کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

کارشناسی حرفه ای خودرو در محل

کارشناسی کامل فنی، بدنه و آپشن های خودرو

درخواست کارشناسی خودرو نمونه خودروهای کارشناسی شده
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو
 • سانیار خودرو کارشناسی خودرو

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

خرید خودروکارکرده بدون کارشناسی خودرو کار پر خطری بوده و ممکن است منجر به هزینه‌های گزافی شود به همین منظور نباید دل به دریا زد و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کرد. کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو بسیار اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات برخی از افراد خودروی چپی و تصادفی و دو تکه را به جای خودرو سالم می‌فروشند و یا اطلاعات و کارکرد آن را دستکاری می‌کنند که این موارد توسط افراد آماتور قابل تشخیص نیست و کارشناسان خودرو می‌توانند به راحتی و بدون جهت گیری مشکلات خودرو را تشخیص دهند.باید در نظر داشته باشید که در صنعت خودرو کشور، تعمیرکاران فراوانی وجود دارند که می‌توانند ظاهر یک خودرو تصادفی را تا حد زیادی اصلاح کرده و آن را به عنوان یک ماشین کم کارکرد و سالم به فروش برسانند.مطمئنا تشخیص چنین خودروهایی از توان اغلب افراد خارج است؛ به همین دلیل در این مواقع، برای شناسایی نقاط ترمیم یا تعویض شده به کمک یک کارشناس مجرب جهت کارشناسی خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. مطالعه بیشتر

کارشناسی خودرو
تست کارشناسی خودرو

چه بخش هایی از خودرو توسط کارشناسان سانیار خودرو مورد بررسی دقیق قرار میگیرد ؟

 کارشناسی رنگ و بدنه خودرو : در قسمت بدنه این بازدید شامل کارشناسی کامل بدنه خودرو ، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و گزارش هر نوع رنگ شدگی ، تعویض ،صافکاری بدون رنگ ، خط و خش و غیره می شود . بازدید بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتال و حرفه ای و تجربه بالای کارشناس در تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی انجام می شود و گزارش کارشناسی خودرو در قسمت رنگ و بدنه شامل ضمانت نامه می باشد.

کارشناسی موتور و فنی: بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو: در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس سانیار خودرو اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

 • در جلو سمت راننده
 • در جلو سمت شاگرد
 • در عقب سمت راننده
 • در عقب سمت شاگرد
 • در صندوق در موتور
 • گلگیر جلو سمت راننده
 • گلگیر جلو سمت شاگرد
 • گلگیر عقب سمت راننده
 • گلگیر عقب سمت شاگرد
 • ستون جلو سمت راننده
 • ستون جلو سمت شاگرد
 • ستون عقب سمت راننده
 • ستون عقب سمت شاگرد
 • ستون وسط سمت راننده
 • ستون وسط سمت شاگرد
 • رکاب سمت راننده
 • رکاب سمت شاگرد
 • سقف شاسی جلو شاسی عقب

هزینه کارشناسی خودرو

هزینه کارشناس خودرو در محل توسط کارشناسان سانیار خودرو

در مورد قیمت کارشناسی خودرو | هزینه کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با توجه شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخصی نیازمند خرید یک خودروی مناسب برای استفاده خود و خانواده خود باشید . اگر قصد خرید خودروی دست دوم داریم پیشنهاد میشود مقاله دلایل نیاز به کارشناس خودرو را که در بخش اخبار و مقالات آمده را حتما مطالعه بفرمایید . در نظر داشته باشید که با توجه به صادق نبودن بخش عمده ای از فروشندگان خودروی دست دوم، قبل از خرید خودروی مد نظر خود حتما از یک کارشناس خودروی خبره درخواست نمایید که ماشین انتخابی شما رو از نظر رنگ، بدنه، فنی، کیلومتر و آپشن ها بررسی کند.

کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) با سال ها تجربه در زمینه کارشناسی خودرو و با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم سالم هست که میتواند شما را در راه خرید ماشین دست دوم سالم شما همراهی نماید.


توجه داشته باشید که در سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) قیمت کارشناسی خودرو، کاملا ثابت بوده و هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده و غیره ، غیر از هزینه مصوب دریافت نمی گردد.

هزینه ایاب و ذهاب کارشناسان خودرو ( سانیار خودرو ) در شهر تهران، برای مشتریان محترم رایگان بوده و تمامی هزینه های رفت و آمد بر عهده سایت کارشناس خودرو ( سانیار خودرو ) خواهد بود  .

