کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو در محل

مجموعه سانیار خودرو در حوزه خرید و فروش خودرو، سرویس‌هایی ارائه می‌دهد که معامله خودرو را برای همه افراد ساده می‌کند. یکی از این سرویس‌ها، کارشناسی خودرو درمحل است که چه بخواهید خودرو بخرید و چه بخواهید بفروشید نیازمند آن خواهید بود. برای کارشناسی خودرو، نیروهای کارکشته تیم کارشناس خودرو سانیار جهت بررسی و ارزیابی خودروی موردنظر شما به بازدید آن می‌آیند. کارشناسان زبده سانیار خودرو ابعاد مختلف خودرو از ظاهر گرفته تا جزئیات قطعات فنی و مدارک مرتبط با آن را بررسی می‌کنند. کافیست درخواست کارشناسی خودرو را چه از طریق سایت و یا تماس تلفنی ثبت کنید. اما قبل از ثبت درخواست‌تان باید بدانید که این ارزیابی و کارشناسی در چه شرایطی صورت می‌گیرد.

شرایط کارشناسی خودرو در محل

در ادامه این نوشته می‌خواهیم به تفسیر ببینیم که کارشناسی خودرو در چه شرایطی صورت می‌گیرد. اما به طور کل باید گفت که کارشناسی کارشناس خودرو سانیار در شرایطی صورت می‌گیرد که طی آن، امکان ارزیابی دقیق و بررسی کیفی خودرو مقدور باشد و موانعی نباشد که باعث کاهش توجه کارشناس در این فرآیند شوند. در ادامه درباره این شرایط بیشتر خواهید خواند.

 

بنرچراغ دار درخواست کارشناس

۱. خودرو باید در محیطی مناسب قرار داشته باشد

دست‌کم یک‌متر از هر سمت خودرو باید کاملا خالی باشد. در این صورت است که کارشناس می‌تواند ارزیابی و بررسی‌هایش را به‌دقت پیش ببرد. بنابراین، از پارک‌کردن خودرو در مکانی تنگ خودداری کنید. کارشناس باید بتواند آزادانه از بخش‌های مختلف وسیله بازدید به عمل بیاورد. کارشناسان کارنامه با تجهیزاتی پیشرفته اقدام به سنجش کیفی بخش‌ها و قطعات مختلف وسیله می‌کنند. برای همین لازم است که در محیطی باز، آزادی عمل داشته باشند.

تصویر اول نمونه‌ای از یک مکان مناسب برای پارک کردن است و تصویر دوم نمونه‌ای از یک مکان نامناسب:

تصویر محل مناسب جهت کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی خودرو در محل مکان مناسب

تصویر محل نامناسب جهت کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی خودرو در محل نامناسب

۲. خودرو باید خشک و تمیز در نوری مناسب باشد

خودرو باید کاملا تمیز و خشک باشد. حتی اگر از قبل، خودرو را برای بازدید آماده نکرده باشید، تا آمدن کارشناس کارنامه ۳۰ دقیقه وقت دارید تا وسیله را تمیز و خشک کنید. اما دقت کنید که اگر در این مدت‌زمان، خودرو آماده نشود و این فرآیند بیشتر طول بکشد، به ازای هر ۳۰ دقیقه‌ مازادی که کارشناس باید برای تمیز شدن خودرو معطل بماند، ۱۵۰هزارتومان از شما دریافت می‌شود.

منظور از تمیزی خودرو هم این است که خودرو باید عاری از هرگونه غبار، خاک و گِل باشد. بررسی اموری مانند رنگ‌شدگی بدنه در گروی تمیز بودن وسیله است.

تصویر اول نمونه‌ای از یک خودروی تمیز است و تصویر دوم نمونه‌ای از یک خودرو کثیف:

تصویر شماره یک خودرو تمیز جهت کارشناسی خودرو

کارشناسی خودروی تمیز

تصویر شماره دو خودرو کثیف

کارشناسی خودرو کثیف

همچنین باید در فضایی که قرار است کارشناسی خودرو صورت گیرد نور کافی وجود داشته باشد. نور باید به‌گونه‌ای باشد که هیچ‌گونه خطای دیدی در ارزیابی پیش نیاید.

