کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

 1542395861866

کارکرد خودرو رابطه مستقیمی با قیمت گذاری خودروهای دست دوم مخصوصا در نمونه های گرانقیمت دارد از همین رو برخی از مالکان یا شاید بهتر بگوییم دلالان به منظور کسب مبلغ سود بیشتر یا بعبارتی کسب مال حرام اقدام به کاهش کیلومتر خودرو از طریق راههای گوناگون می نمایند .از همین رو خریداران همیشه با این دغدغه روبرو هستند که آیا کارکرد خودروی مورد نظرشان واقعی است یا کاهش یافته است.از همین رو کارشناس خودرو در مقاله پیش رو به هر آنچه به کارکرد خودرو و کاهش آن مربوط می گردد ،خواهیم پرداخت.

نحوه کارکرد صفحه کیلومتر شمار

به منظور تشخیص کیلومتر واقعی خودرو بهتر است پیش از آن با چگونگی عملکرد سیستم اندازه گیری و ثبت کیلومتر در خودرو ها آشنا شوید.ثبت سرعت خودرو بصورت لحظه یکی از مهمترین پارامترهای اندازه گیری در خودرو است که واحد های مختلف برای ایجاد راندمان و ایمنی بهتر به آن نیاز دارند. در خودروهای قدیمی تنها پنل پشت فرمان و کیلومتر نیاز به سنجش سرعت داشت تا راننده را همواره از سرعت خودرو اگاه نماید. این کار در گذشته بصورت مکانیکی و اغلب با سیم فلزی با نام سیم کیلومتر انجام می گرفت. اما امروزه سیستم ها از نوع دیجیتالی شده اند و علاوه بر صفحه کیلومتر  که خود به تنهایی یک واحد کنترل یونیت مستقل محسوب می شود، ECU یا همان رایانه مرکزی خودرو به اطلاعات کافی در خصوص سرعت خودرو نیازمند است.سنسور های تشخیص سرعت در خودروهای مدرن امروزی یا درون جعبه دنده و یا در نزدیکی چرخها تعبیه شده تا دقیق ترین اطلاعات را تشخیص دهد.این اطلاعات علاوه بر اینکه ضمن ذخیره در پنل پشت فرمان به راننده نمایش داده می شود در ECU های مختلف خودرو از قبیل ECU جعبه دنده ،کیسه های هوا ،موتور و اتاق خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.  بطور مثال در بعضی از خودروهای جدید،  مسافت طی شده و سرعت خودرو ممکن است در 20 کنترل یونیت بطور همزمان ثبت شود.

از همین رو ممکن است در برخی از خودروهای پیشرفته ،کارکرد خود غیر از پنل پشت فرمان در ECU های دیگر ثبت و ذخیره گردد تا متخلفان در کاهش کیلومتر خودرو قاصر شوند بطوریکه اگر یک یونیت با نمونه نو تعویض گردد ECU های دیگر اطلاعات ذخیره شده را به یونیت تعویض شده ارسال می نمایند تا باز هم همان کیلومتر واقعی به نمایش در آید. برای مثال در خودروی پژو 206 اگر پشت صفحه آمپر خودرویی که 100 هزار کیلومتر کار کرده است با مدل نو تعویض شود به محض برقراری ارتباط بین واحدها، اطلاعات کیلومتر قبلی را  از روی یونیت های دیگر خوانده و بالاترین کیلومتر را در خود ثبت می کند.

البته نمونه های پیشرفته تری هم نیز وجود دارد که سیستم  ثبت کارکرد  با  دیگر عوامل کلیدی خودرو در ارتباط است. برای مثال در خودروهایی نظیر بنز و بی ام و سیستم ثبت کیلوکتر خودرو جزو کدهای اصلی روشن شدن موتور است بطوریکه اگر این سیستم به هر نحوی دست کاری شده باشد از روشن شدن موتور جلوگیری خواهد کرد.

پس از آشنایی با سیستم ثبت اطلاعات سرعت و کیلومتر خودرو به راه های تشخیص کارکرد واقعی کیلومتر خودرو خواهیم پرداخت.

1-استفاده از دیاگ

1542396098412

همانطور که اشاره شد در برخی از خودروهای امروزی میزان کارکرد خودرو علاوه بر یونیت پنل پشت فرمان در ECU های دیگر هم ثبت می گردد . از همین رو ممکن است با دیاگ زدن بتوانید اطلاعات ثبت شده را بازیابی کنید و با پنل پشت فرمان مقایسه کنید. البته به یاد داشته باشید که همانطور که خودروسازن پیشرفت کرده اند ،متقلبان هم بیکار نبوده و همگام با آنها پیشرفت کرده اند . از همین رو امکان این نیز وجود دارد که در خودروهای گرانقیمت دلال محترم تمامی اطلاعات های موجود در ECU را بروزرسانی کرده باشند.

