کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 250 میلیون تومان : دویست و پنجاه هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 250 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

 what to do when you are in a car accident

تصادفات خودرویی هر روز اتفاق می افتند و در سراسر کشور، شاهد وقوع چنین حوادثی هستیم، گاهی اوقات، خودروها در این تصادفات آسیب‌های شدیدی می‌بینند. برخی از این خودروها را مالکان دوباره تعمیر می‌کنند و برخی دیگر، آن را به خریداران خودروهای تصادفی می‌فروشند، در هر حال، بسیاری از این خودروها بازسازی شده و دوباره به بازار خودروهای دست دوم باز می‌گردند. به همین جهت، این که بلد باشید چگونه با بازرسی بدنه یک خودرو دست دوم متوجه شوید که آیا این خودرو تصادفی است یا نه، از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است.

داشتن توانایی تشخیص آسیب‌های بدنه می‌تواند به شما کمک کند تا خودرو را گران‌تر از آن چیزی است که نخرید و هنگام خرید، از ارزش واقعی آن با خبر باشید. برخی خودروهای تصادفی، به خوبی تعمیر نمی‌شوند و این موضوع ممکن است سبب کاهش قیمت بسیار زیادی برای آن شود. به علت برخی تعمیرات غیر اصولی، گاهی اوقات هم خودروهای تصادفی که تعمیر می‌شوند ممکن است ایمنی لازم را نداشته باشند. در این مطلب، شما را با روش‌هایی آشنا خواهیم کرد که می‌توانید بدنه خودرو را به منظور یافتن آثاری از تصادف در گذشته بازرسی کنید.

قدم اول: رنگ بدنه همه جای خودرو را بررسی کنید. با جست و جو به دنبال آسیب‌های آشکارتر مانند ترک‌ها، خراشیدگی‌ها و فرو رفتگی‌های شروع کنید و همه جای بدنه را بازرسی کنید.

کمی از خودرو فاصله بگیرید و بخش‌های مختلف خودرو را نگاه کنید، آیا در رنگ بدنه دو قسمت مختلف تفاوت‌هایی وجود دارد؟ اگر چنین چیزی دیدید، بدون شک این خودرو تصادفی است و بدنه آن رنگ شدگی دارد.

به خودرو نزدیک‌تر شوید و از زوایای مختلف به قسمت‌هایی خاصی از بدنه نگاه کنید، آیا بازتاب نور روی بدنه از همه زوایا یک دست است؟ اگر بازتاب نور ناهموار یا تار است، به احتمال زیاد آن قسمت از بدنه خودرو رنگ شده است. یکی دیگر از مواردی که باید حواستان به آن جمع باشد، کنده شدن لاک موجود روی بدنه خودرو است. در بیشتر خودروهای که به صورت فابریک روی رنگ بدنه خود لاک دارند، اگر در بخش‌هایی از بدنه این لاک کنده شده باشد، می‌تواند به معنی رنگ شدگی آن قسمت از خودرو باشد.

2 How to Check a Used Car for Accidents or Damage person looking at parked car that shows 2 slightly different shades of silver

قدم دوم: با لمس بدنه، از حس لامسه خود به منظور تشخیص رنگ شدگی استفاده کنید. آیا سطح بدنه نرم است یا زبر؟ رنگ فابریک کارخانه از آن جایی که توسط یک ماشین روی بدنه پاشیده می‌شود همیشه سطحی نرم، صاف و صیقلی دارد و هیچ نقاشی قادر نیست بدنه خودرو را مانند آن رنگ کند.

اگر روی سطح رنگ بدنه خودرو خراش‌های بسیاری ریزی را می‌بینید، که معمولاً به دلیل سمباده زدن ایجاد می‌شوند، احتمالاً با کشیدن دست روی سطح بدنه هم متوجه آن‌ها خواهید شد. اگر بخشی از رنگ بدنه بسیار زبر است، این موضوع نیاز به بررسی بیشتر و دقیق‌تری دارد.

