کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

280276 227 

فرق گیربکس و دیفرانسیل خودرو و یا هر وسیله نقلیه چهار چرخ، به نوع تاثیرگذاری آن‌ها در میزان سرعت و چرخش هر یک از چهار چرخ خودرو مربوط می‌شود.

دیفرانسیل و گیربکس دو قطعه بسیار مهم و کاربردی در خودرو به شمار می‌روند و حرکت ماشین بدون آن‌ها، میسر نخواهد بود. در این مطلب قصد داریم که به بررسی فرق گیربکس با دیفرانسیل خودرو پرداخته و با نگاهی دقیق‌تر به این قطعات، بنگریم.با کارشناس خودرو همراه باشید .

تفاوت گیربکس با دیفرانسیل

برای درک بهتر تفاوت این دو قطعه، لازم است ابتدا با تعریف هر کدام از آن‌ها آشنا شوید.

گیربکس

گیربکس یا همان جعبه دنده، قطعه‌ای حیاتی بوده و از انواع چرخ دنده‌‌‌ها در خودرو به حساب می‌آید. این قطعه اندازه مشخصی از دور موتور را به کمک چرخ دنده‌های خود، به چرخ‌ها منتقل می‌کند. در واقع مسئولیت گیربکس به تنظیم سرعت چرخش چرخ‌ها مربوط می‌شود. گیربکس در انواع مختلفی همچون گیربکس cvt وجود دارد.

دیفرانسیل

در مواقعی از رانندگی، مانند زمان پیچیدن، هر یک از چرخ‌ها به دلیل طی مسافت متفاوت، سرعت‌های متفاوتی نسبت به همدیگر دارند؛ در اینجا این دیفرانسیل است که توان لازم را به چرخ‌ها می‌رساند و اندازه چرخش آن‌ها را تعیین می‌کند. برای درک بهتر این موضوع باید توان خروجی از خودرو را مانند یک انشعاب تکی تصور کنید که به وسیله دیفرانسیل به دو بخش تقسیم شده و هر بخش برای گردش یک چرخ، به صورت مستقل عمل می‌کند. در واقع این دیفرانسیل است که کمک می‌کند سر پیچ‌ها با موفقیت پیچیده و میزان چرخیدن چرخ‌ها، به صورت مجزا از یکدیگر، تنظیم شود.

280169 646

فرق گیربکس با دیفرانسیل

همان‌طور که در بالا نیز گفتیم، گیربکس، نیروی موتور را به سمت چرخ‌ها هدایت می‌کند و این دیفرانسیل است که اجازه چرخش متفاوت در چرخ‌ها را ایجاد خواهد کرد. به بیان دیگر دیفرانسیل‌ها در مرحله بعد از گیربکس قرار دارند و نیروی موتور را با تنظیمات خود به پلوس چرخ‌های خودرو، انتقال می‌دهند. بعضی از خودروها دو دیفرانسیلی بوده و برخی دیگر تک دیفرانسیل هستند. بدیهی است که خودروهای دو دیفرانسیل، تعادل و امنیت بیشتری در پیچ‌ها داشته و ضریب اطمینان به آن‌ها به مراتب بالاتر است.

با توجه به توضیحات بالا، عمده تفاوت بین دیفرانسیل و گیربکس در موارد زیر خلاصه می‌شود: 

۱. هر خودرو دارای یک جعبه دنده یا گیربکس است، اما یک خودرو، دو دیفرانسیل، یکی برای چرخ‌های جلو و یکی برای چرخ‌های عقب، می‌تواند داشته باشد.

۲. گیربکس به هر چهارچرخ مربوط شده و انتقال قدرت را به‌طور مساوی برای هر چهار چرخ انجام می‌دهد؛ اما دیفرانسیل یا برای چرخ‌های جلو و یا چرخ‌های عقب عمل خواهد کرد. (بسته به این که خودروی مورد نظر دیفرانسیل جلو بوده یا از نوع دیفرانسیل عقب باشد؛ البته در برخی از خودروها نیز دو دیفرانسیل جلو و عقب را به‌طور همزمان داریم.)

۳. گیربکس سرعت و توان دور موتور را با سرعت و گشتاور متغیر به میل گردان، منتقل می‌کند؛ اما دیفرانسیل در زمانی که شکل حرکت خودرو از مسیر صاف تغییر کند، توان را به صورت نامساوی به چرخ‌ها می‌رساند. (در زمانی که خودرو در مسیر صاف حرکت کند، دیفرانسیل توان مساوی به چرخ‌ها خواهد رساند.)

۴. در دیفرانسیل جلو و عقب، تفاوت‌هایی را در سرعت و ایمنی شاهد هستیم؛ اما این موضوع در خصوص گیربکس صدق نمی‌کند و ماهیت عملکرد آن در تمام خودروها یکسان است. در خودروهای با دیفرانسیل عقب، شتاب بالاتری را شاهد هستیم؛ اما در ماشین‌های با دیفرانسیل جلو، سطح و ضریب ایمنی بالاتر بوده و شتاب پائین است.

نکته: لازم به ذکر است که در زمان کاهش دنده، دیفرانسیل آخرین قطعه‌ای است که در کم کردن دنده، نقش آفرینی می‌کند.

سخن پایانی

با توجه به توضیحات فوق، دیفرانسیل و گیربکس را باید بیشتر دو قطعه موازی بدانیم که با یک هدف مشترک، در انتقال توان به چرخ‌های خودرو، کاربرد دارند. گیربکس عقب‌تر قرار داشته و دیفرانسیل‌ها نزدیک به چرخ‌ها عملکرد دارند.

مقاله های پیشنهادی کارشناس خودرو