای زوزه و جیغ در زمان چرخش فرمان و یا زمانی که فرمان به سختی می چرخد ولی با گاز دادن، چرخاندن فرمان راحت تر می شود، اشاره کرد.

7- وجود هوا در سیستم فرمان هیدرولیک

یکی از نشانه های وجود هوا در سیستم هیدرولیک، به سختی چرخیده شدن فرمان هنگام چرخش سریع به یک سمت می باشد.

جهت برطرف کردن این مشکل و هوا گیری کردن، به مکانیک مجرب مراجعه کرده و در صورت لزوم اقدام به تعویض روغن هیدرولیک نمایید.

8- جعبه فرمان

جعبه فرمان وظیفه کنترل و هدایت خودرو را بر عهده دارد. یکی از دلایلی که سبب سفت شدن فرمان هیدرولیک می گردد آسیب دیدن قطعه مارپیج داخل جعبه فرمان می باشد.

از نشانه های وجود اختلال در جعبه فرمان، سفت بودن فرمان در زمانی است که خودرو سرد است ولی پس از گرم شدن موتور، فرمان راحت تر چرخیده می شود.

معمولا در جعبه دنده های تعمیر شده امکان سفت شدن فرمان وجود دارد.

بنرچراغ دار خرید سفارشی خودرو

 

 

9- شیر هیدرولیک

10- جک دو طرفه هیدرولیک

وجود خرابی در این قطعات نیز سبب سفت شدن فرمان هیدرولیک خودرو در هنگام گردش می گردد.