کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

 مراقبت از گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک یکی از بهترین آپشن‌های رفاهی خودرو است که امروزه طرفدارن بسیار زیادی دارد اما استفاده نادرست از گیربکس اتوماتیک هزینه‌های بسیار سنگینی بر روی دوش صاحب خودرو می‌گذارد که با رعایت چند نکته می‌توان از ایجاد خسارت به گیربکس جلوگیری کرد.اگرچه که رانندگی با خودرو دنده اتوماتیک بسیار راحت و ایمن است ولی نیاز به نگهداری و توجه ویژه‌ای در مقایسه با گیربکس‌های دستی دارد، زیرا در صورت خراب شدن باید هزینه بیشتری برای تعمیر آن پرداخت کنید. برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی گیربکس‌های اتوماتیک، کارهایی وجود دارد که حین رانندگی هرگز نباید انجام دهید تا متحمل هزینه‌های سنگین برای تعمیر خودرو نشوید. برای آشنایی با موارد مربوط به نگهداری از گیربکس اتوماتیک با کارشناس خودرو همراه باشید.

آشنایی با حروف روی گیربکس اتوماتیک

نگهداری گیربکس اتوماتیک

علامت P یا Park

به این علامت حالت پارک گفته می‌شود. در هنگام پارک کردن بهتر است خودرو را در حالت پارک قرار دهید، چرا که در این حالت چرخ‌های خودرو قفل شده و حرکت نمی‌کند. برخی از خودروهای گیربکس اتوماتیک فقط در حالت پارک روشن می‌شود.

علامت D یا Drive

این علامت، حالت رانندگی است. با قرار دادن دنده در این حالت خودرو قادر به حرکت خواهد بود. کافیست پای خودرو از روی ترمز برداشته تا خودرو به حرکت درآید.

علامت N یا Neutral

برای خلاص کردن خودروهای گیربکس اتوماتیک، دنده باید در این حالت باشد. این حالت خودرو را خلاص می‌کند. خودرو در هر وضعیتی که باشد در صورت خلاص کردن، حرکت خود را ادامه می‌دهد. به طور مثال اگر در حال حرکت هستید و دنده را در حالت خلاص قرار دهید خودرو به حرکت خود ادامه خواهد داد، و اگر جایی پارک کرده باشید خودرو ثابت می‌ماند.

علامت R یا Reverse

این حالت همانند خودروهای گیربکس معمولی، دنده عقب است. برای حرکت به عقب از این حالت باید استفاده گردد.

چگونه از گیربکس اتوماتیک خودرو نگهداری کنیم؟

با وجود اینکه به کارگیری گیربکس اتوماتیک رانندگی را راحتر کرده است اما نگهداری از آن کمی سخت تر بوده و عدم استفاده صحیح از دنده اتومات هزینه های گزافی را به همراه می آورد. در ادامه این مطلب به بررسی برخی از مهم ترین نکات جهت استفاده صحیح از دنده اتوماتیک می پردازیم.

روغن گیربکس مناسب 1

روغن گیربکس خودرو را بازرسی کنید.

یکی از بهترین راه ها برای نگهداری گیربکس اتوماتیک  بازرسی سطح روغن آن است. این روغن نشانگر خوبی از سلامت کلی گیربکس می باشد.
بنابراین توصیه می کنیم، سطح روغن را بسنجید و در شرایط ایده آل هر 60 هزار کیلومتر و در شرایط نامطلوب هر 50 هزار کیلومتر روغن گیربکس را تعویض کنید. سطح روغن پایین تر از حد نرمال نشان دهنده نشتی است که می تواند جدی باشد.

 نگاهی به ظاهر واقعی روغن بیندازید.

اگر روغن گیربکس تیره به نظر برسد، احتمالاً مشکلی وجود  دارد. به یاد داشته باشید که روغن خوب باید یک رنگ روشن و شفاف باشد و از نظر ظاهری شیری یا گل آلود نباشد. تولید کنندگان از مایع رنگی متنوعی استفاده می کنند اما متداول ترین آن رنگ قرمز است.
اگر متوجه شدید که روغن  کمی بوی سوختگی میدهند ، آن را در اسرع وقت به یک مرکز تعمیر حرفه ای انتقال دهید تا در صورت بروز مشکلات جدی بتوانید جلوی آن را بگیرید.

مراقب سیستم خنک کننده خود باشید.

سیستم خنک کننده اتومبیل شما در سلامت موتور و گیربکس شما نقش اساسی دارد و معمولاً تصور می شود فقط از داغ شدن موتور جلوگیری می کند.با این حال ، سیستم خنک کننده شما روغن گیربکس شما را نیز خنک می کند به طوری که در هنگام حرکت آن را در دمای ایده آل قرار میدهد.
بنابراین بازرسی و نگهداری سیستم خنک کننده را بخشی از برنامه مراقبت و نگهداری گیربکس اتوماتیک خودرو  قرار دهید.

پیش از قرار دادن خودرو در وضعیت دنده دستی، ترمز بگیرید.

در صورتی که  قصد دارید وضعیت دنده را تغییر داده و روی حالت دستی قرار دهید، حتما ترمز گرفته، وضعیت دنده را تغییر داده سپس پای خود را از روی ترمز بردارید. 

به هیچ وجه وضعیت دنده را (به استتسنای وضعیت دنده M دستی) حین حرکت تغیر ندهید.

تعویض به موقع دنده

زمانی که خودرو در حال حرکت است دنده را تعویض نکنید. اگر می خواهید دنده را از حالت “درایو یا D” به حالت “دنده عقب یا R” و یا بر عکس تغییر دهید، خودرو باید ایست کامل کرده باشد. اگر این کار را زمانیکه خودرو در حال حرکت است انجام دهید، گیربکس تحت فشار قرار می گیرد و به مرور زمان با مشکلی جدی مواجه خواهد شد.

در ترافیک های کوتاه (زیر 2 دقیقه) خودرو را خلاص نکنید.

خلاص کردن و دوباره درگیر کردن خودرو در بازه زمانی کوتاه باعث آسیب رسیدن به قطعات گیربکس، بالا رفتن دمای روغن و آسیب دیدن باندهای ترمز می شود. بنابراین جهت نگهداری خودرو در صورتی که ترافیک کوتاه بوده و زمانی کمتر از 2 دقیقه دارد خودرو را خلاص نکنید. 

در صورت طولانی بودن ترافیک برای جلوگیری از بالارفتن دمای روغن توصیه می کنیم خودرو را روی حالت خلاص قرار دهید.

از شتاب گیری ناگهانی خودداری کنید.

یکی از موضوعاتی که باعث آسیب رسیدن به گیربکس خودرو می شود شتاب گیری ناگهانی خودرو است. بسیاری از افراد برای حرکت سریع گیربکس اتومات دور موتور تا ردلاین بالا برده سپس دنده را روی وضعیت درایور قرار می دهند.

در صورتی که قصد دارید شتاب خودرو را به سرعت افزایش دهید توصیه می کنیم ابتدا خودرو را ضمن فشار دادن پدال ترمز روی وضعیت درایور قرار دهید. سپس روی پدال گاز فشار داده و ترمز را رها کنید.

کاربرد چراغ Sport و Snow

روشن شدن چراغ S یا Sport و چراغ Snow (*) با صدای بوق اخطار، به معنی وجود اشکال در گیربکس است. این چراغ در واقع چراغ چک کردن وضعیت گیربکس است.

در اغلب مواقع یکی از موارد زیر علت پیش آمدن این مشکل است:

۱- ضعیف یا خراب شدن شیر برقی؛ که در این حالت گیربکس به دنده ۳ رفته و از آن خارج نمی‌شود، مگر با خاموش و روشن شدن خودرو.

۲- رسیدن شمارنده روغن گیربکس به حدی که باید تعویض شود (گیربکس اتوماتیک مجهز به شمارنده‌ای است که بسته به فشار وارد شده به گیربکس، استهلاک و زمان تعویض روغن آن را تعیین می‌کند)؛ در این حالت عملکرد گیربکس عادی است، اما با خاموش و روشن شدن خودرو، چراغ S و * خاموش نمی‌شوند.

۳- کمتر یا بیشتر شدن فشار روغن از محدوده تعیین‌شده، یکی دیگر از عللی است که باعث روشن شدن چراغ S و * می‌شود.

 

مقالات پیشنهادی کارشناس خودرو برای شما

 

 

 


آخرین مطالب