هزینه کارشناسی خودروهای زیر 400 میلیون تومان : چهارصد هزارتومان

هزینه کارشناسی خودروهای بالای 400 میلیون تومان : یک هزارم از قیمت کارشناسی خودرو

 ohxmqsihqaf4

خوشبختانه در عصر مدرن امروز، خریداران ابزار مناسبی مانند اینترنت در دسترس دارند. خودروهای مشخصی تعداد فراخوان بیش‌تری نسبت به دیگر خودروها دارند و اگر شما به جستجوی مناسبی بپردازید می‌توانید درباره مشکل‌دار بودن فلان مدل یک خودرو اطلاعاتی به دست آورده و از به وجود آمدن مشکلات بعدی جلوگیری کنید در ادامه با کارشناس خودرو سانیار همراه باشید تا 9 نکته طلائی که شما می توانید در بازدید اولیه خودرو برای تشخیص رنگ و تصادفی بودن خودرواز آن استفاده کنید را بدانید .

سعی کنید کلاه سرتان نرود. ظاهر خودرو را بدون هیچ رودربایستی کاملا بررسی کنید و حتی اگر یک صدمه تقریبا سطحی دیدید و فقط یک سپر یا هر دو سپرها نیاز به تعویض داشت، از چانه زدن با فروشنده دریغ نکنید. مشکل را به او نشان داده و درباره قیمت با وی صحبت کنید. احتمالا بتوانید قیمت را کاهش دهید.

2بنر درخواست کارشناس

همچنین بخوانید :

خودروهای دست دوم خوبی در بازار موجود است اما اگر می‌خواهید مطمئن شوید که خودرویی که می‌خرید تصادفی نیست،‌ به این ۹ نکته توجه کنید:

۱. وجود رنگ در جاهای عجیب

فروشندگان دغل‌باز خودروهای مورددار هر کاری را که برای مخفی ماندن رنگ‌شدگی خودرو می‌توانند، انجام می‌دهند. اما معمولا برای این‌کار شتاب‌زده عمل می‌کنند و اگر شما بدانید که باید دنبال چه بگردید، فریب‌کاری آن‌ها آشکار خواهد شد.

اول دنبال رنگ‌ تازه‌ای باشید که از نظر درخشندگی یا بافت رنگ با اکثر قسمت‌های خودرو متفاوت است. به لولا‌های درب و قسمت‌های اطراف چفت درب کاپوت خودرو و نزدیک گلگیرها توجه ویژه‌ای داشته باشید، رنگ کردن مناسب این نقاط زمان، هزینه و انرژی زیادی می‌طلبد. اگر در هرجایی از خودرو رنگ متفاوتی پیدا کردید دلیل آن را از فروشنده بپرسید. اگر او جواب مناسبی نداشت، بهتر است از خرید آن خودرو صرف‌نظر کنید.

۲. هم‌ تراز نبودن برخی قسمت‌ها

پنل درب‌ها، سپرها، درب‌ صندوق عقب و گلگیرهای خودرو همیشه باید با سایر قسمت‌های خودرو در یک امتداد بوده و نباید فاصله‌ای بین قسمت‌های مختلف وجود داشته باشد. اگر دیدید که یک قسمت از خودرو با بقیه قسمت‌ها همخوانی ندارد با دقت آن را بررسی کنید. اگر هر چیزی به آن قسمت متصل شده، حتی در صورت مطابق بودن رنگ‌ها، باز هم ممکن است نشانه‌ای از تصادفی بودن خودرو و تعویض یا تعمیر آن قسمت وجود دارد.

۳. استفاده از موادی برای پوشش آسیب بدنه خودرو

گاهی اوقات با یک پولیش ساده می‌توان خش‌های کوچک بدنه خودرو را از بین برد. اما وقتی که آسیب بدنه جدی‌ باشد نیاز به مواد دیگری برای این کار است. از این مواد معمولا در زیر درب کاپوت و زیر گلگیرها استفاده می‌شود. بنابراین گول نخورید! همین‌طور که دور تا دور خودرو را چک می‌کنید، هر جا را که به نظرتان مشکوک رسید لمس کنید و از این‌که جنس آن قسمت همانی است که باید باشد، مطمئن شوید.

۴. وارد شدن فشار به شاسی خودرو

شاید یکی از بدترین چیزهایی که می‌تواند برای یک خودرو رخ دهد،‌ مصالحه ساختار شاسی خودرو باشد. متاسفانه برخی از متخصصان بدنه خودرو بعضی اوقات تلاش می‌کنند که مشکلات جدی مربوط به اسکلت خودرو را با فشار شاسی به شکلی که ظاهر خودرو مثل اولش شود، ‌رفع کنند. شاید با این کار خودرو شبیه به خودروی اولیه شود، اما به هرحال قبل از این کار به خودرو صدمه وارد شده و شما نمی‌خواهید خودروی تصادفی و خودرویی شاسی آن به زور جا انداخته شده است، بخرید.

حواستان به برجستگی‌های غیرمعمول،‌ قسمت‌های خم شده خودرو، قوس‌های اطراف گلگیر، قسمت عقب شاسی خودرو و تمامی قسمت‌هایی که به راحتی آسیب می‌بینند باشد.