3 How to Check a Used Car for Accidents or Damage Car door open with arrow pointing to paint overspray on the inner wiring

قدم سوم: به دنبال بخش‌هایی باشید که دوباره رنگ شده‌اند. اگر رنگ بدنه خودرو مشکوک است و در قدم قبلی برخی بخش‌های بدنه زبر بوده‌اند، درب‌های خود را باز کرده و به دنبال آثار رنگ پاشیده شده اضافی بگردید. مثلاً ممکن است هنگام اسپری کردن رنگ روی بخشی از درب، مقداری رنگ روی لاستیک‌های درب‌ها هم پاشیده شده باشد که می‌تواند نشانه خوبی برای تشخیص رنگ شدگی خودرو محسوب شود. خودروهایی که هیچ وقت رنگ نشده‌اند این مشکل را اصلا ندارند، چون در کارخانهتمامی قطعات قبل از نصب شدن رنگ می‌شوند. اگر روی بخش‌های پلاستیکی درب‌ها، یا سیم کشی‌ها اثری از رنگ دیدید، مطمئن باشید که این خودرو قبلاً رنگ شده است.

قدم چهارم: زیر کاپوت را چک کنید. کاپوت را بالا زده و پیچ‌هایی که کاپوت را به لولاها متصل می‌کنند و همچنین پیچ‌هایی که گلگیرها را به بدنه وصل می‌کنند را بررسی کنید. این پیچ‌ها باید کاملاً رنگی باشند و هیچ نشانه‌ای از آچار خوردن روی آن‌ها وجود نداشته باشد. اگر بخشی از رنگ روی پیچ از بین رفتن بدین معنی است که قبلاً باز شده است.

4 How to Check a Used Car for Accidents or Damage Car hood open with arrows pointing to 6 bolts

قدم پنجم: پنل های بدنه را بررسی کرده و ببینید چقدر کنار هم چفت هستند. آیا بین آن‌ها فاصله زیادی دیده می‌شود؟ آیا سپرهای جلو و عقب سر جای خود محکم نیستند و لقی دارند؟ اگر مواردی این چنینی را در خودرو ببینید، به احتمال بسیار زیاد این خودرو قبلاً تصادف کرده است. بهترین کار در این مواقع این است که دقیقاً همان بخش خودرو را در سوی دیگر آن بررسی کنیم. اگر دو طرف با هم تفاوت داشتند، این یک نشانه کاملاً واضح و آشکار مبنی بر تصادفی و تعمیری بودن خودرو می‌باشد.

5 How to Check a Used Car for Accidents or Damage close up of bumper not quite meeting the body panels arrow pointing to gap

 قدم ششم: پنجره جلو و تمامی دیگر پنجره‌های خودرو را بررسی کنید. آیا آثار ضربه، ترک خوردگی یا شکستی در آن‌ها دیده می‌شود؟ زمانی که پنجره‌های کناری را بالا می‌دهید، آیا به خوبی با قاب درب چفت می‌شوند؟ اگر هر چیزی غیر از این وجود داشته باشد بدین معنی است که خودرو قبلاً تصادف کرده است.

قدم هفتم: خطوط روی بدنه را چک کنید. یکی دیگر از راه‌های خوب برای بررسی تصادفی بودن یک خودرو، دقت کردن روی خطوط طراحی بدنه خودروهاست. خطوط روی بدنه باید کاملاً صاف و بی نقص باشند و بهترین روش برای بررسی آن‌ها این است که کنار خودرو نشسته و از فاصله خیلی نزدیک، با چشمان خود آن‌ها را بررسی کنید. به دنبال برآمدگی‌ها یا فرورفتگی‌هایی در روی بدنه باشید که نشان از تعمیری بودن بدنه خودرو و چکش خوردن روی آن دارند.

6 How to Check a Used Car for Accidents or Damage person looking at slight dent on side of panel

قدم هشتم: به دنبال زنگ زدگی روی بدنه بگردید. یک مقدار زنگ زدگی کوچک روی بدنه خودرو گاهی اوقات خیلی موضوع بزرگی به نظر نمی‌رسد، ولی زمانی که پروسه و فرآیند پوسیدگی و خوردگی روی بدنه شروع می‌شود، متوقف کردن آن کار بسیار مشکلی است. بیشتر روی قسمت‌های زیرین خودرو و گوشه‌های بدنه، جایی که پوسیدگی ممکن است وجود داشته باشد تمرکز کنید. معمولاً آثار تعمیر پوسیدگی روی بدنه بسیار واضح و آشکار است و اگر کمی حواستان را جمع کنید، خیلی راحت متوجه این مورد خواهید شد. در برخی موارد، حتی ممکن است بخش‌هایی از بدنه فوق العاده باریک شده باشند یا سوراخ‌هایی روی بدنه هم مشاهده کنید.