تصویر اول نمونه‌ای از نور مناسب است و تصویر دوم نمونه‌ای از نور نامناسب:

تصویر اول نور مناسب جهت کارشناسی خودرو

کارشناسی با نور مناسب

تصویر دوم کارشناسی خودرو در نور نامناسب

کارشناسی خودرو با نور و محل نامناسب

۳. محل کارشناسی و بازدید باید دقیق اعلام شود

در زمان درخواست سرویس کارشناسی خودرو باید نشانی دقیق محل بازدید را اعلام کنید. تغییر نشانی بعد از اعزام کارشناس جایز نیست. این کار به منزله درخواستی جدید در نظر گرفته می‌شود و هزینه آن هم از شما دریافت خواهد شد.

 

بنرچراغ دار خرید سفارشی خودرو

 

۴. مشکلات احتمالی خودرو مطرح شوند

کاربری که درخواست کارشناسی داده، در صورت واقف‌بودن به مشکلات احتمالی وسیله و نقص‌هایش باید کارشناس را در جریان قرار بدهد. این آگاهی روند بازید و ارزیابی را سریع‌تر، ساده‌تر و البته دقیق‌تر خواهد کرد.

۵. در صورت لزوم، لغو درخواست سرویس را به‌موقع انجام دهید

اگر کاربری بخواهد درخواست استفاده از سرویس کارشناسی را لغو کند، باید این کار را قبل از اعزام کارشناس به محل انجام بدهد. در غیر این صورت، نیاز به پرداخت هزینه کارشناسی وجود خواهد داشت. اما اگر این درخواست، قبل از اعزام کارشناس صورت بگیرد، نیازی به پرداخت هزینه نخواهد بود.

۶. فقط خودروی درخواست‌شده کارشناسی خواهد شد

زمانی که شما درخواست کارشناسی خودرو را مطرح می‌کنید، اطلاعات خودروی موردنظرتان را هم اطلاع می‌دهید. بعد از اعزام کارشناس، ارزیابی فقط برای همان خودرو انجام خواهد گرفت و دیگر خبری از بررسی موارد دیگر نیست. برای ارزیابی و کارشناسی هر موردی نیاز به ثبت درخواستی جداگانه وجود دارد.

۷. نباید هیچ‌گونه هزینه اضافی به کارشناس پرداخت شود

کارشناس خودرو سانیار به‌طور دقیق، هزینه فرایند کارشناسی را به شما اعلام می‌کند. و این هزینه از راه‌های مشخص شده باید پرداخت شود. بنابراین، لازم نیست که هیچ‌گونه هزینه اضافی به کارشناس پرداخت شود. اهدای هدیه، انعام و هرگونه پرداختی دیگری به کارشناسان مجموعه کارشناس خودرو سانیار ممنوع است.

۸. برقراری ارتباط با کارشناسان ممنوع است

ارتباط شما با کارشناسان سانیار خودرو باید از مجرای مجموعه صورت بگیرد. هرگونه تماس و برقراری ارتباط با کارشناسان تیم ممنوع است. بعد از اینکه فرایند کارشناسی به پایان رسید هم، باید فقط و فقط با خود مجموعه سانیار خودرو در ارتباط باشید و پرسش‌ها و مشکلات احتمالی‌تان را با شرکت در میان بگذارید، نه کارشناسان. اگر شما خارج از دایره قوانین شرکت با کارشناس در ارتباط قرار بگیرید، سانیار خودرو حق کارشناسی را برای خود ضبط خواهد کرد و پیگیری‌های قضایی هم در رابطه با آن صورت خواهد داد.

در آخر

استفاده از هر نوع خدماتی نیاز به رعایت قوانین مربوط به آن دارد. مجموعه سانیار خودرو هم با در نظرگرفتن قواعد و قوانینی سعی دارد که روند کارشناسی خودرو را با حفظ کیفیت حداکثری در مسیری درست و مشخص پیش ببرد. این قواعد و چارچوب‌ها در نهایت، به نفع مشتریان خواهد بود و این امکان را به آنها می‌دهد تا در فرآیندی قابل‌پیگیری و مطمئن به خواسته‌هایشان برسند.

 

همچنین بخوانید: