کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

 car inspections1

کارشناس خودرو در قسمت فنی خودرو چه قسمتهایی را بررسی می کند ؟ در این مقاله از کارشناس خودرو سانیار به این سوال شما پاسخ خواهیم داد . خودروها از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده‌اند و مهمترین بخش خودرو و قلب تپنده آن، موتور خودرو و سیستم محرکه است. در واقع زمانی که بحث کارشناسی فنی خودرو پیش می‌آید، باید به موتور، گیربکس، و سایر اجزای تشکیل دهنده آن فکر کنیم. خیلی‌ها بخش فنی خودرو را با بخش کارشناسی فنی بدنه خودرو آن اشتباه می‌گیرند که در واقع این دو کاملا با هم تفاوت  دارند. طبق آمار منتشر شده اغلب مالکین خودرو در کشور هر 5 الی 6 ماه یک بار اقدام به تعویض قطعات ماشین و بررسی عملکرد فنی آن می‌کنند. این مسئله نشان می‌دهد که کارشناسی خودرو خواه کارشناسی فنی و خواه کارشناسی بدنه از اهمیت زیادی برخوردار است.

معمولا، خودروهای نو کمتر نیاز به بررسی فنی دارند و خودروهای دست دوم نیاز بیشتری به این نوع کارشناسی دارند. آگاهی از عملکرد خودرو و همچنین بررسی شاخصه‌های فنی آن می‌تواند شما را در نگهداری بهتر از خودرو کمک کند. به یاد داشته باشید که خودروهای دست دوم از نظر ظاهری ممکن است سالم به نظر برسند، اما از نظر فنی می‌توانند بسیار ضعیف باشند و شما را با مشکلات زیادی مواجه کنند. پس، توصیه ما این است که تا انتهای این مطلب با کارشناس خودرو سانیار همراه باشید تا با نحوه بررسی فنی ماشین آشنا شوید.

چرا کارشناسی فنی خودرو مهم است؟

کارشناسی فنی خودرو

در روزهایی که بازار خرید و فروش خودروی دست دوم داغ تر از خودروی صفر است بررسی قسمت های فنی خودرو اگر نگویم مهمتر از قسمت بدنه خودرو می باشد به همان اندازه مهم می باشد ، کلاهبرداران همیشه در کمین افرادی هستند که یا تجربه کافی در مورد خودرو ندارند و یا نسبت به بررسی تخصصی فنی خودرو توسط کارشناسان اهمیتی نمی دهند و متحمل هزینه های هنگفتی می شوند که مواردی چون تعویض بودن غیر قانونی موتور و یا مشکلات عمده  دیگری در موتور مانند  بلوکه سیلندر ، سر سیلندر ، شاتون ، میل لنگ که اجزای اصلی موتور هستند ، سیستم انتقال قدرت  ، کلاچ و غیره ... می باشد 

اگر اقدام به خرید خودروهای دست دوم کردید حتما در هنگام معامله از کارشناسان باتجربه کارشناس خودرو سانیار برای بررسی کیفیت و سلامت خودروی مورد نظر استفاده کنید. چراکه ممکن است خودروی دست دوم از لحاظ ظاهری بسیار مناسب به نظر برسد، اما از نظر فنی دارای ایرادهای متعددی باشد. خوشبختانه، به کمک یک کارشناس خودرو باتجربه و ماهر می‌توانید تنها ظرف چند دقیقه تمام ایرادات احتمالی یک خودروی دست دوم را پیدا کنید. هیچگاه گول ظاهر ماشین‌های لوکس را نخورید. با یک بررسی تخصصی تمامی ایرادات احتمالی آن نمایان می‌شود. در برخی از مواقع دستکاری‌هایی که بر روی قطعات خودرو انجام می‌شود به قدری حرفه‌ای است که تنها با ابزارهای پیشرفته می‌توان آن را تشخیص داد.

در بازار خودروی کشور روزانه تعداد انبوهی از خودروهای دست دوم معامله می‌شوند که در بین این معاملات برخی افراد سودجود تنها به فکر منافع خود هستند. آن‌ها با خرید خودروهای مشکل‌دار و ارزان سعی در فروش آن به قیمت‌های بالاتر را دارند. اینجاست که کارشناسی فنی خودرو دست این دلالان را رو کرده و شما را از خرید یک خودروی نامناسب بازمی‌دارد. یکی از مهمترین دلایل در استفاده از کارشناس فنی ماشین تشخیص میزان کارکرد موتور و همچنین سلامت گیربکس است. این دو قطعه جزو اصلی‌ترین قطعات یک خودرو هستند و معمولا استهلاک ماشین از این دو قطعه ناشی می‌شود. بنابراین، خودرویی که توسط یک راننده ناشی هدایت شده باشد، مطمئنا از استهلاک بالایی برخوردار بوده و همین امر لزوم بررسی فنی این دو قطعه را ضروری می‌کند.

