کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

چگونگی تشخیص سلامت خودرو توسط شما 

اگر متخصص نیستید می توانید با کارشناس خودرو اقدام به خرید خودرو کنید،  و با پرداخت هزینه اندک از متحمل شدن خسارات سنگین هنگام خرید خودرو جلوگیری نمائید.

در این مقاله  بعضی راه های تست سلامت خودرو را برایتان بازگو می کنیم که با رعایت کردن آنها قادر خواهید بود تا حدی از سلامت خودروی مورد نظرتان مطلع شوید.

 

بنرچراغ دار درخواست کارشناس

 

 

اول: به کیلومتر اعتماد نکنید! 

هیچگاه به عددی که کیلومتر خودرو نشان می دهد اعتماد نکنید! دستکاری کردن آن چندان کار پیچیده ای نیست . یکی از راههای سریع تخمین زدن مقدار کارکرد هر خودرو، خوردگی دیسک چرخ ها- باز بسته شدن پیچهای برخی از قطعات موتور خودرو چرم صندلی ، روکش فرمان، دسته دنده و میزان سلامت تایمر ها است. روش ها دیگر نیز وجوود دارد مثل مراجعه به نمایندگی و استخراج سابقه سرویس های دوره ای خودرو و یا تمیزی پشت شیشه صفحه کیلومتر شمار که نباید در آن اثر انگشت یا دستخوردگی باشد. البته بازهم همه این راهها نتیجه قطعی نمی دهد و افراد سود جو راههایی برای پوشاندن حقیقت می دانند به اصطلاح خودمان به عقل جن هم نمی رسد!

دوم: جلوبندی

جلوبندی یکی از مهمتیرین قسمتهای هر خودرو است که باید به دقت کنترل شود. شما می توانید دور تا دور خودرو را چک کنید، اگر رکاب ، اگزئز و یا رادیاتور خوردگی داشته باشد جلوبندی تحت فشار بوده است، یا داخل کاسه چرخ ها را نگاه کنید، اگر روغن پس زده باشد نشانگر آن است که راننده خودرو از قبل دست انداز ها سرعت خود را کم نکرده است و جلوبندی سالمی ندارد.

 

سوم: بدنه

بدنه مهم ترین عوامل تعیین کننده قیمت هر خودروی کارکرده است. بدنه رنگ شده را نمی توان به هیچ وجه تعمیر کرد ، اما بخش فنی خودرو این قابلیت را دارد، پس بدنه خودرو را به دقت مورد بازدید قرار دهید. خودرو را حتما در روز و یا زیر  نور مستقیم  آفتاب بررسی نکنید. ناهمواری های روی بدنه، تفاوت رنگ قسمتهای مختلف، یکسان نبودن اندازه درزهای بین درها، کاپوت و صندوق عقب، راحت بسته نشدن درها یا باز شدن بیش ار حد آنها از نکاتی است که باید به آنها توجه کنید. استفاده از قلم تشخیص رنگ شدگی هزینه چندانی ندارد درها را باز کنید و قسمت لولای آنها را چک کنید کاپوت را بالا بزنید و بدنه خودرو را از داخل چک کنید اثرات پارگی ، جوش و یا رنگ شدگی علایم خوبی نیستند .

 

چهارم: سلامتی قوای محرکه 

سخت ترین قسمت خرید یک خودرو کارکرده تست سلامتی موتور و گیر بکس است.

 اگر در داخل خروجی اگزوز چرب باشد یا دود آبی رنگ از آن خارج شود، موتور خودرو روغن سوزی دارد و اگر از آن دود سیاه رنگ خارج شود، بیانگر آن است که احتراق بنزین به درستی صورت نمی گیرد.

در خودروهای دنده دستی ، برای تست دیسک و صفحه باید خودرو را در دنده سبک قرار داده و ترمز را فشار دهید، سپس کلاچ را آرام رها کنید. اگر خودرو در جایش خاموش شد مشکلی نیست، اما اگر خودرو شروع به لرزیدن کرد و بعد از چند بار ریب زدن خاموش شد، دیسک و صفحه آن مشکل دارد.

و در آخر 

با نگاه کردن به قیمت خودروها می توان حدس زد که توان بسیاری از مردم برای خرید خودرو صفر کیلومتر کاهش یافته و به دنبال خرید خودرو کارکرده هستند.

به همین دلیل کلاهبرداران خودرو تلاش دارند خودروهایی که دارای مشکلات فنی بسیار هستند را با قیمت نازل خریداری کرده و با رفع جزیی عیوب آن به عنوان یک خودرو سالم به فروش برسانند. کلاهبرداران باعث می‌شوند تا معامله‌ی ما به اتفاقی ناگوار تبدیل شود و خریدار خودرو دچار ضررهای هنگفتی گردد.

کارشناسی خودرو قبل از خرید خودرو به شما کمک می‌کند تا خودرو را بدون نگرانی از مشکلات آتی و متحمل شدن مخارج اضافی خریداری نمائید.

خرید خودرو بدون کارشناسی و فقط با تکیه بر تجربیات شخصی می‌تواند در آینده هزینه‌های زیادی برای شما در بر داشته باشد در حالی که با صرف هزینه بسیار اندک می‌تواند از به وجود آمدن این مخارج جلوگیری نمائید.

وب سایت کارشناس خودرو سانیار با ارائه خدمات کارشناسی خودرو در محل یکی از پیشروترین شرکت‌های کارشناسی خودرو در زمینه تشخیص رنگ خودرو، کارشناسی بدنه خودرو، کارشناسی فنی و گیربکس، بررسی آپشن ها، تست رانندگی و دیاگ است و به شما کمک می‌کند تا به راحتی و بدون دغدغه خودرو مورد نظر خود را خریداری نمائید.

برای ثبت درخواست کارشناسی خودرو کافی است در قسمت ثبت درخواست کارشناسی بالای صفحه و یا با تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن کارشناس خودرو سانیار به محل اعزام شده و خودرو مورد نظر را مورد بررسی قرار دهند و در آخر گزارش مکتوب از وضعیت خودروی مورد نظر شما ارائه می نمایند .

 

 

بنرچراغ دار خرید سفارشی خودرو