کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 250 میلیون تومان : دویست و پنجاه هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 250 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

Rfb5ca661b93a122d240fbf9ef7468f78 

تصادفات رانندگی، به یکی از حوادث اجتناب‌ناپذیر در دنیای امروزه تبدیل شده‌اند که هر لحظه و در هر نقطه، امکان وقوع آن‌ها وجود دارد. واضح است که بسته به‌ شدت تصادف، میزان خسارت وارده به هر خودرو نیز متفاوت خواهد بود؛ به نحوی که گاهی اوقات، می‌توان با یک صافکاری ساده و بدون رنگ، قطعه آسیب‌دیده خودرو را به حالت اول بازگرداند؛ گویی هیچ اتفاقی برای بدنه اتومبیل رخ نداده است.

اما گاهی اوقات نیز شدت ضربات وارده به بدنه ماشین، آن‌قدر سنگین و شدید است که بازسازی کامل آن، فرایند پیچیده‌تری از جوشکاری گرفته تا تعویض بخش‌هایی از بدنه و نقاشی مجدد آن‌ها را طلب خواهد کرد. حتی اگر تصادف بیش‌ازحد شدید باشد، احتمالا دیگر آن خودرو نتواند استانداردهای لازم جهت تردد در جاده را به دست آورد و بنا بر دستور اداره پلیس راهنمایی و رانندگی، حکم اسقاط و اوراق شدن آن صادر خواهد شد.

با این وجود، در بسیاری از مواقع نیز احتیاجی به اسقاط کامل خودرو پس از تصادفات نسبتا شدید وجود ندارد؛ بلکه می‌توان با برگرداندن شاسی به حالت اولیه و هم‌چنین صافکاری سایر پروفیل‌های بدنه، اتومبیل را به شکل اولیه خود برگرداند.

شاسی‌کشی چیست؟

Car O liner min

شاسی درواقع، اسکلت‌بندی اصلی خودرو است که سایر اجزای بدنه و قطعات فنی روی آن سوار خواهند شد. این بخش به دلیل تحمل وزن سایر اعضا، باید از جنسی مقاوم و مستحکمی در برابر ضربه و خوردگی ساخته شود تا بتواند سال‌ها ساختار اصلی خودرو را حفظ کند.

در تصادفاتی که منجر به آسیب‌دیدن شاسی می‌شود، نیاز است تا این بخش حیاتی وسیله نقلیه، به حالت اولیه آن بازگردانده شود تا عملکرد خودرو به‌ویژه از لحاظ هندلینگ، فرمان‌پذیری، تعادل و … در محدوده استاندارد قرار گیرد. عملیاتی که در آن شاسی خودرو پس از تصادف به فرم اولیه بازگردانده می‌شود، شاسی کشی نام دارد.

روش انجام شاسی‌کشی

در فرایند شاسی‌کشی، لازم است خودرو در یک مکان به طور کامل فیکس شود؛ سپس آن بخش از شاسی که دچار ضربه و آسیب شده است، توسط زنجیر و دستگاه‌های مخصوص در جهت معکوس کشیده می‌شود تا به فرم اولیه بازگردد. اگر صدمه شاسی چندان شدید نباشد، متخصص صافکاری می‌تواند با استفاده از فرآیند شاسی‌کشی دستی به‌واسطه دستگاه‌های غیراتوماتیک هم‌چون پولیفت زنجیری، تیفور و …. شاسی را تا حد امکان به فرم اولیه بازگرداند.

اما امروزه، دستگاه‌های پیشرفته و متعددی جهت شاسی‌کشی خودروها طراحی شده‌اند که دقت بسیار بالاتری نسبت به فرایند دستی دارند و می‌توانند پلتفرم‌ها و شاسی‌های خودروهای مدرن را به بهترین حالت تعمیر کنند. برخی از آن‌ها، دارای دو ستون در دو گوشه خود هستند که خودرو مقابل آن ستون‌ها قرار می‌گیرد و از هر طرف روی دستگاه ثابت خواهد شد؛ سپس یک سر زنجیر به ستون و سر دیگر به شاسی آسیب‌دیده متصل می‌شود. در مرحله بعد، بسته به نوع صدمه وارده، شاسی خودرو از سمت‌های گوناگون توسط ستون و زنجیر کشیده می‌شود تا به شکل اولیه بازگردد.

