کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

 51538 photo 2020 08 22 12 59 35

با کارشناسی خودرو در محل  در کنار شما هستیم . در روزگاری نه چندان دور، عموم رانندگان ایرانی با دیدی منفی به خودروهای مجهز به گیربکس اتوماتیک می نگریستند. پیچیدگی فنی گیربکس این خودروها در کنار کمبود دانش فنی و تعمیر کار متخصص باعث شده بود که خرید خودروهای گیربکس اتوماتیک (عمولا وارداتی های مستعمل مربوط به دهه 50 و 70 شمسی) به امری پر ریسک بدل شود و کمتر راننده ای نسبت به این مورد تمایل نشان دهد.

اما طی سال های اخیر با شدت گرفتن هر روزه ترافیک ورق به کلی برگشته و خودروهای اتوماتیک تبدیل به گزینه هایی مطلوب برای رانندگی درون کلان شهرهای کشور شده اند، از سوی دیگر خودروسازان کشورمان نیز به دلایل معتدد از جمله غیر رقابتی بودن صنعت خودرو، از عرضه متناسب و پر تیراژ چنین خودروهایی بازماندند و در واقع بخش اعظم خودروهای اتوماتیک ایران به انواع مدل های وارداتی یا مونتاژی های چینی مربوط می شود و در شرایط تحریمی فعلی به غیر از سری گیربکس های اتوماتیک مورد استفاده بر روی خاواده پژو 206، محصول تولید داخل اتوماتیک دیگری به فروش نمی رسد.

با این اوصاف پر واضح است که تقاضای بالایی برای خودروهای اتوماتیک ارزان قیمت در کشور وجود دارد که البته این تقاضا هیچ تناسبی با تیراژ تولید و عرضه خودروسازان ندارد و همین امر نیز زمینه ساز افزایش قیمت عجیب و غریب خودروهای اتوماتیک دست دوم موجود در کشور شده است.

ابتکاری به نام کلاچ برقی

در چنین شرایطی، یک ایده نوآورانه در بازار خودرو رایج شده است که به تبدیل کلاچ معمولی خودرو به کلاچ برقی و اتوماتیک مربوط می شود. در واقع با اضافه کردن یک موتور برقی و چند عملگر الکترومکانیکی، سخت ترین بخش کنترل یک خودرو دنده دستی (کار با پدال کلاچ) به نوعی حل و فصل شده است و راننده می تواند به جای فرسوندن زانوی سمت چپ خود و گرفتن کلاچ، تنها به واسطه فشردن یک دکمه، مکانیزم کلاچ را فعال کند.

در واقع با نصب کلاچ برقی، شیوه تعویض دنده با متد همیشگی توسط راننده انجام می شود و تنها به جای گرفتن کلاچ با پا، باید در زمان تعویض دنده، دکمه نصب شده بر روی سردنده را فشرد تا موتور برقی، خود نسبت به گرفتن و رها کردن کلاچ اقدام نماید.

15771 photo 2020 08 22 12 56 07

مزیت این روش این است که اشتباهات رایج در زمان کلاچ گیری، عملا حل می شود و همچنان بازدهی بالای گیربکس دنده دستی نیز وجود دارد. از طرف دیگر بر خلاف گیربکس های اتوماتیک که گاهی عملکردی بی دقت را از خود نشان می دهند، با وجود گیربکس دستی می توان تسلط بیشتری بر عملکرد خودرو در زمان شتاب گیری و ترمزگیری داشت.

مشکلات رایج کلاچ اتوماتیک

طبیعتا این ایده در نگاه اول بسیار جذاب به نظر می رسد، اما واقعیت آن است که کلاچ خودرو تنها در زمان تعویض دنده کاربرد ندارد و انتقال نرم قدرت در زمان آغاز حرکت و یا تنظیم حرکت در مسیرهای سربالایی به واسطه (نیم کلاچ گرفتن) نیز می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

این درست جایی است که گیربکس های مجهز به کلاچ اتوماتیک دچار مشکل می شوند و بسیاری از برندهای متفرقه عملکرد خوبی در راستای کنترل قدرت و گشتاور تولیدی پیشرانه و انتقال آن به گیربکس از خود نشان نمی دهند.

20778 photo 2020 08 22 12 54 26

واقعیت آن است که مجموعه دیسک و صفحه کلاچ خودرو حتی بدون اضافه شدن هیچ قطعه تکمیلی دیگری نیز از عملکرد ایده آلی برخوردار نیستند، سفتی بیش از حد کلاچ، بروز لرزش در صورت فرسوده شدن صفحه کلاچ، موضوع وجود انبوهی از صفحه کلاچ های بی کیفیت تقلبی در بازار و مسائلی از این دست باعث می شوند تا با اضافه شدن دو متغییر دیگر (مجموعه موتور برقی و عملگرهای الکترومکانیکی)، پروسه کلاچ گیری بسیار پیچیده شود، اما با این وجود ظاهرا از میان چند برندی که در این زمینه فعال هستند، برخی توانسته اند تا رضایت مشتریان را جلب نمایند و عملکرد قابل قبولی را در استفاده های روزمره شهری ارائه دهند.

قیمت و هزینه نصب

با توجه به شرایط تورمی کشور و قیمت متغییر ارز، اعلام قیمتی رسمی برای نصب کلاچ اتوماتیک چندان ساده نیست اما براساس تحقیقات ما، ارقامی بین 1 تا 2 میلیون تومان برای انواع مختلف این سیستم اعلام می شود. نکته مهمتر آن است که کیت کلاچ برقی قابل انتقال بر روی خودروهای جدید است و از این رو نیازی نیست که موقع فروش خودرو خواهید، ضرر و زیان ناشی از نصب این سیستم را بپردازید.

با این حساب می توان گفت که در شرایط عدم دسترسی به خودروهای گیربکس های اتوماتیک خوش قیمت، استفاده از کیت کلاچ اتوماتیک برای رانندگی درون شهری می تواند انتخابی معقول باشد.

 

 این مقاله ها را نیز شاید بپسندید