کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

مزدا اعلام کرد محصول جدیدی را در نمایشگاه خودروی ژنو معرفی خواهد کرد.

mazda koeru concept 1 765x510

متأسفانه این خودروساز ژاپنی علاقه‌ای به انتشار جزئیات بیشتر نداشته و اطلاعاتی از این خودرو در دسترس نیست. از آنجایی که نسل جدید مزدا 3 سال پیش معرفی شده و نسل فعلی CX-5 هم تنها دو سال است که در بازار حضور دارد بنابراین منظور مزدا از محصول جدید این دو خودرو نیست.

mazda koeru concept 2 765x510

مزدا 6 فیس لیفت هم حدود یک سال است که وارد بازار شده بنابراین احتمال معرفی نسل جدید آن در سال 2019 وجود ندارد. مزدا MX-5 نیز به‌روزرسانی‌های مهمی در پاییز سال پیش داشت که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به پیشرانه 2 لیتری قوی‌تر اشاره کرد. خودروی بعدی سوپرمینی مزدا 2 است که در سال 2017 فیس لیفت شده است. تا زمانی که مزدا به فکر خودروی جدیدی نباشد، تنها محصول مدنظر ما برای ژنو کراس اوور ساب کامپکت CX-3 است.

mazda koeru concept 4 765x510

این خودرو از سال 2016 تاکنون در بازار حضور داشته و سال پیش ارتقا یافته بنابراین حالت منطقی این است که سال جاری شاهد به‌روزرسانی دوباره‌ی آن باشیم. البته می‌دانیم که مزدا قبلاً در حال کار روی نسل جدید CX-3 بوده است. این خودرو از پلتفرم مزدا 3 جدید استفاده خواهد کرد.

mazda koeru concept 14

نسل فعلی CX-3 بر پایه‌ی مزدا 2 بنا شده و به خاطر کابین تنگ مخصوصاً در بخش عقب موردانتقاد واقع شده است. این خودروساز ژاپنی می‌خواهد CX-3 را بزرگ‌تر کند تا به این ترتیب در برابر رقبایی چون تویوتا C-HR و هیوندای کنا کم نیاورد.

 

استفاده از معماری اسکای اکتیو II باعث می‌شود CX-3 جدید جادارتر از نسل فعلی باشد و البته مصرف سوخت آن به خاطر استفاده از پیشرانه‌ی 2 لیتری اسکای اکتیو ایکس کمتر شود. مزدا انتظار دارد نسل جدید این کراس اوور را اوایل سال 2020 وارد بازار کند.

مزدا همچنین گفته از امسال به بعد تنها در یک نمایشگاه خودروی مربوط به قاره‌ها شرکت خواهد کرد. در سال 2019 شاهد حضور مزدا در ژنو خواهیم بود بنابراین خبری از خودنمایی محصولات آن در فرانکفورت نخواهد بود

جدای از ژنو مزدا در برخی رویدادهای امسال اروپا نیز حضور خواهد یافت. ایده‌ی استند پاپ آپ منعطف مزدا به این شرکت اجازه می‌دهد در مکان‌هایی همچون رویدادهای ورزشی و موسیقی، خیابان‌ها و… حضور داشته باشد.