کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

 چرا فروشنده بعد از کارشناسی خودرو دبه کرد

در این مقاله از سری مقالات مطالب کارشناسی خودرو به این سوال شما جواب خواهیم داد که چرا فروشنده بعد از کارشناسی خودرو دبه کرد ؟ ،برای جواب به تجربه کارشناسی خودرو جک اس 5 اتوماتیک مدل 98 که به درخواست خریدار محترم در دی ماه سال 1400 انجام گرفت می پردازیم ، در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا این تجربه را با شما به اشتراک بگذاریم .

مشتری محترم با ثبت درخواست کارشناس خودرو برای انجام کارشناسی خودرو جک اس 5 اتوماتیک تاریخ و ساعت بازدید را تایید کرد و کارشناس خودرو در ساعت مشخص شده به محل اعزام شد .

کارشناسی خودرو جک اس 5 اتوماتیک

کارشناس خودرو سانیار : محل بازدید خودرو در پارکینگ منزل مسکونی واقع در شرق تهران بود ، فروشنده شخص موجه و کارمند بود ، بعد از ثبت مشخصات خودرو در برگه گزارش کارشناس خودرو شروع به کارشناسی بدنه خودرو کردیم ، بدنه خودرو فاقد رنگ و بتونه بود و بدون خط وخش با کارکرد 29000 هزار کیلومتر که کارکرد خودرو هم با ظاهر خودرو تطبیق داشت ، بعد از کارشناسی بدنه خودرو به سراغ کارشناسی فنی خودرو رفتیم ، خودرو مشکل فنی خاصی نداشت ، موتور گیربکس و زیر بندی سالم بود ، آپشن های خودرو هم بررسی شد تنها ایراد خودرو در این بخش عمل نکردن دوربین دنده عقب بود که در گزارش کارشناسی خودرو به آن اشاره و همراه با برآورد قیمت خودرو به خریدار ارائه شد .

 

کارشناسی خودرو جک اس 5 اتوماتیک 4

 خریدار و فروشنده بر سر قیمت خودرو به توافق رسیدن و قرار بر این شد که مبلغی به عنوان بیعانه پرداخت و الباقی مبلغ خودرو  دو روز بعد در زمان تنظیم وکالت فروش در محضر به فروشنده پرداخت گردد ، تا اینجا کار مشکلی نبود ، مشکل زمانی به وجود آمد که فردای آن روز فروشنده با خریدار تماس گرفت و گفت که از فروش خودرو منصرف شده یا به اصطلاح عامیانه در معامله دبه کرد .

 

بنرچراغ دار درخواست کارشناس

مشکل از کجا بود ؟

منشا مشکل به وجود آمده در نوشتن بیع نامه بود ، خریدار  اقدام به تنظیم مبایعه نامه بدون اطلاع از مفاد و بند های لازم  و دانش حقوقی کافی برای تنظیم مبایعه نامه نموده بود ، مبایعه نامه  یا بیع نامه در واقع از توافقی بین خریدار و فروشنده به دست می آید که در قالب یک سند در دسترس قرار می گردد که می تواند به صورت رسمی یا عادی تنظیم گردد ، اسنادی که در دفاتر اسناد ، اداره ثبت اسناد و یا به وسیله یکی از ماموران دولتی تنظیم شود را رسمی و غیر از مواردی که اشاره شد را اسناد عادی می نامند ، مانند مبایعه نامه هایی که در دفتر املاک یا قراردادهایی که بین دو نفر تنظیم می شود که البته برای نوشتن مبایعه نامه عادی هم باید شرایط تنظیم آن را رعایت شود تا از این بین نه خریدار و نه فروشنده متضرر نگردند . دراین معامله که خریدار هزینه کارشناسی خودرو را پرداخت کرده بود و زمانی که برای این کار اختصاص داده بود متضرر گردید ، اما دلیل آن چه بود که فروشنده به راحتی دبه کرد ، خریدار در زمان عقد بیع نامه بند وجه التزام را در بیع نامه نیاورده بود ، این بند در صورتی که به درستی تنظیم شده باشد طرفین را متعهد به پایبندی به بیع نامه می نماید و در صورت انصراف ، طرف انصراف دهنده باید خسارت طرف مقابل را پرداخت نماید .

در این معامله که با پرداخت مبلغ بیعانه به خریدار به اتمام رسید مبلغ ضرر و زیان شاید به پانصد هزار تومان هم نرسید ولی همیشه به این صورت نیست و در صورتی که بیع نامه به درستی نوشته نشود می تواند ضرر های مالی بسیار بالایی را برای  فروشنده و یا خریدار به بار بیاورد .

 

بنرچراغ دار خرید سفارشی خودرو

در صورتی که خودرو مورد نظر خود را برای خرید انتخاب نمودید و پس از بازدید خودرو و صحبت با فروشنده به توافق اولیه رسیدید درخواست کارشناس خودرو را ثبت کنید و بعد از کارشناسی خودرو با توجه به گزارش کارشناسی خودرو اقدام به نوشتن مبایعه نامه کنید ، اگر قصد دارید خودتان این سند را تنظیم کنید حتما مقاله چگونه مبایعه نامه خودرو بنویسم را در وب سایت کارشناس خودرو مطالعه کنید ، البته شما می توانید با پرداخت مبلغ اندکی نوشتن بیع نامه را به کارشناس خودرو سانیار بسپارید .

 

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

اهمیت کارشناسی خودرو قبل از خرید

خدمات کارشناسی خودرو به صورت تضمینی 

چطور مثل یک کارشناس خودرو ، خودروی کارکرده بخریم

کارشناس خودرو مجرب را چگونه تشخیص دهیم ؟

کارشناس خودرو سانیار همراه و پشتیبان شما