کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

 چطور مبایعه نامه بنویسیم نمونه و قوانین قولنامه خودرو 1

دراین مقاله از کارشناس خودرو سانیار می‌خواهیم درباره مبایعه نامه خودرو صحبت کنیم و بگوییم که قولنامه خودرو چیست و هنگام نوشتن قولنامه ماشین، به چه نکات و قوانین مهمی باید دقت کرد. از آنجایی که در مقالات پیشین، درباره خرید خودرو کارکرده و همچنین مراحل تعویض پلاک خودرو دست دوم به طور مفصل صحبت کرده‌ایم، پیشنهاد می‌کنیم که یکبار دیگر، این مقالات را هم مطالعه کنید. همچنین در مقاله شرایط فسخ معامله ماشین، روش‌ها و راهکارهای مهم را درباره فسخ کردن قولنامه خودرو گفته‌ایم؛ روش‌هایی که اگر آنها را ندانید، هنگام نوشتن مبایعه نامه ماشین نیز با مشکلات فراوانی مواجه می‌شوید. اما اگر همه این مقالات را قبلا خوانده‌اید، پس بلافاصله به سراغ موضوع امروزمان، یعنی مبایعه نامه خودرو می‌رویم.

مبایعه نامه خودرو چیست؟

در اصطلاح حقوقی، کلمه «بیع» به معنی «داد و ستد» است و وقتی به «مبایعه» تبدیل می‌شود، در باب مفاعله می‌رود؛ مفاعله به معنی کاری است که دو نفر، برای یکدیگر انجام دهند. پس مبایعه نیز به معنی «خرید و فروش توسط دو نفر» می‌شود. حالا اگر «نامه» را هم به آن اضافه کنیم، مفهوم کلی آن به معنی «قرارداد خرید و فروش میان دو نفر» است.

به عبارت ساده‌تر، مبایعه نامه خودرو، که آنرا با نام قولنامه خودرو نیز می‌شناسند، قراردادی است که به موجب آن، خریدار و فروشنده برای نقل و انتقال خودرو، توافق می‌کنند. خریدار متعهد می‌شود که هزینه را پرداخت کند و فروشنده نیز تعهد می‌دهد که خودرو را به خریدار واگذار کند.

 

بنرچراغ دار خرید سفارشی خودرو

نمونه مبایعه نامه خودرو

چه فروشنده خودرو باشید و چه خریدار آن، باید نکاتی را درباره نحوه نوشتن قرارداد اولیه خودرو که به آن مبایعه‌نامه خودرو یا قولنامه ماشین می‌گویند بدانید. برخلاف تصور بسیاری از افراد، حتی قولنامه‌ای که به‌صورت دستی روی یک تکه کاغذ نوشته می‌شود، وقتی امضای دو طرف قرارداد در پایین آن می‌آید وجاهت قانونی پیدا می‌کند. بنابراین بر‌اساس بندهای قولنامه و شروطی که در آن قید کرده‌اید، می‌توانید نسبت به آن عمل کرده یا آن را فسخ کنید. باید بدانید که تنظیم یک مبایعه نامه خودرو چه به صورت دستی و چه در فرمت‌های تایپ شده و آماده‌ای که وجود دارد، طرفین را نسبت به اجرای آن متعهد می‌کند. بنابراین قولنامه خودرو را باید دقیق بنویسید؛ حتی اگر طرف دیگر معامله، دوست قدیمی یا قوم‌و‌خویش شماست!

»» مبایعه نامه خودرو - نمونه اول (PDF) ««

»» مبایعه نامه خودرو - نمونه دوم (PDF) ««

»» مبایعه نامه خودرو - نمونه سوم (PDF) ««

»» مبایعه نامه خودرو - نمونه چهارم (PDF) ««

قوانین قولنامه خودرو

برای نوشتن مبایعه نامه خودرو، یکسری قوانین کلی وجود دارد که باید در متن قولنامه خودرو رعایت شده و ذکر شوند. در ادامه، مهم‌ترین آنها را توضیح می‌دهیم:

1- مشخصات هویتی طرفین معامله ماشین، یعنی هم خریدار و هم فروشنده، باید در مبایعه نامه ماشین ذکر شود. این مشخصات شامل این جزییات است: نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، کد ملی، آدرس سکونت و شماره تلفن. همچنین اگر یکی از طرفین، امکان حضور در معامله خودرو را ندارد، باید مشخصات وکیل یا نماینده قانونی وی، در متن قولنامه خودرو آورده شود.

2- مشخصات خودرو باید با تمام جزییات در متن قولنامه ماشین ذکر شود که شامل این موارد است: نام و تیپ خودروی موردنظر، سال ساخت خودرو، رنگ خودرو، شماره موتور و همچنین شماره شاسی خودرو. دقت داشته باشید که تمامی این مشخصات، در برگه سبز ناجا قید شده و تنها کافی است که آنها را در مبایعه نامه خودرو نیز عینا بیاورید.

3- قیمت خودرو یا اصطلاحا «ثمن مبایعه» باید هم بصورت عدد و هم بصورت حروف، در متن قولنامه ذکر شود. اگر قرار است مبلغی بعنوان بیعانه توسط خریدار پرداخت شود، باید این مبلغ نیز در متن قولنامه آورده شود.

4- در متن قولنامه خودرو باید نحوه پرداخت قیمت خودرو، کاملا شفاف و واضح توضیح داده شود. مثلا اگر قرار است مبلغ خودرو یکجا توسط خریدار پرداخته شود، باید زمان و مبلغ و نحوه پرداخت آن ذکر شود. یا مثلا اگر قرار است قیمت خودرو، بصورت چند فقره چک، توسط خریدار پرداخت شود، باید جزییات هرکدام از چک‌ها (شامل مبلغ چک، شماره چک، تاریخ چک و ...) نیز در متن مبایعه نامه خودرو آورده شود.