برخی از دستگاه‌های جدید نیز تنها دارای یک ستون هستند که قابلیت تحرک دارد و می‌تواند هر بخش از شاسی را به طور جداگانه مورد کشش قرار دهد. نیروی کششی موردنیاز نیز عمدتا از طریق جک‌های هیدرولیک متصل به این دستگاه‌ها تامین خواهد شد.

unnamed 1 1

 انواع شاسی کشی

شاسی صفحه ای
شاسی صفحه ای هم گونه ای پیشرفته تر از شاسی هایی بود که تا حدودی معایب این شاسی
مستقل نظیر شاسی نردبانی بود که در گونه صفحه ای بهبود یافته بود.فرم کلی این شاسی همانند
شبکه ای از پروفیلهای کوچک فلزی در قسمتهای کف اتاق پوشیده شده می باشد.در اینگونه قابلیت
جذب ضربات انتقالی از سطح مسیر حرکت ازشاسی بهتر از گونه نردبانی بود و در کل سیستم تعلیق
دراینگونه از شاسی ها بهتر از گونه نردبانی بود.

همچنین فضای آزاد و بیشتری جهت حرکت مفید و موثر در اتاق در این نوع شاسی بسیار بیشتر بوده وباعث پایین آوردن اتاق و نتیجتا" پایین آوردن مرکزثقل خودرو شده بزرگ ترین مشکل این نوع شاسی حساسیت زیاد شاسی نسبت به تنش های پیچشی بود و مقاومت پیچشی این نوع شاسی از نردبانی هم کمتر می باشد. همچنین توانایی تحمل وزن در این شاسی مانع بزرگی در جهت به کارگیری این گونه از شاسی ها شده و موارداستفاده این گونه از شاسی در خودروهای بزرگ و سنگین بوده است.

این شاسی درخودروهایفولکس واگن مدل بیتل ( با آمار تولید بیش از 21 میلیون دستگاه) همچنین انواع قدیمی پورشهنظیر 356 و انواع SPEED STER CARERRA و B و A بوده است این گونه از شاسی از نردبانی
بهتر بود اما از نظر ایمنی سرنشینان پایین بود و همچنین در صورت تصادف سنگین و وارد آمدنخسارت به این گونه شاسی بازگرداندن شاسی به دلیل هزینه بالا دشوار است.

شاسی لوله ای
اولین گونه از شاسی های ( TUBULAR-CHASSIS) شاسی لوله ای درپاسخ به نیازفضایی یا سه بعدی بود که در دهه پنجاه و در تمام خودروهای اسپرتی آن زمان جهت یک شاسی مستحکمساخته شد. گونه های قبلی شاسی یعنی نردبانی و صفحه ای فقط در دوبعد فضیی که به صورتطولی و عرضی اجرا می شدند.

شاسی لوله ای برخلاف این دوگونه به صورت سه بعدی و در جهاتبدنه خودرو پیاده سازی می گردید که اصطلاحا" ه این گونه شاسی شاسی فضای طرح پیاده سازی اطلاق می شود SPACE FRAME. طریقه پیاده سازی این نوع از شاسی به این صورت بود کهفرم کلی شاسی که شبیه به فرم تعدادی لوله با قطرهای متفاوت و کلی اتاق بود و از طریقاتصال این لوله ها پیاده سازی می شد و بعدا قطعات فنی خودرو و همچنین پانلهای بدنه و سایرقطعات به این شاسی متصل می شود.