۵. وجود پوشش تازه در زیر خودرو

یکی از گام‌های کلیدی تعمیر یک خودروی تصادفی اعمال یک پوشش رزینی در زیر خودرو است. این اسپری چسبنده کف خودرو را از خاک و سنگ یا نمک و هر آلوده‌کننده دیگری محافظت می‌کند. این پوشش بسیار مهم است چرا که خودروها تمایل بسیاری به زنگ زدن و پوسیدگی دارند!

بنابراین، اگر دیدید که ناحیه خاصی از زیر خودرو اسپری شده است حواستان باشد. قطعان آن ناحیه ممکن است به تازگی تعویض شده باشد. اگر چنین موردی دیدید حتما از فروشنده درباره آن سوال کنید. ممکن است او صادقانه درباره تصادفی بودن خودرو به شما پاسخ دهد! علاوه بر این، احتمال این‌که این پوشش برای محافظت بیش‌تر برروی یک خودرو سالم و غیرتصادفی نیز اعمال شود، وجود دارد.

2086031441563912994

۶. وجود ترک در شیشه جلوی خودرو

وجود ترک در شیشه جلوی خودرو، خصوصا اگر این ترک‌ها به شکل تار عنکبوت باشد، برخی اوقات نشانه تصادفی بودن خودرو است. این مورد واضح به راحتی قابل مشاهده است. بنابراین در صورت وجود ترک در شیشه جلوی خودرو می‌توان به تصادفی بودن خودرو کمی مشکوک شد.

۷. شل بودن یا عدم وجود پیچ در بعضی از قسمت‌ها

این مشکل شاید مسخره به نظر برسد و با چند بسط پلاستیکی و یک یا دو پیچ قابل حل باشد،‌ اما همین نکته می‌تواند نشانه چیزی جدی‌تر باشد. شل بودن پیچ‌ها، خصوصا در قسمت گلگیرها می‌تواند نشانه مواجهه این خودرو با شرایط دشوار باشد. اما بدتر از آن، خودرو می‌تواند تصادفی بوده و کسانی که دوباره خودرو را سرهم می‌کردند،‌ بستن چند پیچ را فراموش کرده باشند.

مکان‌های کلیدی برای این مورد می‌تواند زیر گلگیرها در قسمت بالای چر‌خ‌ها و هرجایی در زیر کاپوت،‌ چفت درب‌ها باشد،‌ چرا که درب‌ها و گلگیرها معمولا به شاسی پیچ می‌شوند.

۸. وجود پیچ‌های فرسوده و آسیب‌دیده

این مورد مهم‌تر از مورد قبلی است. خودروسازان هنگام مونتاژ خودرو از ابزار مخصوصی استفاده می‌کنند که به رنگ سرپیچ‌ها و مهره‌ها آسیبی نمی‌رساند. بنابراین وجود یک پیچ یا مهره آسیب‌دیده و فرسوده، توجه بیش‌تری می‌طلبد.

اگر شما دیدید که یک سری از پیچ و مهره‌های یک ناحیه مشخص از خودرو دچار آسیب است،‌ دیگر قسمت‌های خودرو را هم به دقت بررسی کنید. وجود پیچ و مهره‌های آسیب دیده،‌ زنگ زده یا خورده شده در هر قسمتی از خودرو می‌تواند به معنای این باشد که آن قسمت در یک تصادف آسیب دیده است. درباره تصادفی بودن آن قسمت از فروشنده سوال کنید و عکس‌العمل او را ببینید.

۹. تعویضی بودن چراغ‌‌های جلو

اکثر قاب‌های چراغ‌های جلوی خودرو پلاستیکی هستند. اگر شما می‌بینید که یکی از چراغ‌های یک خودرو جدیدتر به نظر می‌رسد و نور بهتری دارد و آن یکی زرد و تار است،‌ حواستان را جمع کنید،‌ چرا که احتمالا فروشنده آن را به خوبی پولیش نزده است. این چراغ به دلیل رخ‌دادن تصادف تعویض شده است. بنابراین کاپوت را بالا بزنید و وجود آسیب‌ها احتمالی در پشت چراغ را بررسی کنید.

البته این احتمال هم وجود دارد که فروشنده فرد صادقی باشد و فقط به دلیل وجود ترک در قاب چراغ، آن را تعویض کرده و خودرو تصادفی نباشد.

درآخر پس از بازدید اولیه خودرو و بررسی های اولیه و توافق بر سرقیمت خودرو با خیال راحت می توانید قرار بازدید کارشناس خودرو را مشخص کنید و با ثبت درخواست از طریق تلفن یا سایت کارشناس خودرو سانیار نسبت به بررسی تخصصی بدنه و فنی خودرو مورد نظر اقدام فرمایید تا هزینه های کارشناسی خودرو در محل نیز کاهش یابد 

2بنر چراغ دار خرید سفارشی خودرو

 

همچنین بخوانید :

 کارشناس خودرو سانیار همراه و پشتیبان شما