بنرچراغ دار درخواست کارشناس

 

5- فروشنده خودرو، باید در مبایعه نامه مشخص کند که اگر خریدار، مبلغ خودرو را پرداخت نکند، یا دیر پرداخت کند، چه اتفاقی می‌افتد. معمولا در متن قولنامه خودرو چنین می‌نویسند که اگر خریدار، تا 3 روز برای پرداخت مبلغ خودرو، اقدامی انجام ندهد، فروشنده خودرو می‌تواند معامله را فسخ کند. اما اگر خریدار، برای پرداخت مبلغ خودرو نیازمند زمان بیشتری بود، فروشنده خودرو باید در متن قولنامه ذکر کند که به ازای هر روز تاخیر در پرداخت، خریدار باید چه مبلغی را بعنوان جریمه تاخیر بپردازد.

6- خریدار خودرو، باید در مبایعه نامه مشخص کند که اگر فروشنده، خودرو را تحویل ندهد یا دیرتر از موعد مقرر، تحویل دهد، چه اتفاقی می‌افتد. مثلا اگر فروشنده، حاضر به تحویل دادن خودرو نشده و بصورت یک طرفه بخواهد معامله را فسخ کند، چه می‌شود؟ برای اینکه چنین مشکلاتی پیش نیاید، خریدار باید مبلغ جریمه را در متن قولنامه خودرو ذکر کرده باشد و به این ترتیب، فروشنده ملزم به پرداخت جریمه فسخ معامله می‌شود. همچنین اگر فروشنده، بخواهد که خودرو را دیرتر از موعد مقرر، به خریدار تحویل دهد، باید در متن قولنامه مجددا این نکته نیز ذکر شده باشد که به ازای هر روز تاخیر، فروشنده باید چه مبلغی را بعنوان جریمه تاخیر بپردازد.

7- در صورتیکه یکی از طرفین معامله یا هردو طرف معامله، تمایل به ثبت سند محضری خودرو در دفاتر اسناد رسمی دارند، باید در متن قولنامه خودرو نیز ذکر شود که هزینه ثبت سند، چگونه توسط طرفین معامله پرداخت می‌شود.

8- خریدار خودرو، حتما باید در متن قولنامه، این اقرار را از فروشنده بگیرد که خودروی موردنظر، شش دانگ در تملک فروشنده بوده و هیچگونه مالک دیگری ندارد یا در توقیف یا مصادره یا رهن یا وثیقه نیست و هیچ شخص دیگری بغیر از فروشنده، تصرفی در آن ندارد.

9- خریدار خودرو در متن مبایعه نامه باید این اقرار را از فروشنده بگیرد که بعد از معامله، اگر مشخص شود که امکان نقل و انتقال وسیله نقلیه وجود نداشته یا فروشنده خودرو، ممنوع المعامله بوده است، فروشنده باید قیمت خودرو را به قیمت روز (یا به قیمتی که کارشناس مشخص می‌کند)، به خریدار برگرداند. همچنین از این بابت، اگر خسارتی مالی دیگری برای خریدار رخ داده باشد، فروشنده باید آن خسارت را هم جبران کند.

چگونه مبایعه نامه خودرو بنویسم

10- فروشنده باید تمام عیوب خودرو را در متن مبایعه نامه ذکر کند. وقتی می‌گوییم «تمام» یعنی اینکه هر عیب ریز یا درشتی باید در قولنامه آورده شود! چراکه در غیر اینصورت، امکان شکایت خریدار وجود داشته و وی ممکن است معامله را فسخ کرده و حتی از فروشنده، طلب خسارت کند. بنابراین اگر فروشنده هستید، حتما باید در متن مبایعه نامه خودرو، این اقرار را از خریدار بگیرید که خودرو، به رویت کامل خریدار رسیده و به وی تحویل داده شده است. همچنین فروشنده باید این نکته را هم قید کند که پس از انجام معامله، خریدار هیچگونه ادعایی برای عدم سلامت فنی خودرو یا عدم سلامت فنی بدنه خودرو نباید داشته باشد.

11- اگر خریدار خودرو هستید و امکان شناسایی یا تشخیص همه عیوب فنی یا غیرفنی خودرو را ندارید، حتما قبل از تنظیم مبایعه نامه، خودرو را به مراکز کارشناسی مورد اعتمادتان ببرید و قولنامه را هم براساس برگه گزارش کارشناسی آن مرکز بنویسید. از آنجایی که در این حالت، قولنامه عینا مطابق گزارش کارشناسی خودرو نوشته می‌شود، حتما باید به مرکزی مراجعه کنید که گزارش کارشناسی‌اش، بیشترین زمان ضمانت و بیشترین مبلغ جبران خسارت (در صورت بروز هرگونه اشتباه احتمالی) را داشته باشد.

12- در متن مبایعه نامه خودرو، باید مشخص شود که حق فسخ معامله چگونه است و آیا امکان فسخ وجود دارد یا ندارد. معمولا برای آنکه نه خریدار ضرر کند و نه فروشنده متضرر شود، حق فسخ را از دو طرف می‌گیرند و این عبارت را می‌نویسند که: «کلیه خیارات از طرفین ساقط گردید». در مقاله شرایط فسخ معامله خودرو، روش‌های مختلف برای برهم زدن معامله را به تفصیل، گفته‌ایم.

 

کارشناس خودرو سانیار همراه و پشتیبان شما