کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

اصالت خودرو

موضوع اصالت خودرو باتوجه به تکثر تعداد و انواع خودروهایی که امروزه در سطح کشور موجود و فعال هستند دارای ابعاد و مشخصات متنوعی است. در این مقاله از کارشناس خودرو ، سعی شده است علاوه بر معرفی و آشنایی دادن مخاطبین به موضوعات و سرفصل‌های مهم مرتبط با خودرو، نحوه بررسی و تعیین اصالت خودرو تشریح گردد.

نحوه احراز اصالت خودرو

۱- چگونگی احراز اصالت خودرو و تعریف آن:

تعریف خودرو یا وسیله نقلیه: وسیله‌ای است که برای جابجایی انسان و کالا در راه‌ها به کار می‌رود. هر وسیله نقلیه دارای حداقل یک چرخ در جلو و عقب بوده و همچنین دارای موتور و سامانه انتقال قدرت می‌باشد.

۲- مشخصات اساسی خودرو شامل: موتور، شاسی، اتاق و رنگ که تغییر و تعویض آن‌ها باعث تغییر مشخصات وسیله نقلیه می‌گردد.

ماده ۳۰ قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی:

تعویض قطعات اصلی وسیله نقلیه شامل: موتور، شاسی، اتاق و نیز رنگ بدون مجوز راهنمایی و رانندگی ممنوع است. درصورتی‌که بدون مجوز اقدام به تعویض موارد فوق شود، بنا به تشخیص واحد رسیدگی به اعتراضات، متخلف ملزم به پرداخت جریمه به مبلغ ۴/۱ تا ۸/۱ قیمت قطعه و یا رنگ تغییریافته خواهد شد و در صورت عدم کشف فساد در احراز اصالت قطعه تعویض و نسبت به اصلاح سند اقدام لازم به عمل می‌آید و چنانچه قطعه تغییریافته فاقد استانداردهای لازم و مقررات فنی باشد، نسبت به اوراق نمودن خودرو اقدام خواهد شد.

۳- قبل از شماره‌گذاری هم چنانچه قطعات نیاز به تعویض داشته باشند، مالک ملزم به رعایت ماده مذکور است.

کارشناس خودرو سانیار 3

اسناد مالکیت و هویتی خودرو

یکی از اساسی‌ترین اسناد و مدارک جهت تعیین اصالت خودرو، سند مالیت خودرو است که با توجه به نوع، شرایط و تولید داخل و خارج بودن این اسناد باهم تفاوت‌هایی دارد که ذیلاً بیان می‌گردد:
۱- اسناد خودرو
الف) تعریف سند: سند به هر نوشته‌ای که در مقام دعوی یا دفاع قابل استناد باشد می‌نامند.
ب) سند بر دو قسم است: رسمی و عادی، اسنادی که در اداره ثبت‌اسناد و املاک یا دفاتر اسناد رسمی یا نزد سایر مأمورین رسمی در حدود صلاحیت آن‌ها بر طبق مقررات منظم شده باشد، رسمی است سایر اسناد را عادی می‌نامند.
۲- برای خودروهای داخلی برگه فروش صادر می‌گردد که در این برگه مشخصات عادی خودرو و مالک قید می‌گردد.

2بنر چراغ دار خرید سفارشی خودرو
پس از انجام تشریفات شماره‌گذاری، شناسنامه خودرو و کارت شناسایی برای آن صادر می‌شود، در این سند، مشخصات خودرو، مالک و نشانی محل سکونت وی در تاریخ نقل و انتقالات انجام‌شده از سوی راهنمایی و رانندگی صادر و به آخرین مالک تسلیم می‌شود.
۳- خودروهای وارداتی با پروانه گمرکی از گمرکات مجاز کشور وارد می‌شود. برای یک خودرو یک پروانه صادر می‌شود اما برای گروهی از خودروها که تحت یک پروانه ترخیص می‌شوند گواهینامه گمرکی صادر می‌گردد که در آن اسامی و مشخصات هر یک از خودروها درج می‌گردد.

