کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

 bachelor automotive 01

کارشناسی خودرو فرآیندی تخصصی است که توسط افراد کارشناس و مجرب انجام می شود. کارشناس در راستای کارشناسی خودرو تمام قطعات سازنده ی خودروی دست دوم را مورد وارسی قرار می دهد و اطلاعات جامعی را در خصوص میزان سلامت، کارکرد و بازدهی قطعات ارائه می دهد. شما می توانید به وسیله ی کارشناسی خودرو در هنگام خرید یک انتخاب مطمئن داشته باشید. 

2بنر درخواست کارشناس

کارشناسی خودرو چیست؟

در بازار خرید خودرو، خرید و فروش اتومبیل دست دوم به صورت گسترده رواج پیدا کرده است. طبق معاملات خودرویی، حدود 72 درصد از خودرو های دست دوم، دارای ایراد در قسمت فنی و بدنه هستند. مسلما فروشنده، قبل از اقدام برای فروش اتومبیل، وضعیت ظاهری خودرو را طبق دلخواه افراد ترسیم می کند. 

بدین جهت، ممکن است در هنگام خرید، اتومبیل هیچ گونه نقصی در وضعیت ظاهری نداشته باشد و پس از مدتی هزینه های گزافی را بر مالک جدید تحمیل کند. 

در مواردی افراد کلاه بردار، خودروی چپ شده و تصادفی را در قالب یک خودروی سالم به فروش می رسانند و در میزان کارکرد آن، تداخل ایجاد می کنند.

شناسایی اطلاعات دقیق خودرو توسط یک فرد معمولی امکان پذیر نمی باشد. بدین جهت، در راستای شناسایی قطعات تعویضی و نقاط ترمیمی خودرو، حضور یک کارشناس ضرورت دارد. 

کارشناس خودرو یک فرد با تجربه و متخصص در زمینه ی سلامت خودرو است که اتومبیل را از جنبه های بخش فنی، سیستم جلو بندی، تجهیزات جانبی، موتور و بدنه مورد بررسی قرار می دهد. 

علاوه بر این،  کارشناسی خودرو امری تخصصی است که نیازمند مهارت و دانش کافی در خصوص ایرادات اتومبیل دارد و توسط کارشناس صورت می گیرد. به عبارتی دیگر، کارشناسی خودرو نوعی چکاپ کامل از وضعیت بدنه ی خودرو است که حاکی از صدمات وارده به قطعاتی نظیر شاسی، گلگیر، سپر و رنگ بدنه دارد. 

در شرایطی که کارشناسی خودرو توسط یک فرد کار آزموده انجام شود، ارزش واقعی خودروی دست دوم نمایان می شود. 

کارشناس خودرو سانیار 3

کارشناسی خودرو امری تخصصی است و توسط کارشناس صورت می گیرد

مزیت های مشاوره با کارشناسان خودرو در راستای خرید اتومبیل

به طور کلی اطلاع از مشخصات فنی خودرو دید جامع تری از یک اتومبیل را ارائه می دهد و به ما این امکان را می دهد که با آگاهی از تجهیزات و امکانات خودرو، در میان گزینه های متعدد انتخاب مناسبی داشته باشیم. 

در بازار خودرو، ارزش خودروی بدون رنگ نسبت به یک خودروی رنگ شده بسیار بیشتر است. در اکثر موارد، رنگ مجدد خودرو حاکی از آسیب شدید به بدنه دارد. بدنه ی معیوب، از ایمنی و استحکام اولیه برخوردار نمی باشد، حتی در صورت تعمیر نیز، ایمنی نخست را پیدا نخواهد کرد.

بدین جهت، مراجعه فرد با مراجعه به کارشناس خودرو، اطلاعاتی را در خصوص ایرادات و عیوب خودرو کسب می کند. 

• جلوگیری از ضرر های مالی 

• دسترسی آسان به کارشناس خودرو

• معامله ای مطمئن و به دور از خطا

• آگاهی خریدار از قیمت و ارزش واقعی خودرو

• آگاهی از میزان و سابقه ی تصادف، تعویض قطعات و رنگ شدگی

2بنر چراغ دار خرید سفارشی خودرو

معایب عدم مراجعه به یک کارشناس مجرب در خصوص خرید خودروی دست دوم

بی شک خرید  خودروی دست دوم، صرفه جویی در صرف هزینه های نقدی است. عده ای گمان می کنند از اطلاعات کافی در خصوص یک خودروی سالم برخوردار هستند. بدین جهت از صرف هزینه های اندک به یک کارشناس خودرو ممانعت می کنند.

جالب است بدانید که خودرو هایی که با قطعات جزئی معیوب هستند، با صرف هزینه های بسیار ناچیز درست می شوند. اما قطعاتی نظیر سیستم گیربکس معیوب، نیاز به تعویض و سرمایه ی پولی دارد. مالک خودرو در این گونه شرایط ملزم به پرداخت مبالغ گزافی در خصوص تعمیر و ترمیم اتومبیل می گردد. 

در مواردی میزان مبلغی که فرد در خصوص تعمیر خودروی دست دوم پرداخته است، بسیار بیشتر از خرید نمونه ی دست اول همان مدل خودرو بوده است. 