1542395991057

خودرو وسیله ای مصرفی است که پس از طی مدت زمان و همچنین استفاده مداوم ،برخی از قطعات آن مستهلک می گردد . از همین رو یکی بهترین روشهای تشخیص میزان کارکرد واقعی خودرو بررسی قسمت مختلف ظاهری خودرو است. برای مثال فرمان ،سر دنده های ، روکش صندلی ها و کف پایی ها در صورت کارکرد بیش از حد مستهلک شده و کمی دچار خودرگی و پوست پوست شدن می گردند. از همین رو اگر کارکرد خودرو پایین بود اما این قطعات از شکل و قیافه افتاده بود مطمئن باشید یک جای کار می لنگد.البته به یاد داشته باشید افرادی که به کمک کردن کیلومتر خودرو در هنگام فروش علاقه دارند یک گام از شما جلوتر هستند و می دانند که در هنگام رانندگی چگونه از خودرو استفاده نمایند که ردی از خود بجای نگذارند.

3- بازرسی لاستیک های خودرو

1542395310258

لاستیک های خودرو یکی از قطعاتی هستند که با میزان کارکرد خودرو رابطه مستقیمی دارد . برای تشخیص میزان کارکرد واقعی خود با یک سکه به سراغ لاستیک ها بروید و سکه را بصورت عمودی در لاستیک فرو نمایید اگر حدود 1.5 میلیمتر و یا کمتر به داخل عاج رفت بدانید که خودرو حداقل 90 هزار تایی کارکرده است و اگر کارکرد خودرو کمتر از این میزان بود بدانید با پدیده زشت کم کردن کیلومتر خودرو روبرو بوده اید. لازم به یادآوری نیست که فروشندگان متقلب براحتی و با تعویض لاستیک می توانند این رد به جای مانده را براحتی از بین ببرند.

4-بررسی سرویس های دوره ای

1542395379823

خودروهای امروزی بصورت کلی از گارانتی شرکت عرضه کننده بهره می برند .از همین مالکان خودرو ملزم هستند برای حفظ گارانتی ،سرویس های دوره ای را بصورت منظم انجام دهند.لذا در هنگام مراجعه کیلومتر کارکرد خودرو در شبکه نمایندگی ثبت می گردد و براحتی قابل استعلام است. همچنین در صورت خرابی یا مشکل ،مالک به منظور استفاده از مزایای گارانتی خودرو به نمایندگی مراجعه می نماید و یک رد دیگر از کارکرد خودرو را بجای می گذارد.از همین با بررسی سرویس های انجام شده در نمایندگی متوجه خواهید شد که خودرو چه میزان کارکرد داشته است.شاید بتوان به جرات گفت این یکی معدود رد هایی است که نمی توان به راحتی از شر آن راحت شد.

5- استفاده از کارشناس خودرو

1542395446019

همانطور که در تمامی مراحل فوق یادآور شدیم راههای بسیار مدرن و پیشرفته برای از بین بردن میزان کیلومتر واقعی خودرو بوجود آمده است که هر چقدر هم بعنوان یک مالک خودرو متبحر باشید امکان دارد در تشخیص خود اشتباه کنید. از همین رو پیشنهاد می گردد در هنگام خرید خودرو از یک کارشناس خبره استفاده نمایید چرا که کارشناس خودرو بطور کامل با خودرو آشنا بوده و می تواند با یک نگاه از وضعیت کارکرد واقعی خودرو مطلع گردد.

در پایان یاداور می شویم دلالی شغل کاملا ثبت شده ای در جهان است و این عمل شنیع توسط بخش معدودی از این افراد انجام می گردد و منظور ما در این مقاله تمامی دلالان نمی باشد.

پیامدهای قانونی کم کردن کیلومتر

این اقدام علاوه بر اینکه از لحاظ قانونی یک جرم محسوب می شود و می تواند تحت پیگرد قرار گیرد می تواند عواقب سختی را برای خریدار خودرو داشته باشد که شاید فروشنده کمتر به آنها فکر می کند.

باتوجه به اینکه برای انجام بسیاری از سرویس ها و تعویض قطعات آگاهی از کیلومتر واقعی خودرو اهمیت زیادی دارد، ایجاد هرگونه مغایرت در کیلومتر ثبت شده خودرو می تواند راننده را دچار اشتباه کند. برای مثال در خودروی سمند موتور ملی به دلیل کم کردن مقدار کیلومتر در زمان خرید، مالک جدید تسمه تایم خودرو را تعویض نکرده بود و پس از پاره شدن تسمه تایم و خاموش شدن موتور در سرعت زیاد مشکلات عدیده ای را برای یک خانواده بوجود آورده بود.

همانطور که گفته شد به دلیل ایجاد سدهای امنیتی در سیستم الکترونیک خودروها توسط خودروسازان، گاهی انجام هرگونه اقدامی در قسمت های الکترونیکی نرم افزاری و سخت افزاری می تواند باعث از کار افتادن و یا بروز اختلال درعملکرد سیستم های دیگر خودرو شود خصوصاً اینکه در بیشتر موارد این کار توسط افرادی انجام می شود که اطلاعات و دانش کمی را در دیگر قسمتهای خودرو دارند.

صرفنظر از اینکه این کار می تواند هزینه فکری زیادی را برای مشتری و فضای منفی و بی اعتمادی در جامعه ایجاد کند می تواند هزینه های مالی هم در برداشته باشد. سالانه مقدار زیادی پول صرف انجام این کار و هزینه کارشناسی آن در تمام دنیا می شود. سالانه در کشور انگلیس مبلغ 500 میلیون پوند به جیب خاطیان وارد می شود و در آلمان این مبلغ 300 میلیون یورو است.

 

شاید مقاله های زیر نیز برای شما جالب باشد