در برخی از گونه ها جهت اتصال ساده تر و راحت ترقطعات بدنه به جای استفاده از لوله از قوطی های مربع شکل استفاده می شد ولی بیشترین مقاومت به وسیله لوله های گرد به وجود می آمد. از نظر ایمنی این نوع شاسی به سبب ایجاد فرم مناسبدر تمامی جهات از قفسه توانایی محافظت مناسبی از سرنشینان ایجاد می‌کرد.

شاسی ستون فقرانی
این نوع شاسی یکی دیگر از شاسی های مستقل بوده مخترع این نوع شاسی لوتس و کولبن چاپمن می باشد که اولین بار لوتس الان آن را بروی گونه خودرویی که به تولید انبوه نرسید و بهشرکت کیا کره فروخته شد و خط تولید آن سالها بعد به مدت کوتاهی در خط تولید قرار داشت.

از معایب این نوع از شاسی حجم زیاد و بسته شاسی و همچنین سبب محدودیت فضای قابل استفاده در اتاق و سایر درها می شد که کلیه این مشکلات هنگام ورود و خروج سرنشینان را با مشکل مواجه می کند. جهت ساختن شاسی ها زمان زیادی صرف می شود که ساخت آن تنهابه صورت دست ساز مقدور می باشد و ساخت این نوع شاسی به صورت سری سازی و مکانیزه مقدور نبود و این امر موجب قیمت تمام شده بالای این نوع شاسی میشد.این نوع شاسی فقطدر خودروهای اسپرتی با حجم کابین و قیمت بالا استفاده گردیده بسیاری از خودروهایی که از ایننوع شاسی استفاده کردند خودروهای اسپرتی ایتالیایی دهه 60 و مرسدس گلولینگ 300 بودند.

شاسی بدین صورت است که ابتدا یک لوله (معمولا لوله را از قوطی های مربع به صورتی طول خودرو در خط میانی شکل درست می کند) در راستای عقب خودرو قرار می دهند که سروتهاین لوله به اکسلهای جلو و یا (زیر شاسی های جلو وعقب که مجموعه قطعات فنی نظیر تعلیقو... بروی آنها سوار می شود) چرخها ترمز، موتور، سیستم متصل می شود.

نتیجه گیری:

شاسی های مستقل:
این نوع از شاسی که اولین گونه شاسی است و به طوریکه در سال های اول برای ساخت آن ( نردبانی)
از چوب استفاده شده است و از دهه پنجاه برای ساخت این گونه از شاسی ها از آهن و فولاداستفاده می‌کردند و تا دهه 70 از آنها استفاده می شد.

معایب:

 • این نوع شاسی ها تحمل نیروی پیچش بسیاربالا ندارند.
 • حجم اشغال شده زیاد.
 • سنگین بودن شاسی که باعث کم شدن شتاب می شود.
 • سروصدای زیاد به علت اتصال قطعات به وسیله پیچ و مهره.
 •  ساخت قطعات مشکل است.
 •  ایمنی کم برای سرنشینان.

مزایا:

 • تحمل وزن
 • هزینه پایین جهت ساخت آن
 • شکل ساده و غیر پیچیده
 •  قابلیت جذب ضربه
 • تعویض قطعات به علت خراب شدن به وسیله پیچ و مهره است و زمان و مخارج کمتری دارد

شاسی های یکپارچه:
امروز در بیشتر خودروها از این گونه شاسی استفاده می کنند به طوری که استفاده از این نوعشاسی ها به 99 درصد رسیده است. لوازم یدکی کامیون بنز شامل قطعات زیر شاسی نیز می شود.

مزایا

 • قدرت تحمل نیروها خصوصا نیروی پیچشی
 • فضای بازوگسترده در شاسی
 • تعمیر این شاسی ها پس از تصادف ارزان قیمت است.
 •  فرم اتاق شکل پذیر است.
 • سک بودن شاسی
 •  محکم تر بودن شاسی

معایب

 • در بعضی شاسی این نوع شاسی یکپارچه وزن خودرو بالا است. کمترین توان در مقابل وزن‌وارد شده
 • جنس شاسی های یکپارچه معمولا از فلزهای سبک می باشد. با اینکه از فلزهای سبک می‌باشد درمقابل ضربات شدید مقاوم بوده است.
 •  بهترین نوع این نوع شاسی ها شاسی های فوق سبک که از سال 90 در بازار عرضه می شد.