 

bachelor automotive 03

مراجعه به کارشناس خودرو از ضررهای مالی بسیاری جلوگیری می کند

مراحل کارشناسی خودرو

بررسی فنی کامل خودرو

در قسمت معاینه ی فنی خودرو اطلاعات جامع اعم از مشخصات کارکرد موتور، باطری، دینام، کمپرس موتور، تست گیربکس، روغن سوزی و روغن ریزی واشر سر سیلندر، هیدرولیک، سیستم تعلیق و سیستم ترمز را مورد بررسی قرار می دهند.

بازبینی اصالت شاسی، موتور، رنگ و بدنه

کارشناس به وسیله ی بهره گیری از تجهیزات پیشرفته، تشخیص به تعویض و رنگ شدگی قطعات بدنه به صورت استوک و فابریک، ستون و سایر قطعات بدنه ی خودرو می دهد. 

بررسی میزان کارکرد اتومبیل

از جمله دست کاری های رایجی که امروزه در خودرو های دست دوم به وفور مشاهده می شود، کم کردن کیلومتر خودرو است. میزان کارکرد خودرو بر روی صفحه نمایش دستگاه کیلومتر شمار نشان داده می شود. کارشناس مجرب به وسیله ی تجارب خود، می تواند میزان کارکرد کیلومتر واقعی خودرو را مورد بررسی قرار دهد. 

تست دیاگ

اکثر خودرو های امروزی از قابلیت پیشرفته ای با عنوان کامپیوتر ECU برخوردار هستند. این کامپیوتر اطلاعاتی نظیر عملکرد سنسور، میزان مصرف سوخت، مشکلات موجود در سیستم برقی، مسافت پیموده ی خودرو، پارامتر های موتور و گیربکس، عملکرد ایربگ را ثبت می کند. 

کارشناس به وسیله ی دستگاه تست دیاگ اطلاعات جامعی را در خصوص کارکرد قطعات مذکور به دست می آورد. 

bachelor automotive 04

تست رانندگی

کارشناس به منظور بررسی کارکرد سیستم ترمز، سیستم تعلیق، سیستم ایمنی خودرو، جلو بندی، گیربکس و دنده خواستار رانندگی با خودروی دست دوم می شود. 

ارائه ی برگه ی ضمانت کارشناسی خودرو

مرحله ی آخر، به تدوین برگه ی ضمانت اختصاص دارد. این برگه اطلاعات وضعیت سلامت بدنه، فنی و رنگ خودرو را شامل می شود. 

مشاوره ی عقد قرار داد

کارشناسان خودرو، با ارائه ی قطعات معیوب و میزان بازدهی قطعات سالم اتومبیل، متقاضی را در موارد حقوقی راهنمایی می کند و طبق نظر وکیل، قولنامه ای رسمی را تنظیم می کنند.

نحوه ی عملکرد کارشناسان خودرو

کارشناسان خودرو به وسیله ی دستگاه ضخامت سنج دیجیتال، رنگ فابریک درب، سقف، ستون و شاسی وضعیت بدنه ی اتومبیل را تست می کنند. آن ها همچنین، وضعیت فنی خودرو را به وسیله ی دستگاه دیاگ، مشخص می کنند. 

همان طور که بیان کردیم، برخی افراد کلاه بردار کارکرد کیلومتر شمار خودرو را دست کاری می کنند. کد خطای دستکاری کارکرد کیلومتر شمار بر روی دستگاه دیاگ نمایان می شود. 

به موجب ضریب خطایی که دستگاه های فنی دارند، احتمال خطا در نمایش ضریب کارکرد وجود دارد. کارشناس به وسیله ی تجارب شخصی و آزمایشات پارامتری، متوجه دست کاری کارکرد خودرو می شود. بدین جهت، حضور کارشناس با تجربه در خصوص کارشناسی خودرو ضرورت پیدا می کند. 

ضمانت کارشناسی خودرو

ضمانت کارشناسی خودرو، مشمول برگه ای معتبر است که تمام گزارشات مکانیکی و قطعات جانبی خودرو اعم از سلامت فنی، بدنه و رنگ اتومبیل در آن درج می شود. 

کارشناس به منظور دسترسی، پایداری و کاهش احتمال تقلب در برگه ی ضمانت کارشناسی، گزارش مذکور را در داخل وب سایت مربوطه ثبت می کند. 

bachelor automotive 05

پس از کارشناسی خودرو تمام اطلاعات مربوط به خودرو ثبت می شود

تفاوت کارشناسی خودرو و معاینه ی فنی

بهتر است بدانید که میان معاینه ی فنی و کارشناسی خودرو تفاوت چشمگیری وجود دارد. در واقع در معاینه ی فنی، وضعیت کامل خودرو بررسی می شود. اما میزان ارزش واقعی خودرو معین نمی گردد. علاوه بر این، در طی معاینه ی فنی، میزان کارکرد، قطعات اصیل بدنه و رنگ دیجیتال بدنه تست نمی شود. 

این در حالی است که در کارشناسی خودرو، علاوه بر نظارت کامل و جامع بر وضعیت ظاهری و قطعات سازنده ی اتومبیل، ارزش واقعی خودرو مشخص می شود. 

 مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

   قیمت خودرو دست دوم به چه عواملی بستگی دارد ؟

   با اشکال مختلف بدنه خودرو آشنا شوید

   بهترین شرایط کارشناسی خودرو در محل

   چطور مبایعه نامه خودرو بنویسیم ؟