کارشناسی خودرو سانیار

خروج
درخواست کارشناس به صورت تلفنی 02144259405 - 09120211289 ربات تلگرام

 1

آب بندی چیست؟

منظور از آب بندی عمل صحیح عملکرد و قرار گیری قطعات و اجزای خودرو می باشد که پس از مونتاژ قطعات به دلیل وجود اصطحکاک هایی که بین اجزای مونتاژ شده وجود دارد این قطعات در اثر کارکرد در جای خود با عمل سایشی اقدام به قرارگیری صحیح در جای خود می نمایند که در اصطلاح آب بندی گفته می شود. اما تا زمانی که این قطعات به صورت درست در جای خود قرار نگرفته اند هرگونه فشارکاری که به آنها وارد گردد باعث می گردد که عمل سایش صورت نگیرد و عمل شکستگی و یا ایجاد ترک هایی باعث گردد که قطعات آسیب ببینند و در طی مدت کوتاهی از کار بیافتند و عملا باعث ایجاد هزینه و آسیبهای بعضا جبران ناپذیری گردند.

آب بندی انجین خودرو:

شرکت های سازنده موتورسیکلت و ماشین های معروفی چون AOD, Honda,Susuki,BMW,Benz , ... قبل از فروش مرحله اول آب بندی را انجام و پس از اطمینان از صحت عملکرد و رفع عیب های احتمالی اقدام به فروش می نمایند. عمل آب بندی در خودرو ها سه مرحله ای می باشد. اما در کشور ایران چنین رویه ای توسط هیچ یک از سازندگان طی نمی شود و این امر به مشتری واگذار می گردد که متاسفانه شاهد هستیم که اکثرعموم مردم با ذهنیت های اشتباه و نظرات بی پایه و اساس بدون داشتن هیچ دانش فنی اقدام به آب بندی می نمایند. شاید بارها شنیده باشید که عموم مردم مخصوصا تعمییرکاران گفته اند آنقدر برانید تا خودرو شما هارشود. آب بندی صحیح انجین افزایش عمر خورو را تضمین می کند. در این بخش روش آب بندی صحیص توضیح داده می شود.

زمانی که شما یک خودرو را خریداری می نمائید توسط کارخانه سازنده روغنی در موتور ریخته شده است که این روغن از بهترین و مرغوب ترین روغن های موتور می باشد زیرا که اولین استارت یک انجین نیازمند یک روغن بسیار با کیفیت می باشد که به خوبی بتواند اصطحکاک اولیه بین قطعات را کاهش دهد. زمانی که برای اولین بار انجین استارت می شود می بایستی حدود 3 دقیقه انجین در حالت عادی ( در اصطلاح درجا ) کارکند تا کلیه قطعات به  صورت کامل روغن کاری شوند سپس به آرامی با افزایش میزان سوخت دور موتور را از 1000rpm  تا حداکثر 1600rpm رسانده تا با افزایش فشار روغن ذرات بسیار ریزی که در لحظه اول استارت انجین بر اثر سایش از قطعات جدا شده اند در سطح روغن به حرکت در آیند سپس انجین را در حالت عادی رها نموده تا 5 دقیقه.  پس از صحت عملکرد انجین و عملیات سوخت رسانی نسبت به تکنولوژی ساخت انجین خودرو پس از طی حداکثر 300 کیلومتر با حداکثر دور موتور 2500rpm الی 3500rpm می بایستی روغن انجین تعویض گردد.

توجه در زمان آب بندی خودروها به دلیل استفاده از فیلتر های روغن کاغذی نیازی به تعویض مدام روغن موتور وجود ندارد و می بایستی پس از طی حداکثر 4000 کیلومتر اول روغن موتور را تعویض نمائید.

روان شدن تدریجی یک موتور نو و دستگاه انتقال حرکت  ( جعبه دنده و دیفرانسیل ) در خودرو اهمیت زیادی دارد که کاملا باید تحت مراقبت راننده قرار گیرد چه در این صورت می توان مطمئن بود که اجزا مختلف خودرو در یک مدت طولانی و با حداقل هزینه بیشترین بازده را خواهند داشت. باید اضافه شود. عمل روان شدن قسمتها نه تنها در مورد موتور و دستگاه دند ه ها مورد نظر است بلکه در اجزا دیگر شاسی از قبیل بلبرینگهای چرخها و قسمتهای متحرک دیگر یک خودرو، دارای اهمیت خاصی می باشد. این عمل باید با مراقبت کامل و به تدریج طی 2000 کیلومتر اول رانندگی انجام پذیرد.

باید در نظر داشت که در مدت روان شدن نباید به موتور فشار اضافی وارد شود مثلا در حرکت سربالائی، در دنده چهار با سرعت کم. در چنین مواردی باید از دند ه های کم سرعت (سنگین تر) استفاده شود. مدارا کردن با خودروی نو در دوران روان شدن ( آب بندی ) چه در ضمن حرکت و چه در حالت کار کردنِ در جا اهمیت بسزائی دارد.

هشدار: در خودروهای دوگانه سوز تا قبل از طی 800km اول به هیچ عنوان با گاز اقدام به رانندگی ننمائید.