کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

43wDaVByerlVg6T5mO3TGcxRqQZyWIsONaITeXOF 735x 

اگر نگاهی کلی به بازار خودرو در دهه های گذشته در کنار بازار خودروی امروز بیاندازیم، متوجه تغییرات زیاد ایجاد شده در تنوع برند ها، مدل ها و حتی تیپ خودروها نسبت به گذشته خواهیم شد.

در حالی که هر روز خودروهای جدید، پا به بازار ایران می گذارند و سروکله شان در خیابان ها پیدا می شود، خودروهایی که در گذشته نیز با نسل های قبلی خود در بازار حضور داشته اند، اکنون با نسل های جدید اما با تنوع بیشتر و تیپ های متفاوت عرضه می شوند.

در این بازار شلوغ، عده ای از افراد سودجو اقدام به فروش خودرو های نیمه فول و یا لو آپشن به عنوان خودروی فول با سفارش کشورهای مختلف می کنند و یا حتی خودروی لو آپشن را با قیمت کم در کشور مبدا خریداری کرده و حین ورود به کشور اقدام به نصب آپشن های تقلبی و اصطلاحا افترمارکت بر روی آن می کنند و به عنوان خودروی فول آپشن با قیمت گزاف به خریدار نا آگاه می فروشند.

در این مقاله همراه کارشناس خودرو سانیار باشید تا با انواع تیپ، سفارشات و تفاوت های آن ها و نحوه تشخیص خودروی فول از غیر آن آشنا شوید .

سرویس کارشناسی خودرو در محل برای کاربران و مشتریان کارشناس خودرو سانیار یک ارزش افزوده ای است که میتواند به خریدارن کمک کند که خرید مطمئن تری را تجربه کنند.

 

بنرچراغ دار درخواست کارشناس

در ادامه  خواهید خواند

توسان چند سفارش دارد ؟

تفاوت فنی خودروهای سفارش اروپا با کشورهای حاشیه خلیج فارس چیست ؟

اصطلاحات ؟! مانیتور بیزینس و مانیتور بزرگ :

فولترین نسخه کدام آپشن ها را دارد ؟

اکنون به بررسی تیپ ها و سفارشات آن می پردازیم:

 

0

توسان چند سفارش دارد ؟

توسان های موجود در ایران عموما سفارش کشورهای حاشیه خلیج فارس (عمان، عربستان، امارات، کویت) می باشد. اما اگر کمی جست و جو کنید توسان هایی تحت عنوان سفارش اروپا خواهید دید که غالبا سفارش کشور چک می باشند. البته اگر واقعا سفارش اروپا باشند !

تفاوت فنی خودروهای سفارش اروپا با کشورهای حاشیه خلیج فارس چیست ؟

* عموما در تمام خودروهایی که سفارش کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند، به سبب موقعیت جغرافیایی آن کشورها که بیشتر طول سال، هوای بسیار گرم و شرجی را تجربه می کنند از کندانسور کولر با پارت نامبر متفاوتی از خودرو های سفارش اروپا استفاده شده است، که قدرت خنک کنندگی آن بیشتر می باشد.

- از آنجایی که هوای گرم و مرطوب، موجب سوختن رنگ و استهلاک بدنه(ایجاد پوسیدگی) خودرو می شود، خودرو های سفارش خاورمیانه با ضخامت بیشتر و با آستر متفاوت رنگ می شوند که مقاومت بیشتری از خود در برابر گرما نشان دهند.

* به سبب وجود قوانین سخت گیرانه آلایندگی در اروپا، خودرو های سفارش اروپا موظف به اجرای استناندارد آلایندگی یورو6 می باشند که این قانون برای خودرو های سفارش خاورمیانه به این شدت سختگیرانه نیست.

* دی لایت در اروپا اجباری است، پس تمام خودرو های سفارش اروپا باید مجهز به دی لایت باشند.

اصطلاحات ؟! مانیتور بیزینس و مانیتور بزرگ :

توسان های موجود با 2 مدل مانیتور عرضه شده اند.

* مانیتور 8 اینچی به همراه سیستم صوتی حرفه ای با برند تجاری اینفینیتی

1

 

*مانیتور 5 اینچی به همراه سیستم صوتی مدل پایه هیوندای

2

*توسان های فول همگی دارای مانیتور بزرگ با سیستم صوتی اینفینیتی می باشند.

