کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

 نسل جدید نیسان لیف محدوده حرکتی نسبتاً کوتاه 241 کیلومتری دارد اما ژاپنی‌ها با معرفی لیف ای پلاس جدید در CES این نقیصه را برطرف کرده‌اند.

خودروی موردبحث که از باتری لیتیوم-یونی 62 کیلووات ساعتی استفاده می‌کند برد تخمینی 363 کیلومتری را ارائه کرده که 122 کیلومتر بیشتر از نسخه‌ی استاندارد بوده و می‌تواند تا حدودی نگرانی مالکان درباره‌ی محدوده حرکتی این خودروی الکتریکی را رفع کند.

nissan leaf e 24 765x510

جدای از باتری بهبود یافته، لیف ای پلاس دارای پیشرانه‌ی الکتریکی ارتقا یافته‌ای است که قدرت 214 اسبی و گشتاور 340 نیوتون متری دارد. مدل استاندارد خروجی 147 اسبی و گشتاور 319 نیوتون متری دارد و بنابراین ای پلاس بهبود چشمگیری در مقایسه با مدل استاندارد به دست آورده است.

 

نیسان گفته این قدرت بیشتر باعث شده حداکثر سرعت لیف ای پلاس حدود 10 درصد افزایش یابد و شتاب 80 تا 120 کیلومتر در ساعت این خودرو نیز حدود 13 درصد ارتقا را نشان دهد.

nissan leaf e 23

نیسان تأیید کرده این خودرو با سیستم شارژ سریع 70 کیلوواتی جدیدی در دسترس است که حداکثر خروجی 100 کیلوواتی را ارائه می‌کند. این خودروساز اشاره‌ای به زمان شارژ محصول جدیدش نکرده اما گفته تست‌های اولیه نشان داده‌اند زمان شارژ لیف ای پلاس کمتر از مدل استاندارد است.

 

از نظر طراحی و استایل تغییرات زیادی دیده نمی‌شود اما رینگ‌های 16 اینچی و عناصر آبی در بخش جلو باعث تمایز این نسخه با لیف استاندارد می‌شود.

 

داخل کابین هم صفحه‌نمایش بزرگ‌تر 8 اینچی وجود دارد که می‌توان گوشی‌های هوشمند را به آن متصل نمود. این سیستم اطلاعات سرگرمی همچنین دارای سیستم ناوبری به‌روز شده‌ای است که ناوبری خانه به خانه و دقیقی را ارائه می‌کند.

nissan leaf e 18 765x510

از نظر ایمنی، نیسان لیف ای پلاس سیستم نیمه خودران پرو پایلوت را عرضه کرده که می‌تواند خودرو را بین خطوط حفظ کرده و سرعت آن را بسته به ترافیک به‌صورت خودکار تنظیم کند. لیف ای پلاس همچنین به‌صورت استاندارد دارای چندین سیستم کمک‌راننده از جمله حفظ خودرو بین خطوط، هشدار خروج از مسیر، ترمز اضطراری هوشمند، هشدار نقاط کور، هشدار ترافیک پشتی و پایش محیطی با تشخیص اشیای متحرک می‌باشد.

nissan leaf e 19 765x510

فروش این خودرو در ژاپن از چند روز آینده آغاز می‌شود و مشتریان اروپایی هم از اواسط سال جاری خواهند توانست لیف ای پلاس را انتخاب کنند. فروش خودروی یاد شده در آمریکا از بهار آغاز می‌شود و سه نسخه‌ی متفاوت S پلاس، SV پلاس و SL پلاس آن قابل انتخاب خواهد بود.