مالکیت هویتی خودرو

تعریف مشخصات اساسی مندرج در کارت شناسایی جهت تعیین اصالت خودرو

 • نوع موتور، تعداد سیلندر و نوع سوخت
 • سیستم، تیپ
 • شاسی، محور، تعداد چرخ، ظرفیت
 • رنگ
 

در حال حاضر بیش از ۱۴۰ کشور در جهان در تولید خودرو فعالیت دارند.
تعریف نوع، سیستم و تیپ خودرو:
تعریف نوع خودرو: کاربری وسیله را نشان می‌دهد، سواری، باربری، مسافربری
تعریف سیستم خودرو: کد یا اسمی که کارخانه‌های تولیدکننده بر روی محصول خود می‌گذارند، مثل سواری مرسدس بنز.
تعریف تیپ خودرو: تقسیم‌بندی است که تولیدات یک کارخانه را از هم متمایز می‌کند، مثل تیپ ۲۸۰ سواری مرسدس بنز.
یک کارشناس کارخانه تولید خودرو، فقط در تولیدات آن کارخانه دارای آگاهی و شناخت است ولی یک کارشناس خودرو با تجربه ، به‌ضرورت ارجاعاتی که به وی می‌گردد باید کلیه مشخصات فنی و اساسی خودروها را بشناسد. در بحث موتور، شاسی و اتاق، منظور شماره موتور و شاسی و شماره اتاق خودرو است.

موارد مرتبط با سرقت خودرو (ماده ۲۶۸ قانون مجازات اسلامی)

بیشترین مواردی که کارشناس خودرو اصالت خودرو را احراز نماید در زمان‌هایی است که ممکن است به دلیل سرقت خودرو در اجزا و مشخصات آن دستکاری و تغییراتی صورت گرفته باشد.
تعریف سرقت: سرقت عبارت است از ربودن مال متعلق به غیر، به‌طور پنهانی که خود یک جرم به‌حساب می‌آید و مجازات دارد.
به‌طورکلی جرم عبارت است از هر فعل یا ترک فعلی که در قانون برای آن مجازات در نظر گرفته‌شده است. سرقت و سایر جرائم یک پدیده اجتماعی است که از بین نمی‌رود بلکه با نظارت و کنترل کاهش می‌یابد.
یکی از انواع سرقت‌ها، سرقت خودرو است که انگیزه‌های گوناگونی دارد ازجمله: عوامل فردی – روانی، محیطی، اجتماعی و بحران‌های اقتصادی
عوامل بازدارنده آن‌هم می‌تواند پرورش صحیح مذهبی، کنترل و نظارت سازمان‌های ذی‌ربط، پیش‌گیری از بزهکاری جوانان و انجام مجازات فاعلین.

خودرو

اقدامات سارق بعد از سرقت خودرو و انجام تغییرات در ارکان آن

۱-سارقین خودرو عموماً پس از سرقت، پلاک‌ها را فک و پلاک خودرو دیگری که در اختیاردارند جایگزین می‌کنند. همچنین با در اختیار داشتن اسناد خام و یا سفید و جعل مهر و امضاء مسئولین ذی‌ربط، خودرو را با وضعیت جدید مورداستفاده قرار می‌دهند. ازجمله فروش به‌صورت مبایعه و یا رسمی.
اگر مالک سهل‌انگاری کرده باشد و اصول اسناد را در خودرو گذاشته باشد، سارق با استفاده از اسناد اصل و تقسیم عرضی سند، اسناد جدید را جعل و تهیه و ارائه می‌نمایند یا با استفاده از رنگ‌برهای شیمیایی این کار را انجام می‌دهد.
برای تشخیص اصالت خودرو، گاهی با استفاده از یک جسم نوک‌تیز مانند پیچ‌گوشتی باید از صحت شماره موتور و شماره شاسی اطمینان حاصل نمود.
۲-تغییرات در پلاک خودرو مسروقه، تقسیم عرضی و طولی، جابجایی ارقام، تغییر در کد پلاک، تغییر در کتابت با استفاده از مواد شیمیایی و سایر مواد دیگر و استفاده از دستگاه پرس، به‌کارگیری پلاک‌های دولتی و نظامی، سیاسی، کنسولی و سایر موارد همچون عبور موقت، گذر وقت، ترانزیت و جانبازان

در چه مواقعی ضرورت بررسی اصالت خودرو مطرح می‌شود؟

 1.  احراز اصالت خودرو در زمان درخواست سرویس‌های مختلف بعد از شماره‌گذاری
 2. احراز اصالت خودرو در هنگام نقل‌وانتقال وسیله نقلیه
 3. احراز اصالت خودرو در موارد مظنونیت
 4. احراز اصالت خودرو در زمان درخواست مراجع قضایی و انتظامی
 5. احراز اصالت خودرو در هنگام کشف خودروهای مسروقه
 6. احراز اصالت خودرو به هنگام ارزیابی‌های وسایط نقلیه
 7. احراز اصالت خودرو قبل از انجام تشریفات شماره‌گذاری
 8. احراز اصالت خودرو به هنگام اوراق نمودن وسیله نقلیه