 

بنرچراغ دار درخواست کارشناس

کارشناسی فنی خودرو شامل چه مواردی می‌شود؟

توجه داشته باشید که کارشناسی فنی ماشین با تست معاینه فنی و کارشناسی فنی بدنه متفاوت است. چراکه در معاینه فنی هرگز به مسائلی چون تعیین ارزش، رنگ بدنه و ضربه خوردگی خودرو توجهی نمی‌شود. بنابراین، افرادی که قصد خرید خودروهای کارکرده را دارند، باید به دنبال کارشناسان فنی ماشین باشند. به طور کلی، کارشناسی خودرو به سه نوع کارشناسی بدنه، کارشناسی فنی و کارشناسی آپشن‌های آن می‌شود که در این مطلب ما تنها به بررسی مورد فنی آن می‌پردازیم.  مورد فنی نیز شامل بخش‌های مختلفی می‌شود.

کارشناسی موتور و فنی:

بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم ، اطمینان از کارکرد صحیح موتور ، عدم کمپرس موتور ، عدم روغن ریزی موتور ، تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک کننده ، اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور ، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر ، اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس ، روغن موتور ، روغن هیدرولیک ، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی دود اگزوز ، بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب ، تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو ، بررسی کارکرد واقعی خودرو ، بازدید و کارشناسی زیربندی خودرو ، تست آپشن ها و مایعات خودرو 

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی خودرو:

 در قسمت آپشن بسته به نوع خودرو تمام تجهیزات خودرو ضمن تست از طریق دستگاه دیاگ به صورت دستی توسط کارشناس خودرو مورد کارشناسی قرار می گیرد . تجهیزات ایمنی خودرو از قبیل ایربگ ها ، سیستم کنترل پایداری خودرو، ترمز ای بی اس، کمربند های ایمنی ، کارشناسی تمامی سنسورها و سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو ، بازدید وضعیت داخلی اطاق خودرو تنظیمات مربوط به صندلی ها و فرمان و بالابر شیشه ها ، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم روشنایی خودرو

تست رانندگی: 

در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت امکان تشخیص دقیق را دارد به همین دلیل کارشناس خودر سانیار اقدام به تست رانندگی می کند. بازدید سیستم تعلیق و جلوبندی کارکرد موتور در دور موتور بالا عدم لرزش و صدای اضافی اطاق ، تعویض صحیح دنده و نبود ایراد در سیستم گیربکس و سیستم موتور ، بازدید سیستم ترمز ، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدرولیک فرمان ، سالم بودن لاستیک های خودرو از مواردی است که در تست رانندگی گزارش می شود.

بنرچراغ دار خرید سفارشی خودرو

همه این موارد نیاز به استفاده از کارشناسی خودرو قبل از خرید را اثبات می‌کند.

با توجه به مطالب فوق و تجربیات بیان‌شده، کارشناسی در خرید و فروش خودرو امری ضروری بنظر می‌رسد. با کمی دقت متوجه خواهید شد که هزینه کارشناسی خودرو تقریبا یک هزارم  قیمت تمام شده یک خودرو است. این رقم در مقابل اطمینانی که از سلامت خودرو به شما می‌دهد کاملا ناچیز است. 
بعد از پیدا کردن خودروی مورد نظر و پیش از تماس با کارشناس خودرو، یکبار فروشنده و خودروی مورد نظر را ببینید، چرا که در برخورد با فروشنده خیلی از موارد برای شما روشن خواهد شد. بعد از آن شما می توانید درخواست اعزام کارشناس خودرو را از طریق سایت کارشناس خودرو سانیار و یا تماس با شماره های ارائه شده در وب سایت ثبت نمایید .کارشناس خودرو حداکثر 45 دقیقه بعد در محل حاضر است . اجازه دهید تا کارشناس تمام مراحل کار خود را بطور کامل انجام دهد و در پایان به نظرات کارشناس اعتماد کنید.

کارشناس خودرو سانیار به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های کارشناسی در کنار شما است تا تجربه خریدی مطمئن را برای مشتریان خودرو ایجاد کند.

 

بیشتر بخوانید

 

 


آخرین مطالب