کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

 4650fb0885c948ebb6f8e591f007c629.jpeg

کارشناسی خودرو یکی از مهم‌ترین مراحل در خرید خودرو است که باید توسط یک کارشناس خودرو مجرب انجام گیرد. چراکه به‌طور مستقیم در قیمت خودرو تاثیرگذار است. در این مقاله از کارشناس خودرو سانیار می‌خواهیم درباره مهم‌ترین نکاتی که باید در هنگام انتخاب کارشناس خودرو در نظر داشته باشید، صحبت کنیم.

کارشناسی خودرو در معامله خودروهای دست‌دوم و کارکرده برای جلوگیری از ضرر مالی ضروری است زیرا آمارها نشان داده حدود 72 درصد خودروهای دست‌دوم دارای حداقل یک ایراد فنی یا بدنه هستند. کارشناس خودرو یک فرد متخصص و باتجربه است که وظیفه او بررسی سلامت تمامی بخش‌های یک خودرو از جمله بدنه، بخش فنی، موتور، گیربکس و جلوبندی، آپشن‌های و تجهیزات جانبی است. کارشناسی ماشین، اگر به صورت دقیق و کامل انجام شود، ارزش واقعی خودرو را مشخص خواهد کرد. غیر از مدل خودرو، تعداد و نوع آپشن‌های خودرو از دیگر عوامل مهم در تعیین قیمت کارشناسی خودرو محسوب می‌شود.

کارشناسی رنگ خودرو یکی از مهم‌ترین مراحل است که باید توسط یک کارشناس خودرو مجرب انجام گیرد. چراکه به‌طور مستقیم در قیمت خودرو تاثیرگذار است.

 1. 1 - داشتن تجربه کافی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باید در یک کارشناس رنگ خودرو وجود داشته باشد، داشتن تجربه کافی است. چراکه در دنیای امروز ابزارهای رنگ کردن خودرو و صافکاری آن به‌قدری پیشرفته شده‌اند که تشخیص وجود رنگ‌شدگی در قسمتی از بدنه یا کل آن کار بسیار دشواری است. کارشناسی که به‌خوبی در این زمینه تخصص داشته باشد می‌تواند حتی با نگاه دقیق به خودرو نیز رنگ‌شدگی آن را تشخیص دهد. به‌علاوه این کارشناس باید مدل‌های مختلف خودرو را کارشناسی کرده باشد تا بتواند از وجود یا عدم وجود قسمت‌های رنگ‌شده در آن‌ها به‌خوبی اطلاع حاصل کند.

۲۰۱۸۰۸۰۳ ۱۱۵۵۰۰

 1. 2 - ارائه گزارش کامل

گزارش کارشناسی خودرو درواقع یکی از مدارکی است که شما می‌توانید در زمان نیاز برای ارائه به مراجع قضایی از آن استفاده کنید. همچنین این گزارش به‌عنوان یک ضمانت‌نامه برای شما عمل خواهد کرد. بنابراین با استفاده از آن می‌توانید در صورت وجود هرگونه مغایرت میان نتایج کارشناسی و وضعیت واقعی خودرو از کارشناس مربوطه ادعای خسارت کنید و هزینه پرداخت‌شده خود را پس بگیرید. با توجه به این نکته لازم است که گزارش کارشناسی خودرو به‌صورت مکتوب و رسمی به شما ارائه شود. در این گزارش باید تمامی جزییات کارشناسی خودرو در قسمت‌های مختلف آن از رنگ گرفته تا قسمت‌های فنی ذکر شده باشد. با توجه به این جزییات نیز باید قیمت نهایی خودرو تعیین شود.

3 - استفاده از پیشرفته‌ترین وسایل روز

همان‌طور که گفتیم تشخیص رنگ‌شدگی خودرو در دنیای امروز کار بسیار دشواری است. زیرا هم صافکاران و نقاشان در ترمیم رنگ خودرو خبره شده‌اند و هم ابزارهای پیشرفته‌ای برای شبیه‌سازی رنگ فابریک خودرو به وجود آمده است. به همین دلیل است که کارشناس رنگ خودرو باید علاوه بر تجربه خود را به تجهیزات روز کارشناسی خودرو نیز مجهز کند. زیرا تنها با استفاده از چنین تجهیزاتی است که می‌توان دست یک فروشنده کلاه‌بردار را رو کرد. یکی از مهم‌ترین ابزارهایی که در این زمینه به کمک کارشناسان خودرو می‌آید، ابزار تعیین ضخامت رنگ است.

از این ابزار معمولا در مواردی استفاده می‌شود که کارشناس خودرو حدس بزند کل بدنه خودرو رنگ شده است. رنگ فابریک کارخانه معمولا ضخامتی برابر 4.7 دارد. اگر دستگاه تشخیص ضخامت عددی بیش از این مقدار را نمایش دهد، رنگ‌شدگی خودرو محرز خواهد شد. به‌علاوه ابزارهای ساده‌ای مانند آهنربا نیز می‌توانند در تشخیص رنگ‌شدگی به کارشناس کمک کنند. اما شما باید به کارشناسی اعتماد کنید که تمامی ابزارهای روز را برای دستیابی به نتیجه مطمئن مورداستفاده قرار می‌دهد.