سارق بعد سرقت خودرو

چگونگی و نحوه تغییر در مشخصات فنی خودرو

مواردی که ممکن است در موتور خودرو تغییر ایجاد گردد و به‌منظور احراز اصالت خودرو نیازمند اظهارنظر کارشناس خودرو است:

 1. تغییر در ارقام (یک یا چند رقم)
 2. مخدوش کردن یکی از ارقام
 3. سنگ کردن کلیه ارقام
 4. قطعه‌برداری و قطعه گذاری و یا با چسب‌های مخصوص یا جوشکاری و سپس محو آثار جوشکاری و احیاناً رنگ‌آمیزی برای عدم بازشناسی (رد گم کردن)

شایان‌ذکر است که موتورهای منصوبه به‌صورت های زیر می‌باشد:
الف: فابریک کارخانه فاقد شماره
ب: موتور سنگ گرفته

 1. مجاز: به‌صورت اشتباه حکاکی شده و این توضیحات در سند موتورهای تولیدی قید می‌گردد.
 2. برای بازشناسایی اگر عمق سنگ گرفتگی کم باشد، با استفاده از مواد شیمیایی، شناسایی ارقام قابل‌رؤیت بازشناسی می‌باشد.

فابریک کارخانه، مغایرت با سابقه، استعلام از شماره‌گذاری و اداره آگاهی برای بررسی سابقه دست‌کوب مطابق قطعه گذاری و قالب‌ریزی

2بنر درخواست کارشناس

 

تغییرات رنگ خودرو

یکی دیگر از زمان‌هایی که لازم است اصالت خودرو مورد بررسی قرار گیرد همگام تغییر رنگ خودرو است. برای تشخیص رنگ فابریک کارخانه‌ها ابتدا با جسم نوک‌تیزی، بدون اینکه خسارتی وارد شود از نقاط متصل خودرو (اسکلت اصلی خودرو) اقدام به نمونه‌برداری رنگ می‌نماییم چنانچه در تمام نقاط به یک سطح (رویه) که مانند ورق فلزی بدنه برخورد شود و این آزمایش در سایر قطعات بدنه جواب بدهند و نتیجه یکسان باشد و با در نظر گرفتن وضعیت استهلاک (اثر عوامل جوی و محیطی) چنانچه با رنگ مندرج در اسناد هماهنگ باشد و بررسی کدبندی رنگ‌ها کارخانه مغایرتی نداشته باشد، نظریه اصالت و فابریک بودن رنگ اعلام می‌گردد.
برای باز شناسایی رنگ اولیه قسمت‌های زیر ضرورت دارد کنترل شود:

 1. زیر نوار لاستیکی دور درب‌ها
 2. محفظه باک
 3. نوار لاستیکی دور پنجره‌ها
 4. زیر لایه رکاب‌ها
 5. پالانی چرخ‌های عقب از داخل صندوق‌عقب
 6. دیاق متصل به پالانی چرخ‌های جلو سینی شاسی خودرو
 7. مقر قفل درها
 8. محل دوبل گلگیرها، حدفاصل لولای در جلو و گلگیر عقب

 کارشناس خودروی سانیار 2

ابزار مورداستفاده در کارشناسی خودرو و مشخصات خودرو

 1. لباس کار، در غیر این صورت حداقل روپوش کار
 2.  دستکش
 3.  زیرانداز
 4.  ذره‌بین
 5.  چراغ‌دستی در انواع مختلف
 6.  رنگ‌بر – ژل مواد شیمیایی مخصوص
 7.  پیچ‌گوشتی
 8.  آینه
 9.  دستگاه تست رنگ
 10. دستگاه دیاگ 
 11.  سنباده
 12.  دوربین عکاسی یا تلفن همراه دوربین‌دار

   مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

   تفاوت بین تیپ های کیا سراتو

   تفاوت توسان فول با لو آپشن

   انواع سوناتا و آپشن های آن

   تفاوت تیپ 3 و 4 مزدا 3 جدید