کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.

توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

ba5d081149227997da787630c1f7a90b XL

ضرورت تشخیص و کارشناسی رنگ خودرو

هنگامی‌که خودروی کارکرده می‌خرید، طبیعی است است که در برخی از قسمت‌های بدنه آن خط و خش، رد کلید و نظایر آن وجود داشته باشد. این مسأله تا حدودی روی قیمت ماشین تأثیر می‌گذارد. برخی فروشندگان این موارد را از قبل رفع می‌کنند و احتمال دارد به شما بگویند که خودرو در برخی جاها رنگ شدگی دارد. اما برخی دیگر آنها را برطرف نمی‌کنند که رنگ اصلی کارخانه بماند و خودرو به نام خودروی رنگ‌شده فروخته نشود.

اما در بسیاری از مواقع فروشنده یا بنگاه سعی می‌کنند رنگ شدگی خودرو را پنهان کنند و بسته به میزان مهارتی که در رنگ شدن خودرو به کار رفته است، ممکن است حرفشان باورتان شود. پیشنهاد ما این است که حتما مرحله کارشناسی رنگ را انجام دهید، زیرا ممکن است خودرو آسیب‌ها و خسارات شدیدی دیده باشد و شما بعد از خرید آن تا مدت‌ها فقط برایش هزینه کنید. این در حالی است که با تشخیص رنگ خودرو از این مشکل جلوگیری خواهید کرد.

تشخیص رنگ ماشین یکی از پارامترهای بسیار تاثیرگذار در تعیین قیمت ماشین دست دوم است. با توجه به هزینه‌های زیاد مربوط به خرید اتومبیل صفر، برخی سال‌هاست که تصمیم گرفتند تا به جای آن، اقدام به خرید انواع خودروهای دست دوم کنند؛ در همین راستا، بخش بزرگی از بازار در انحصار فروش ماشین های کارکرده قرار گرفته است.

اما موضوع مهم در معامله‌هایی به این شکل، تعیین بهای وسیله نقلیه است. این تعیین قیمت به عوامل متعددی مثل مدل، میزان کارکرد، ایرادات فنی احتمالی، آسیب دیدگی قطعات و از همه مهم‌تر به تشخیص رنگ ماشین بستگی دارد که خود حکایت از تصادف احتمالی اتومبیل در گذشته دارد.

در این مقاله سعی داریم، شما را با چند روش آسان در بررسی وضعیت نقاشی آشنا کنیم تا در خصوص قیمت‌گذاری و تشخیص تصادفات پیشین هر گونه وسیله نقلیه‌ای، اطلاعات کامل را کسب کنید.

مشخصه‌های مهم در تشخیص رنگ ماشین

Car paint prices

پیش از بیان روش‌ها بهتر است، درباره ویژگی‌هایی که منجر به متمایز شدن رنگ فابریک از نوع غیر فابریک می‌شود؛ توضیح کاملی بدهیم. «ضخامت» و «تراکم» دو مشخصه مهم رنگ ماشین هستند که با دانستن آن‌ها می‌توانیم به آسانی، وضعیت نقاشی بدنه یک خودرو را مورد بررسی قرار دهیم.

ضخامت رنگ:

زمانی که ماشین به صورت پاشش لکه‌ای، نقاشی می‌شود؛ سطح بدنه به صورت یک دست نمی‌شود. از طرفی هم پر واضح است که با هر بار نیاز به رنگ مجدد یک بخش، تنها قسمتی نقاشی می‌شود که نیاز دارد (نه تمام سطوح اتومبیل). در نتیجه این دو موضوع روشن است که با رنگ‌شدگی دوباره، ضخامت قسمت‌های مختلف بدنه خودرو با هم متفاوت خواهند بود.

تراکم رنگ:

بافت مولکولی رنگ اولیه‌ای که توسط خودروساز به ماشین زده می‌شود؛ تراکم بیشتری نسبت به محصولات موجود در بازار دارد. رنگ فابریک ماشین دارای بافت شش ضلعی و یک دست است. اما مواد موجود در دسترس نقاش‌ها، بافت شطرنجی با نقاط روشن و تیره دارند؛ نقاط روشن مربوط به رنگ و نقاط تیره مربوط به حلالی است که درون آن قرار گرفته. تینر و حلال موجود در مواد حین خشک شدن بخار شده و منجر به مات شدن سطوح می‌شود که این ماتی به راحتی با انعکاس نور قابل تشخیص است.

روش‌های ساده بررسی رنگ خودرو

27829

در این بخش شما را با چند روش بسیار ساده که توسط هر فردی با کمترین امکانات قابل اجرا است، آشنا می‌کنیم. دقت بالا و صبر کافی، دو پارامتر مهمی است که در به کارگیری هر یک از روش‌ها باید در نظر داشته باشید. توصیه می‌شود برای رسیدن به بهترین نتیجه در تشخیص خود از ترکیب تمام راه‌های زیر استفاده کنید.

