کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

  ۱۱۵۵۰۶

بسیاری از افراد به دلایل مختلف اعم از بودجه محدود، آب‌بندی ماشین و ... به خرید اتومبیل دست دوم تمایل نشان می‌دهند. در چنین شرایطی در کنار مباحث فنی خودرو، میزان رنگ‌شدگی بدنه بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا کارشناسی و تشخیص رنگ خودرو با سلامت اتومبیل رابطه مستقیم دارد. همچنین رنگ‌شدگی بدنه خودرو بر روی قیمت تاثیر زیادی دارد و افرادی که قصد خرید خودروی کارکرده را دارند، باید ابتدا توسط کارشناس یا با راه‌های تشخیص رنگ خودرو، کارشناسی رنگ بدنه را انجام دهند. به‌طور کلی روش‌های تشخیص رنگ خودرو شامل ابزارهای دقیق چون دستگاه‌های تعیین ضخامت دیجیتال و تست‌های ساده با دست و چشم می‌شوند؛ بنابراین اگر به دنبال کارشناسی رنگ بدنه هستید و به کارشناس رنگ خبره و باتجربه دسترسی ندارید، می‌توانید با انجام چند روش ساده به تشخیص رنگ‌شدگی بدنه اقدام کنید. در اینجا سعی خواهیم کرد تا ضرورت کارشناسی رنگ اتومبیل و کلیه راه‌های تشخیص رنگ خودرو را بیان کنیم؛ پس توصیه می‌کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

 

بنرچراغ دار درخواست کارشناس

 

تشخیص رنگ خودرو چیست؟

تشخیص و کارشناسی رنگ بدنه خودرو به عنوان یکی از مهمترین مراحل کارشناسی خودرو مطرح می‌شود که در این فرآیند مشخص می‌شود که خودرو، رنگ فابریک کارخانه دارد یا مجددا رنگ شده است! در حال حاضر با پیشرفت فناوری و ابزارهای متنوع، کارشناس به راحتی می‌تواند تشخیص رنگ خودرو را انجام دهد اما همچنان راه‌های تشخیص رنگ خودرو با تکنیک‌های ساده چشم و دست کاربردی هستند. رنگ‌شدگی خودرو معمولا به دلایلی چون ضربه خوردگی و ترمیم آفتاب سوختگی انجام می‌شود که در کاهش قیمت نهایی خودرو تاثیرگذار خواهد بود.

ضرورت تشخیص و کارشناسی رنگ خودرو

هنگامی که قصد خرید خودرو دست دوم یا کارکرده دارید، باید کارشناسی رنگ خودرو را توسط متخصص یا راه‌های تشخیص رنگ خودرو ساده انجام دهید؛ زیرا در برخی مواقع قسمت‌هایی از بدنه دارای خط و خش، رد کلید و ... بوده یا ممکن است در اثر ضربه رنگ شده باشد. این موضوع تا حدودی بر روی قیمت ماشین تاثیرگذار خواهد بود؛ از این‌رو مرحله کارشناسی رنگ خودرو از اهمیت خاصی برخوردار بوده و باید مشخص شود که خودرو آسیب و خسارات شدیدی دیده یا خیر؟! رنگ شده است یا رنگ بدنه فابریک است؟! برای رسیدن به پاسخ این سوالات، می‌توان از ابزارهای دیجیتالی تشخیص رنگ بدنه یا تست‌های ساده بهره برد.

آشنایی با راه‌های تشخیص رنگ خودرو

روش‌ها و ابزارهای مختلفی برای کارشناسی رنگ خودرو وجود دارند که برخی از مهمترین راه‌های تشخیص رنگ خودرو به شرح زیر هستند:

روش چشمی از ابتدایی‌ترین راه‌های تشخیص رنگ خودرو به‌حساب می‌آید که در آن باید به دنبال نشانه‌های رنگ‌شدگی در بدنه بود. این روش بسیار سخت و دشوار است، مخصوصا زمانی‌که یک صافکار و نقاش ماهر و حرفه‌ای این کار را انجام داده باشد. به‌طور کلی با کمی دقت چشمی، می‌توان تفاوت رنگ در قسمت‌های مختلف بدنه خودرو از جمله درها، سپرها، سقف، صندوق عقب و گلگیرها را تشخیص داد. همچنین با عکس گرفتن از فاصله 2 یا 3 متری از خودرو و تشخیص ناهماهنگی یک قسمت با سایر قسمت‌های بدنه، بررسی لبه‌های کاپوت، صندوق عقب و درهای خودرو، وجود رد نوار فرمی و رنگ پاشیدگی در قسمت‌های غیرعادی اتومبیل، انعکاس نور، پریدگی یا پوسته بودن رنگ، وجود اثر سنباده بر روی بدنه و ...، می‌توان رنگ‌شدگی خودرو را مشخص کرد.