7 How to Check a Used Car for Accidents or Damage Car with rust damage on the fender or bumper

اخطار: پوسیدگی شدید بدنه معمولاً چارچوب و ساختار کلی بدنه یک خودرو را از بین می‌برد و خودرویی که به این روز افتاده را، حداقل به دلایل ایمنی به هیچ وجه نباید خریداری کنید.

قدم نهم: بررسی کنید و ببینید آیا خودرو قبلاً دچار غرق شدگی شده است یا نه! خودروهایی که غرق شدن را تجربه می‌کنند معمولاً حتی بعد از بیرون آوردن از آب، مشکلات و دردسرهای بسیار زیادی برای مالک خود می‌تراشند، به همین دلیل، هنگام خرید یک خودرو حتماً باید حواستان به این مورد جمع باشد.

8 How to Check a Used Car for Accidents or Damage Car door open displaying discoloration on round mesh speaker

حتی اگر خودرو ظاهر خوبی دارد و بدون مشکل کار می‌کند، درب‌ها را باز کرده و به توری بلندگوها نگاه کنید، در اکثر خودروها بلندگوها در قسمت پایینی درب جلو نصب می‌شوند. هرگونه تغییر رنگ می‌تواند به علت لکه‌های آب کثیف ایجاد شده باشد. یکی دیگر از روش‌های خوب برای مطمئن شدن از این موضوع این است که بخشی از تریم کنسول مرکزی را جدا کرده و پشت آن را بررسی کنید. اگر بخش‌هایی از آن کثیف شده، این می‌تواند نشان دهنده نفوذ آب کثیف به داخل خودرو باشد. توصیه ما به شما این است که هیچ وقت و به هیچ وجه خودرویی که سابقه غرق شدن زیر آب را دارد خریداری نکنید.

و در آخر 

با نگاه کردن به قیمت خودروها می توان حدس زد که توان بسیاری از مردم برای خرید خودرو صفر کیلومتر کاهش یافته و به دنبال خرید خودرو کارکرده هستند.

به همین دلیل کلاهبرداران خودرو تلاش دارند خودروهایی که دارای مشکلات فنی بسیار هستند را با قیمت نازل خریداری کرده و با رفع جزیی عیوب آن به عنوان یک خودرو سالم به فروش برسانند. کلاهبرداران باعث می‌شوند تا معامله‌ی ما به اتفاقی ناگوار تبدیل شود و خریدار خودرو دچار ضررهای هنگفتی گردد.

کارشناسی خودرو قبل از خرید خودرو به شما کمک می‌کند تا خودرو را بدون نگرانی از مشکلات آتی و متحمل شدن مخارج اضافی خریداری نمائید.

خرید خودرو بدون کارشناسی و فقط با تکیه بر تجربیات شخصی می‌تواند در آینده هزینه‌های زیادی برای شما در بر داشته باشد در حالی که با صرف هزینه بسیار اندک می‌تواند از به وجود آمدن این مخارج جلوگیری نمائید.

وب سایت کارشناس خودرو سانیار با ارائه خدمات کارشناسی خودرو در محل یکی از پیشروترین شرکت‌های کارشناسی خودرو در زمینه تشخیص رنگ خودرو، کارشناسی بدنه خودرو، کارشناسی فنی و گیربکس، بررسی آپشن ها، تست رانندگی و دیاگ است و به شما کمک می‌کند تا به راحتی و بدون دغدغه خودرو مورد نظر خود را خریداری نمائید.

برای ثبت درخواست کارشناسی خودرو کافی است در قسمت ثبت درخواست کارشناسی بالای صفحه و یا با تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن کارشناس خودرو سانیار به محل اعزام شده و خودرو مورد نظر را مورد بررسی قرار دهند و در آخر گزارش مکتوب از وضعیت خودروی مورد نظر شما ارائه می نمایند .