4- ارائه خدمات کارشناسی رنگ خودرو در محل

یکی از مهم‌ترین خدماتی که کارشناسان خودرو و شرکت‌های ارائه‌دهنده این خدمات باید به مشتریان خود ارائه دهند، کارشناسی خودرو در محل است. چراکه امروزه وجود مشکلات ترافیکی و گستردگی شهرها باعث شده که جابجایی خودرو کار نسبتا دشواری باشد و بیشتر فروشندگان ریسک جابجایی خودرو را تا محل کارشناسی نپذیرند. به همین دلیل یک کارشناس خوب باید در محل حضور پیدا کرده و خودرو را به‌طور کامل موردبررسی قرار دهد. البته لازم است که این کارشناس در کوتاه‌ترین زمان ممکن در محل حاضر شود و تمامی ابزارهای موردنیاز را با خود همراه داشته باشد.

5- ارائه ضمانت کارشناسی خودرو

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در زمان انتخاب کارشناس خودرو در نظر داشته باشید، ارائه ضمانت‌نامه کارشناسی است. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید تا مدت‌زمان مشخصی مشخصات خودرو خود را با نتایج ذکرشده در گزارش کارشناسی خودرو مقایسه کنید و در صورت وجود مغایرت از کارشناس هزینه پرداختی خود را پس بگیرید.

6- ارائه هزینه تقریبی انجام کارشناسی خودرو پیش از حضور در محل

یکی از مهم‌ترین نکات تاثیرگذار در انتخاب کارشناس مجرب خودرو هزینه‌ای است که برای انجام این کار دریافت می‌کند. شما باید پیش از اینکه از کارشناس خودرو برای حضور در محل درخواست کنید از هزینه آن اطلاع داشته باشید. زیرا با اطلاع از مقدار هزینه دریافتی می‌توانید گزینه بهتری را انتخاب کرده و متناسب با نیاز خود انتخاب درستی داشته باشید. هزینه کارشناسی خودرو نسبت به نوع و تیپ ماشین متفاوت است. همچنین اتوماتیک یا دنده‌ای بودن خودرو نیز در هزینه کارشناسی موثر است.

برای یافتن یک کارشناس خودرو باتجربه به کجا مراجعه کنم؟

حال زمان آن فرا رسیده تا با توجه به نکات ذکرشده بهترین کارشناس خودرو را چه در زمینه رنگ ماشین و چه در زمینه سایر قسمت‌ها مانند قسمت‌های فنی، بدنه و سیستم تعلیق انتخاب کنید.

با نگاه کردن به قیمت خودروها می توان حدس زد که توان بسیاری از مردم برای خرید خودرو صفر کیلومتر کاهش یافته و به دنبال خرید خودرو کارکرده هستند.

به همین دلیل کلاهبرداران خودرو تلاش دارند خودروهایی که دارای مشکلات فنی بسیار هستند را با قیمت نازل خریداری کرده و با رفع جزیی عیوب آن به عنوان یک خودرو سالم به فروش برسانند. کلاهبرداران باعث می‌شوند تا معامله‌ی ما به اتفاقی ناگوار تبدیل شود و خریدار خودرو دچار ضررهای هنگفتی گردد.

کارشناسی خودرو قبل از خرید خودرو به شما کمک می‌کند تا خودرو را بدون نگرانی از مشکلات آتی و متحمل شدن مخارج اضافی خریداری نمائید.

خرید خودرو بدون کارشناسی و فقط با تکیه بر تجربیات شخصی می‌تواند در آینده هزینه‌های زیادی برای شما در بر داشته باشد در حالی که با صرف هزینه بسیار اندک می‌تواند از به وجود آمدن این مخارج جلوگیری نمائید.

وب سایت کارشناس خودرو سانیار با ارائه خدمات کارشناسی خودرو در محل یکی از پیشروترین شرکت‌های کارشناسی خودرو در زمینه تشخیص رنگ خودرو، کارشناسی بدنه خودرو، کارشناسی فنی و گیربکس، بررسی آپشن ها، تست رانندگی و دیاگ است و به شما کمک می‌کند تا به راحتی و بدون دغدغه خودرو مورد نظر خود را خریداری نمائید.

برای ثبت درخواست کارشناسی خودرو کافی است در قسمت ثبت درخواست کارشناسی بالای صفحه و یا با تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن کارشناس خودرو سانیار به محل اعزام شده و خودرو مورد نظر را مورد بررسی قرار دهند و در آخر گزارش مکتوب از وضعیت خودروی مورد نظر شما ارائه می نمایند .