برای دفع نیاز سرعت محکمتر بودن از این نوع شاسی ها که مزایایی نظیر سبک بودن و محکم تربودن این شاسی ها است شاسی فوق سبک که در سال 98 به طور کامل در خودروها استفاده شده است.

آیا با شاسی‌کشی پلتفرم خودرو به کیفیت اولیه بازمی‌گردد؟

R34f02bca834f2a18dfc15562ac501ee3

پیش از پاسخ به این سوال، باید نکته‌ای را به اطلاع شما برسانیم و آن این است که آلیاژهای فلزی بعد از آن‌که ضربه‌های شدیدی دریافت می‌کنند، معمولا از لحاظ ساختاری دچار تحولاتی می‌شوند و آستانه تنش و کرنش آن‌ها دچار تغییراتی می‌شود. معنی این حرف، آن است که شاسی ضربه‌خورده از لحاظ مهندسی، دیگر مقاومت و استحکام حالت اولیه را ندارد.

 اما نباید این‌طور برداشت کرد که شاسی کشیده‌شده از کارایی لازم برخوردار نیست؛ بلکه هنوز هم می‌توان نسبت به مقاومت و استحکام کافی این بخش مهم خودرو مطمئن بود؛ تنها نکته، این‌جا است که شاسی ضربه‌خورده از آن حد اعلای کیفیت ابتدایی خود برخوردار نیست؛ اما هم‌چنان می‌تواند پاسخگوی نیازهای کاربران باشد.

از طرف دیگر، اگر متخصص صافکاری بتواند فرایند شاسی‌کشی را به طور دقیق و کامل انجام دهد، خواص عملکردی شاسی و خودرو در محدوده استاندارد خود قرار خواهند گرفت و از این حیث نیز، نگرانی چندانی برای کاربر وجود نخواهد داشت.

البته نکته این‌جا است که متخصص باید کار خود را به طور دقیق انجام دهد؛ در غیر این صورت، احتمال بروز مشکلاتی از ناحیه فرمان‌پذیری و هندلینگ وجود خواهد داشت.

یکی دیگر از مشکلات ناشی از شاسی معیوب، لاستیک‌سابی (لاستیک‌سایی) است که می‌تواند علاوه بر بروز خطرات جانی ناشی از ترکیدگی لاستیک برای کاربران، هزینه‌های مالی زیادی نیز جهت تعویض تایرهای خودرو به مالک تحمیل کند. بنابراین، تعمیر صحیح پلتفرم و شاسی‌کشی دقیق، یکی از تخصصی‌ترین و دقیق‌ترین زیرشاخه‌های صافکاری است که باید توسط افراد متبحر صورت پذیرد تا احتمال بروز چنین ایراداتی در خودرو به حداقل برسد.

جمع‌بندی

اصابت ضربه به شاسی، علاوه بر بروز ایرادات در بحث هندلینگ و فرمان پذیری، تاثیر زیادی نیز در قیمت نهایی خودرو خواهد داشت؛ بنابراین، تعمیر صحیح و دقیق این بخش، می‌تواند از بروز خسارت مالی هنگام فروش خودرو نیز تاحدودی پیشگیری کند و عملکرد اتومبیل را به حالت استاندارد بازگرداند؛ بنابراین، انجام حساب‌شده این فرایند، بسیار حائز اهمیت بوده و بهتر است در صورت بروز مشکلات در شاسی خودرو، به مراکز تخصصی و متبحر در این امر مراجعه کنید تا ساختار اتومبیل به فرم استاندارد بازگردانده شود و مشکلات عدیده ناشی از این مسئله در اتومبیل از بین برود.

مقالات پیشنهادی کارشناس خودرو برای شما