شیب سنج:

سیستم HDC یا Hill Descent Control ، کنترل خودرو در سراشیبی می باشد که با نام اشتباه شیب سنج بین فروشندگان خودرو رایج شده است.

2 رادار :

این عبارت معمولا در متن آگهی توسان های فول دیده می شود.

منظور از 2 رادار، رادار نقطه کور و رادار بین خطوط می باشد که کلید آن ها سمت چپ فرمان نصب شده است.
*توجه داشته باشید توسان فول آپشن مجهز به رادار بین خطوط می باشد که کلید آن، کلید وسطی می باشد.

3

دیگر کلید ها از سمت راست به ترتیب کلید باز و بستن صندوق عقب به صورت برقی، کلید خاموش کردن سیستم کنترل کشش و پایداری، رادار بین خطوط، رادار نقطه کور و تنظیم شدت نور چراغ های پس زمینه صفحه کیلومتر و داشبورد می باشند.

بنرچراغ دار خرید سفارشی خودرو

5 گرمکن 2 سرد کن:

خودروهای فول باید شامل این آپشن نیز باشند. البته باید توجه کرد که گرمکن ها به صورت افترمارکت نصب نشده باشند که در ادامه چگونگی تشخیص این مورد را توضیح خواهیم داد.

5 گرمکن ذکر شده، عبارت است از گرمکن 2 صندلی در جلو، 2 گرمکن صندلی عقب و گرمکن فرمان!

همچنین 2 سرد کن برای صندلی های جلو در نظر گرفته شده است.

توجه داشته باشید که کلید گرمکن های فابریک خودرو به صورت تصویر زیر توسط شرکت تولید کننده طراحی و نصب شده اند و هرگونه کلید گرمکن با ظاهری مغایر با عکس های زیر، تقلبی بوده و به صورت افتر مارکت نصب شده است.

کلید گرمکن و سردکن صندلی های جلو و گرمکن فرمان

4

کلید گرمکن صندلی های عقب

5

Drive Mode + فرمان 3 حالته :

این عبارت رایج، اشتباه است. توسان آپشنی تحت عنوان فرمان 3 حالته ندارد و تنها درایو مد در نظر گرفته شده است.

درایو مد دارای 3 حالت رانندگی اسپورت، اکو و نرمال می باشد که در حالت اول فرمان سفت تر شده، دنده ها در دور بالاتر تعویض شده و واکنش گیربکس نسبت به پدال گاز بیشتر می شود. در حالت اکو نیز کامپیوتر خودرو برنامه ی اقتصادی برای مصرف سوخت کمتر را انتخاب می کند و فرمان نیز روان تر می شود. این آپشن را بعضا به اشتباه فرمان 3 حالته معرفی میکنند و یا آن را در کنار فرمان 3 حالته، 2 آپشن جدا در نظر می گیرند که در واقع همچینین آپشنی بر روی توسان وجود ندارد.

8

فولترین نسخه کدام آپشن ها را دارد ؟

فولترین نسخه های هیوندای توسان، مجهز به اتوپارک می باشد. همچنین سنسور جلو آپشن تعیین کننده در فول بودن است. باید دقت داشت مانع های تشخیص داده شده توسط سنسور جلو باید در مانیتور سوپر ویژن(مانیتور بین عقربه ی کیلومتر شمار و دورموتورسنج) نمایش داده شود. در غیر این صورت سنسور افترمارکت است. همانطور که بالاتر گفته شد، توسان های فول مجهز به رادار بین خطوط نیز هستند. همچنین اغلب مدل های فول با رینگ 19 اینچی وارد شده اند؛ البته مدل های فول با رینگ 18 نیز در بازار پیدا می شود.

رینگ 19 اینچی

6

 

 رینگ 18 اینچی

7

پی نوشت:

آپشن هایی که تحت عنوان آپشن فابریک در مطلب فوق یاد شده است، قابلیت نصب بعد از خریداری خودرو توسط شرکت مادر یا حتی افراد متفرقه در بازار نیز برای آن وجود دارد.

تنها راه تشخیص آن که یک آپشن به صورت فابریک بر روی خودرو وجود داشته یا نه، وارد کردن VIN Code خودرو در سایت شرکت سازنده ی آن و دیکود کردن اطلاعات می باشد.

VIN Code خودرو ها عموما بر روی شیشه ی جلو (بالای موتور برف پاککن) نوشته شده است.

9

 مقالات مرتبط