 

تشخیص رنگ شدگی با کمک عکس

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای بررسی اینکه ماشین توسط دارنده یا دارنده‌های قبلی آن نقاشی شده یا نه؟ استفاده از دوربین تلفن همراه است. شما به راحتی با عکاسی، متوجه انعکاس نور روی سطوح خواهید شد که در اثر رنگ شدگی پدید می‌آید.

برای این‌کار در تاریکی و فاصله دو متری با خودرو قرار گرفته، فلش آن را روشن کرده، روی بخش مورد نظر فوکوس کنید و با دقت عکس بگیرید. دوربین، بخش مات را کمی تیره‌تر نشان می‌دهد و در نتیجه شما، متوجه ترمیم و تفاوت رنگ احتمالی خواهید شد.

بررسی رنگ شدگی قطعات با لمس کردن

یکی دیگر از ویژگی‌های نقاشی دوباره، زبری احتمالی است که در اثر کیفیت بد مواد به وجود می‌آید. با نوک انگشتانتان سطح بدنه به خصوص لبه‌‌‌ها و گوشه‌های مهم قطعات مثل ستون‌ها، درها، محل وصل شیشه‌ها، سانروف و کاپوت را به آرامی و با تمرکز لمس کنید تا از یک دست بودن یا نبودن سطح آن مطمئن شوید.

تشخیص وضعیت رنگ بدنه با نگاه کردن

توجه داشته باشید که نقاشی مجدد می‌تواند، سطوح را نسبت به سایر بخش‌ها کمی کم‌رنگ‌ یا پر‌رنگ‌تر کند. پس با دقت و صبر بسیار زیاد، دور خودرو چرخیده؛ تک تک قطعات آن را با چشم نگاه کرده و اگر متوجه تفاوت روشنایی در هر بخشی شدید، احتمالا آن بخش، دوباره نقاشی شده است.

البته این راه به تنهایی کافی و قابل استناد نیست. همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، در کنار این راه از روش‌های دیگر هم کمک بگیرید.

بررسی رنگ کاپوت با کمک پیچ‌ها

نقاش جهت ترمیم گلگیر و کاپوت، نیاز دارد که آن‌ها را از ماشین جدا کند؛ بنابراین برای این کار باید پیچ‌های اتصال موجود باز شود. جهت بررسی این موضوع، کافیست که کاپوت را بالا زده و پیچ‌ و مهره‌ها را با دقت نگاه کنید؛ در صورتی که ردی از رنگ ناهماهنگ با بدنه یا آچار خوردگی بر روی آن‌ها وجود داشت، شک نکنید که آن قطعه صافکاری و نقاشی شده است.

تشخیص اثر سمباده روی قطعات خودرو

unnamed

هر نقاشی جهت صاف کردن سطوح رنگ‌شده از کاغذ سمباده کمک می‌گیرد. برای اینکه تاثیر سمباده کشی روی ماشین باقی نماند، نیاز به دقت بسیار بالایی است که کمتر کسی آن را به درستی انجام می‌دهد. در بیشتر مواقع در اثر استفاده از ابزار مذکور، خط و خش‌هایی روی سطوح باقی می‌ماند که به راحتی با چشم و لمس کردن، احساس می‌شود.

تشخیص با وجود پاشش اضافی رنگ

یکی از اتفاقاتی که ممکن است حین نقاشی اتفاق بیفتد؛ پاشش مقدار کمی از رنگ (در حد یکی دو لکه) روی نقاط دیگر است که هدف شخص نیستند. در صورتی که به ترمیم بخشی شک داشتید، نگاهی به قسمت‌های اطراف آن بیندازید؛ اگر متوجه حتی یک لکه (هر چند کوچک) شدید، حدس شما به احتمال بسیار زیاد درست بوده است.

فراموش نکنید که بررسی رنگ با این روش‌ها، نیاز به دقت و حتی تجربه بسیار بالایی دارد. این روزها، مهارت نقاش‌ها بسیار بالا رفته و ابزارهای مورد استفاده توسط آن‌ها، هر روز بهتر و بهتر می‌شوند. گاهی پیش می‌آید که نقاش تبحر خاصی داشته و کارش را با چنان دقتی انجام می‌دهد که با کمک هیچ یک از روش‌های مذکور، قابل تشخیص نیست.

از طرفی هم وضعیت رنگ ماشین یکی از اصلی‌ترین پارامترها در خرید و فروش ماشین کارکرده است؛ این امر می‌تواند قیمت آن را تا میلیون‌ها تومان هم کم یا زیاد کند. شاید بهترین روش، مراجعه به یک کارشناس رنگ خودرو است که با کمک دستگاه‌های مخصوص، به راحتی و با جزئیات کامل می‌تواند به شما بگوید که ماشین دست دوم مورد نظر، رنگ شده یا نه؟ در واقع تشخیص این افراد کاملا مورد استناد است و خیال هر دو طرف معامله را از هر نظر راحت می‌کند.

 

مقالات مرتبط