VXS7

تشخیص رنگ بدنه خودرو با دست

یکی از روش‌های تشخیص رنگ خودرو، دست کشیدن بر روی بدنه است که در این روش باید روی بدنه خودرو دست کشیده شود و با نوک انگشتان آن را لمس کرد. اگر برآمدگی یا ناهمواری یا زبری بر روی بدنه احساس شد و بافت زبر ناشی از سنباده حس شود یعنی خودرو مجددا رنگ شده ؛ زیرا رنگ فابریک کارخانه دارای بافت کاملا صاف، نرم و یکنواخت خواهد بود.

تشخیص رنگ بدنه خودرو با تستر قلمی مغناتیسی

با استفاده ازتستر رنگ آهن ربایی  می‌توان متوجه ضخامت رنگ شد. در واقع زمانی‌که آهنربا روی بخش‌های مختلف بدنه قرار داده شود، قسمت‌هایی که ضخامت رنگ زیادی دارند، آهنربا را جذب نکرده یا قدرت جذب نسبت به نقاطی با رنگ فابریک کمتر است.

تشخیص رنگ بدنه خودرو با ابزارهای کارشناسی

گاهی اوقات نمی‌توان با استفاده از راه‌های تشخیص رنگ خودرو به صورت تست‌های ساده به رنگ‌شدگی بدنه پی برد؛ از این‌رو باید از ابزارها و دستگا‌ه‌های پیشرفته تشخیص رنگ دیجیتال توسط کارشناس خبره و ماهر استفاده کرد. این دستگاه‌ها با توجه به ضخامت رنگ خودرو به راحتی و با قاطعیت، رنگ‌شدگی خودرو را اعلام می‌کنند. به‌طور کلی اگر ضخامت لایه رنگ‌ از حدود 4.7 بیشتر شود، نشان‌دهنده این است که بر روی رنگ فابریک خودرو لایه رنگ دیگری قرار دارد.

688onredcarFlipped1 696x463

هزینه کارشناسی رنگ خودرو چقدر است؟

تشخیص رنگ خودرو یکی از مهمترین بخش‌های کارشناسی کل خودرو است که معمولا زیر نظر کارشناس خبره و با ابزارهای دیجیتالی پیشرفته انجام می‌شود و با هزینه‌ای همراه خواهد بود. هزینه کارشناسی رنگ بدنه خودرو بر اساس فاکتورهایی چون نوع برند خودرو (پراید، پژو و ...)، شرایط بازار و روش تشخیص تعیین می‌شود؛ از این‌رو اگر به دنبال خرید خودروی کارکرده و کارشناسی رنگ خودرو هستید، پیشنهاد می‌کنیم به کارشناس خودرو سانیار  مراجعه کرده و با پرداخت هزینه به صورت دقیق از وضعیت بدنه خودرو مطلع شوید.

 

بنرچراغ دار خرید سفارشی خودرو

جمع‌بندی

در این مطلب به معرفی راه‌های تشخیص رنگ خودرو با تکنیک‌های ساده و ابزارهای دیجیتالی پیشرفته پرداخته شد. امروزه افراد ماهر با ابزارهای حرفه‌ای، رنگ‌آمیزی بدنه را به‌گونه‌ای انجام می‌دهند که تشخیص بسیاری از رنگ‌شدگی‌های بدنه با روش‌های ساده تقریبا غیرممکن است؛ از این‌رو افرادی که قصد خرید خودرو دست دوم دارند، بهتر است ریسک نکرده و کار تشخیص رنگ را به کارشناس متخصص و خبره بسپارند؛ زیرا متخصصان تشخیص رنگ با دستگاه‌های مخصوص و مهارت خود، رنگ‌شدگی بدنه خودرو را به راحتی و با قطعیت مشخص می‌کنند.